Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Kaoni

User


Do³±czy³: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-06-19, 14:30   Kultura nauczycieli co do uczni

Witam

Jest jedna sprawa dotycząca obrazy przez nauczyciela ... mianowicie od jakis 2 tygodni słysze obelgi od nauczycielki Chemi (np: szkoła to nie poczekalnia dla bezdomnych ... przyszedłeś do szkoły tylko na obiad bo w domu nie masz ? ... jezdzisz gimbusem tylko dlatego bo cie na autobus nie stać ?) podteksty są zwiazane z tym ze niestety nie przechodze do nastepnej klasy i pod koniec roku opuszczam sporo lekcji ... tak ogulnie nic do niej nie mam kłaniam sie jej dzien dobry do widzenia i wogule jej nie zawiniłem lecz sie na mnie uwzieła dobra odpuszczałem cały tydzien ale moje nerwy sie juz skończyły ile to mozna ? słuchać obelg na ten temat moja rodzinna jej pożądna i nie mam zamiaru słuchać takich rzeczy ... i tu jest sprawa do was co moge w tej sytuacji zrobic ? czy w ogóle cos mozna zrobic ? jutro mam zamiar isc do pedagog poinformowac o tej sprawie po czym jesli dalej bede słyszał od niej wyzwiska zwróce jej lekka uwage !!!
 

Skrytka  

Stały User



ImiÄ™: Renata

Wiek: 29

Do³±czy³a: 13 Cze 2012

Sk±d: z bajki ;)

   

Wys³any: 2012-06-19, 14:47   

ok to co napisze pewnie dla wielu moze być kontrowersyjne ale :

dzieckiem małym już nie jesteś , powinienes wiedzieć ze skargi częsciej przynoszą szkody niż zyski .. prawdopodobnie po czymś takim zrobi wszystko zeby cie udupić w nastęonym roku .
z nauczycielem nie wygrasz chyba że inni pozostali nauczyciel są negatywnie do niej nastawieni ale jezeli to koleznki koledzy z pracy to twoja nadzieja zostala pogrzebana

zresztą wiesz co gdybyś slyszał teksty moich nauczycieli to byś chyba już dawno popadł w depresje ;P

a Ty też nie umiesz jej zawtórowac i odp jakoś smiesznie na te jej docinki ? gdybyś zrobił to tak by ja nie urazić a żeby nawet rozsmieszyć po kilku takich " zgasach " być moze jej by sie odechciało .

sprawa by sie miala inaczej gdybyś miał dobre stopnie itd. a tak to w oczach nauczycieli jestes tak naprawde smieciem zaniżającym poziom

sory koleś taka prawda choć może coś zostało za mocno napisane
_________________
...Im piękniejszy świat wokół mnie tym podlej się czuje ...
 

Kaoni

User


Do³±czy³: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-06-19, 15:36   

Nic mnie nie uraziło w tej wypowiedzi jest wiele prawdy ale co do tego ze udupi mnie w nastepnym roku opcji takiej nie ma jestem miły co do nauczycieli ... conajmniej sie staram mam dobry kontakt z pedagoczka szkolna co do tego sama powiedziała ze dzieckiem dla niej nie jestem i mysle ze moge conajmniej tyle wskurać ze juz przestanie sie tak odzywać do mnie ... wiele spraw zostaje bez odpowiedzi przez takie myslenie jak twoje milczeniem problemu nie rozwiażesz jesteś dziewczyna co winika z profilu dziewczyny czesto uciekaja od problemów milczeniem uwiez znam sporo takich bez obrazy oczywiscie post załozyłem bo myslałem ze dostane jakies informacje co do instancji zajmujacej sie takimi sprawami w razie czego jesli w szkole tej sprawy załatwic by sie nie dało ... a za odpowiedz takze dziekuje kazda opinia sie liczy ... a i co do tego jak sie odnosi do mnie i nie tylko mam świadków nie jednego... sprawa jest przesadzona napewno przestanie pierdzielic głupoty i spółczuje jej dziecią jaka maja matke ... :kwasny:
 

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2012-06-19, 16:28   

Nauczyciel nie ma prawa powiedzieć złego słowa do ucznia, nawet nie ma prawa powiedzieć uczniowi, że jest durny, pomimo tego, że jest. Takie zachowanie grozi nawet wyrzuceniem nauczyciela z pracy. Co ciekawe: uczeń może nabluzgać nauczycielowi, a nauczyciel nie może nic odpowiedzieć. Obecnie uczniowi wolno wszystko, a nauczycielowi nic. Trochę zaczynamy się cofać, ale dobra...
Jeśli nauczyciel łamie etykę pracy, możesz zgłosić się z tą sprawą od razu do dyrektora, który powinien podjąć odpowiednie kroki w tej sprawie (zapewne udzieli pouczenia, może nie dać dodatku motywacyjnego). Chociaż sama od siebie powiem, że skoro tak źle się uczysz i za rok znowu będziesz musiał daną nauczycielkę znosić - odpuściłabym sobie, aby nie robić sobie bigosu. Niektórzy nie są nauczycielami z powołania, tylko dlatego, ponieważ nie mieli co ze sobą zrobić.
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

Moniu  

User

SMERFETKA



ImiÄ™: Monia

Wiek: 26

Do³±czy³a: 27 Lip 2012

Sk±d: Ko¶cierzyna

   

Wys³any: 2012-07-27, 01:01   

Co do nauczycieli to nie powinni nas tak traktować bo gorzej niektórzy się uczą albo mają patologiczne rodziny . Ja zrobiłabym to co zamierzasz i ' poskarżyła ' się pedagogowi . ¦wiruska zniszczy Ci psyche bo po tym co tu piszesz to nie są zwykłe docinki żeby się pośmiać tylko obrazy . Zwłaszcza, że ty to tak odbierasz . Ona nie ma prawa wtrącać się w to dlaczego się gorzej uczysz czy nie przychodzisz do szkoły . Nie zdasz to nie . Twoja sprawa . Pogadaj z nią jeśli nie poskutkuje idź do pedagoga ; ] Powodzenia :-D
 

mat1313

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-07-27, 07:40   

Kolega takiej kilka razy coś odszczeknął, ośmieszył przed klasą, a że umysłowo na poziomie podstawówki była to obraza innego gimbusa ją dotknęła - i się więcej nikogo nie czepiała.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2012-07-27, 12:30   

Cytat:

Co ciekawe: uczeń może nabluzgać nauczycielowi, a nauczyciel nie może nic odpowiedzieć. Obecnie uczniowi wolno wszystko, a nauczycielowi nic. Trochę zaczynamy się cofać, ale dobra...



Niestety, są w dzisiejszych czasach uczniowie, którym poprzewracało się w głowie, myślą sobie, że Bóg wie, kim są i Bóg wie, jacy wspaniali są, kiedy w rzeczywistości reprezentują sobie poziom piaskownicy - niektórym tylko foremek i łopatki brak. Ale - nauczyciel jest dorosły a uczeń to dziecko. Więc nauczyciel MUSI pokazać klasę, aby ten dzieciak miał jakiś wzór i szybciej wyszedł na ludzi. Jeśli faktycznie nauczyciel gnębi psychicznie ucznia należy pogadać z wychowawcą lub pedagogiem na początek.

Nie zapominajmy, że nauczyciel też czÅ‚owiek, czasem ma gorszy dzieÅ„ i palnie czy zrobi coÅ› gÅ‚upiego. Uczniowie sÄ… wobec siebie niekrytyczni, podczas gdy nauczyciela spaliliby na stosie za jedno krzywe spojrzenie. Każdy ma prawo do bÅ‚Ä™du, nawet nauczyciel – czÄ™sto wyprowadzany dzisiaj z równowagi przez uczniów, (którzy powinni zachowywać siÄ™ kulturalnie, jak szkoÅ‚a szkoÅ‚Ä…. To powinno być czymÅ› normalnym, że nauczyciel wchodzi do klasy i jest cisza, sÄ… wyciÄ…gniÄ™te przybory itd. Dzisiaj przeżywamy zaÅ‚amanie obyczajów, ale to tak na marginesie).
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com