Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

superja  

Stały User


ImiÄ™: Adam

Do³±czy³: 15 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-02-08, 10:41   Które LO w Zielonej Górze?

Interesuje mnie profil matematyczno-fizyczny.
 

asiajaros1

User


Do³±czy³: 08 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-02-08, 14:23   

Zależy, czy chcesz bardzo dobrą szkołę, bo bardzo dobrze sie uczysz, szkoła, w której jest bardzo wysoki poziom, gdzie jest większy luz, bo nauczyciele mniej uczą, ale trzeba samemu się więcej uczyć, czy moze sportowa, albo dość dobry poziom, lecz gdzie łatwo się dostać.Bardzo dobre liceum jest to 1 liceum ogólnokształconce im. E. Dembowskiego jest tam taki profil, i IV LO im. kpt. pil. Eugeniusza Horbaczewskiego, ro są szkoły bardzo dobre, VII Liceum Ogólnokształcące, to są b. dobre szkoły, a jeśli chcesz znaleźć jakieś inne to warto poszukać w Internecie rankingi z poprzednich lat.
 

superja  

Stały User


ImiÄ™: Adam

Do³±czy³: 15 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-02-08, 15:42   

A co sÄ…dzisz o LO 3?
 

Pitek130  

User

Rock'N'Roll


ImiÄ™: Piotr

Do³±czy³: 19 Sie 2014

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2015-02-08, 20:55   

Sam chodziÄ™ do Lotnika, czyli do IV Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…cego. Nie wiem czy jest wÅ‚aÅ›ciwe sugerować siÄ™ jakoÅ› bardzo rankingami, ponieważ te miejsca sÄ… troszeczke maÅ‚o… odpowiednie.
W IV LO znajdziesz świetnie wykwalifikowaną kadrę nauczycielską, przyjaźnie nastawioną do ucznia, miłą atmosferę wzajemnego wsparcia i pomocy w gronie uczniów i nauczycieli. Jeśli jesteś spoza ZG i chcesz mieszkać w internacie, to prawdopodobnie nie znajdziesz lepszego niż ten lotnikowy. W zeszłym roku Lotnik osiągnął również 100% zdawalności matury. Oprócz nauki w szkole odbywa się naprawdę wiele ciekawych eventów. W sylwestra, czy w ostatni piątek (z okazji karnawału) były profesjonalnie zorganizowane zabawy, z muzyką, tańcami, jedzeniem i czym kto jeszcze chce. Imprezy sportowe też bywają, tak jak na przykład Zawody Pucharu Dyrektora.
W LO I napewno nie będzie tak miło jeżeli chodzi o atmosferę. Nauczyciele również są świetnie wykwalifikowani ale nie są tak pozytywnie nastawieni do uczniów. Zostawiają ich samym sobie. Jest to szkoła nastawiona tylko i wyłącznie na wyniki kosztem wszystkiego innego. Dochodzi do tego wszechobecny wyścig szczurów i nieprzyjazne spojrzenia ludzi, którzy zrobią wszystko, żeby tylko być od ciebie lepszym. Ludzie w Jedynce żyją tylko w szkole, poza nią nie ma życia, nie ma na nie czasu. Do tego osoby spoza Zielonej nie mają się gdzie podziać, więc pozostają im: Bursa, co jest bardzo nie ciekawą propozycją ze względu na standard mieszkalny oraz rygor w niej panujący i stancje, które są najczęściej drogim przedsięwzięciem.
W LO III poziom nie jest aż tak wysoki, ale szkoła jest nawet przyjazna. Wadą jest malutki budynek szkoły, w którym niestety ciężko jest pomieścić tak wiele osób. Z tego co wiem to jest tam dosyć wysoki poziom nauczania właśnie matematyki, ale to dokładnie tak jak w LO IV. W Trójce też nie ma internatu więc pozostaje Bursa i stancje. Co do imprez to się nie orientuję, ale wiem od znajomych, że czasami są organizowane jakieś ciekawe wycieczki.

Reasumując, jeżeli cenisz sobie poziom, a zarazem nie chcesz się zajechać to Lotnik albo Trójka. Jeżeli chcesz brać udział w zgubnym wyścigu szczurów, być poniżanym i żyć w stresie przez najbliższe trzy lata to Jedynka.
 

superja  

Stały User


ImiÄ™: Adam

Do³±czy³: 15 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-02-08, 22:12   

Właśnie myślę między lotnikiem a trójką. O trójce słyszałem dużo dobrych opinii, a poziom tam jest nawet, a mi na jakimś mega nie zależy, bo tak naprawdę to jak napiszę maturę zależy w głównej mierze ode mnie. Tylko w lotniku jest podobno inny system. Mógłbyś wytłumaczyć mi jakie są różnice i jak one wpływają na naukę?
 

Pitek130  

User

Rock'N'Roll


ImiÄ™: Piotr

Do³±czy³: 19 Sie 2014

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2015-02-08, 22:56   

Nie, to nie zależy głównie od ciebie tylko od wielu złożonych czynników. Przede wszystkim nauczycieli. System punktowy pozwala na bardziej sprawiedliwą ocenę ucznia względem jego umiejętności. Umiejętności są oceniane w sposób o wiele dokładniejszy niż w systemie sześciostopniowym. W dwóch pierwszych trymestrach realizujesz wszystkie przedmioty na kursach podstawowych w blokach po 8 przedmiotów plus wf i religia. Od trzeciego trymestru do ósmego realizujesz wybrane przez Ciebie kursy rozszerzone. Co trymestr masz wolne od jednego z tych kursów. Np. Na specjalizacji medycznej masz rozszerzoną biologię, chemię i fizykę. W 3tr masz fizykę i chemię, w 4tr chemie i biologie, a w 5tr fizykę i biologię plus oczywiście przedmioty na kursach podstawowych.

[ Dodano: 2015-02-08, 22:57 ]
Do tego jeszcze dochodzą kursy typu 300 czyli obowiązkowe koła przedmiotowe, które także są oceniane.
 

hieprzd

User


Do³±czy³: 26 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-02-26, 11:24   

Polecam Ci LO3, ukończyłem je i nie żałuje.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com