Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Zamknity przez: Lady Virgin | 2020-06-10, 06:54

Autor

Wiadomo

RiO95  

User



Imię: Ola

Wiek: 28

Doczya: 01 Lip 2014

   

Wysany: 2014-07-01, 20:11   Które studia wybrać? Kryminologia, Politologia ?

Hej :)
W tym roku idę na studia, przede mną jeden z najtrudniejszych wyborów, czyli wybór kierunku studiów. Na pewno idę do Gdańska, na Uniwersytet Gdański tylko nie wiem na co się zdecydować, jestem z natury humanistką, więc kierunki ścisłe odpadają :kwasny: Zastanawiam się nad: kryminologią, psychologią, politologią i międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi . Co jest według Was najlepsze :?:
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



Imię: Magdalena

Wiek: 44

Doczya: 13 Sty 2013

   

Wysany: 2014-07-01, 20:13   

Zdajesz sobie sprawę, że w tamtym roku na kryminologię na możliwych 50 miejsc było ponad 40 chętnych na jedno miejsce ? :-D
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

RiO95  

User



Imię: Ola

Wiek: 28

Doczya: 01 Lip 2014

   

Wysany: 2014-07-01, 20:16   

Makabraa napisa/a:

Zdajesz sobie sprawę, że w tamtym roku na kryminologię na możliwych 50 miejsc było ponad 40 chętnych na jedno miejsce ? :-D



Biorę to pod uwagę, ale mimo wszystko chcę spróbować
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2014-07-01, 20:21   

Kryminologia jest z tego chyba najlepsza, ewentualnie psychologia.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



Imię: Magdalena

Wiek: 44

Doczya: 13 Sty 2013

   

Wysany: 2014-07-01, 20:45   

Szej-Hulud napisa/a:

Kryminologia jest z tego chyba najlepsza, ewentualnie psychologia.



Też tak uważam. Pozostałe dwa kierunki są beznadziejne i marne perspektywy po nich są. Chyba, że chcesz studiować dla samego studiowania no to...
Chociaż osobiście nie jestem też przekonana do kryminologii... Wydaje mi się bardzo naciągana.
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

RiO95  

User



Imię: Ola

Wiek: 28

Doczya: 01 Lip 2014

   

Wysany: 2014-07-01, 21:25   

Makabraa napisa/a:

Szej-Hulud napisa/a:

Kryminologia jest z tego chyba najlepsza, ewentualnie psychologia.



Też tak uważam. Pozostałe dwa kierunki są beznadziejne i marne perspektywy po nich są. Chyba, że chcesz studiować dla samego studiowania no to...
Chociaż osobiście nie jestem też przekonana do kryminologii... Wydaje mi się bardzo naciągana.




A na które kierunki oprócz tych które wymieniłam zwrócić jeszcze uwagę? Mam naprawdę ogromny mętlik, nie wiem co wybrać :-|
_________________
Po to jest dziś źle, żeby jutro było lepieej :]
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Doczya: 10 Kwi 2010

   

Wysany: 2014-07-01, 21:29   

Poczytaj programy studiów, przykładowe plany zajęć, opisy studiów na stronach uczelni i wybierz ten kierunek, który najbardziej Cię interesuje. Kolejne kryterium to zawód, jeśli nadal nie wiesz, co wybrać, poczytaj fora na których wypowiadają się studenci czy absolwenci i znajdź ich opinie, czy im się podoba, czy pracują w zawodzie itd. My Ci nie jesteśmy w stanie podpowiedzieć, bo nie wiemy nic o Tobie i Twoich zainteresowaniach... To TY masz wybrać sobie kierunek.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Jimmy FoX  

VIP



Imię: Tomasz

Wiek: 33

Doczy: 26 Lip 2008

Skd: Birmingham

   

Wysany: 2014-07-02, 03:07   

Damn wyjaśniła ci wszystko. To ty wybierasz kierunek, to ty wiesz, czym się interesujesz, to ty wiesz, co chcesz robić w życiu, to ty walczysz o swoją przyszłość. Ja starałbym się dostać na kryminologię, ale to dlatego, że interesuję się policją. Psychologia to też ciekawa dziedzina, choć również bardzo popularna. Zastanów się, co chcesz robić, poczytaj opisy studiów.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

RiO95  

User



Imię: Ola

Wiek: 28

Doczya: 01 Lip 2014

   

Wysany: 2014-07-02, 11:41   

Jimmy FoX napisa/a:

Damn wyjaśniła ci wszystko. To ty wybierasz kierunek, to ty wiesz, czym się interesujesz, to ty wiesz, co chcesz robić w życiu, to ty walczysz o swoją przyszłość. Ja starałbym się dostać na kryminologię, ale to dlatego, że interesuję się policją. Psychologia to też ciekawa dziedzina, choć również bardzo popularna. Zastanów się, co chcesz robić, poczytaj opisy studiów.




też interesuję się policją dlatego kryminologia jest dla mnie ciekawym kierunkiem, ciekawi mnie też człowiek, jego sposób postępowania, osobowości dlatego psychologia od zawsze była dla mnie warta uwagi, ponadto lubię też politykę, od dłuższego czasu zagłębiam się w ten temat, wiem, że sama muszę podjąć tą trudną decyzję, ale jest naprawdę ciężko, boję się, że na psychologię i kryminologię się nie dostanę, więc czy wtedy politologia byłaby dobrą opcją?
zwróciłam też uwagę na bezpieczeństwo narodowe, wydaje sie także interesujące
ale dziękuje za rady, poczytam opinie studentów i opisy

[ Dodano: 2014-07-11, 16:41 ]
Dostałam się na politologię i socjologię. Zastanawiam się nad socjologią ze specjalnością - socjologia życia publicznego i nad politologią ze specjalnością komunikowanie polityczne i publiczne lub międzynarodowe stosunki polityczne . Co według Was powinnam wybrać? :niepewny:
_________________
Po to jest dziś źle, żeby jutro było lepieej :]
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2014-09-11, 18:09   

RiO95 napisa/a:

jestem z natury humanistką, więc kierunki ścisłe odpadają



Na pewno? Mnie w szkole też się tak wydawało. Dopiero jak byłem na studiach, to się zorientowałem że moje problemy z matematyką wynikały z błędnej dydaktyki, a nie z braku predyspozycji.

Zwyczajowo można przychodzić na wykłady w charakterze wolnego słuchacza (o ile nie narusza się kultury życia akademickiego). Za pozwoleniem prowadzącego, można też przychodzić na ćwiczenia lub konwersatoria.
Moja propozycja jest taka: Zrób sobie rok przerwy, przez ten czas pochodź przez co najmniej dwa tygodnie na każdy z tych kierunków, pogadaj ze studentami którzy już kilka lat na każdym mają za sobą. W ten sposób być może unikniesz błędu wyboru niewłaściwych studiów.

RiO95 napisa/a:

kryminologią, psychologią, politologią i międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi .



O kryminologii nic nie mogę powiedzieć.
Po psychologii i politologii nie dostaniesz pracy w zawodzie i będzie ciężko o jakąkolwiek. Po MSG będzie niewiele lepiej.
Na MSG są przedmioty matematyczne. Na politologii teoretycznie też powinny być, ale w minimalnym stopniu i ogarnialnym dla jełopa.
¯eby zostać dobrym politologiem, trzeba siedzieć w tym na całego i być inteligentnym ale w toku studiów przydaje się też dobra pamięć i oceny częściej będą zależeć od pamięci, niż od zdolności analitycznych. To lekka patologia, ponieważ dobra znajomość faktografii nie gwarantuje jeszcze zdolności oceny sytuacji.
Jest nadmiar psychologów, politologów i MSG, absolwenci nie mają gdzie się podziać.
Politologię bym sobie darował. Lepsza jest filozofia, bardziej analityczna, ogólna i statystycznie wśród absolwentów filozofii jest mniejsze bezrobocie.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Lampart  

Stały User



Doczy: 29 Lip 2014

   

Wysany: 2014-09-11, 19:25   

Kryminologia to trochę masakra kucie i jeszcze raz kucie zwłaszcza jak połączone jest z kryminalistyką. wg mnie najciekawszą częścią kryminologii jest wiktymologia w Polsce chyba fachowo opisana jedynie przez Brunona Hołysta.
_________________
http://pantherapardus.pl/ - Nowa strona Autora
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2015-03-06, 12:41   

Co, gdzie takie kierunki można studiować?
Wywiad, kryminologia?
Zdaje się, że jeszcze dwa lata temu, to był tyko drugi stopień.
_________________
W miękkim futrze kota
 

morgan94

Stały User


Doczy: 26 Sty 2015

   

Wysany: 2015-03-06, 13:14   

DeSade, nie widzisz że to kolejna reklama jakieś nędznej uczelni? Do wywiadu i SKW to Ciebie wybierają, a nie ty :)
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2015-03-06, 13:23   

Dolar90 napisa/a:

I jeszcze wywiad i kontrwywiad jest ciekawą opcją




Czego to nie wymyślą, by doić kasę od naiwnych...

morgan94 napisa/a:

DeSade, nie widzisz że to kolejna reklama jakieś nędznej uczelni? Do wywiadu i SKW to Ciebie wybierają, a nie ty :)


Dodajmy, ze do SKW zwykle rekrutacja jest na polecenie i z kręgów wojskowych.
 

andrzejo

User


Doczy: 23 Lut 2018

   

Wysany: 2018-02-23, 08:51   

Czy ktoś studiuje może ten kierunek? Trudno?
Które uczelnie mają prowadzony kierunek kryminologia na przyzwoitym poziomie?
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com