Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-04-07, 22:49   

Kultura osobista to nie tylko przeklinanie, dla niektórych słowa na k, j, czy h to partykuły bądź łączniki zdań co bardziej dowodzi o niedouczeniu w języku polskim.
Ludzie stają się po prostu coraz bardziej chamscy, myśląc, że zjedli wszystkie rozumy i zawsze mają rację. Zanika chęć posiadania autorytetów bo wszyscy chcą być wszystkiemu na "nie". Takie bycie na "nie" to niby oznaka własnego rozumu, wolności, i takich tam pięknych epitetów zakrywających fakt, że z takimi ludźmi nie da się po prostu dogadać, bo wcześniej czy później obrażą lub wyśmieją bez większych skrupułów coś, co dla ciebie może być czymś naprawdę ważnym.
Ludzie mają coraz to głębiej i w coraz to ciemniejszym miejscu innych ludzi i ich zdanie i to mnie osobiście przeraża i niesamowicie denerwuje. Czy tak trudno zrozumieć, że nie ja jestem pępkiem świata?

¦wiatłem w tunelu i motywacją do pracy nad sobą są dla mnie ludzie, którzy nie poddali się tłumowi i potrafią w dzisiejszych czasach być bezinteresowni, uczynni, skromni i szanujący innych.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-04-08, 23:39   

cappuccino napisa³/a:

Zanika chęć posiadania autorytetów bo wszyscy chcą być wszystkiemu na "nie".

Czasem jednak bycie autorytetem jest wykorzystywane przez sam autorytet, a jak dobrze wiadomo "nieetyczna" jest dyskusja z autorytetami, jednak nie zawsze powinni oni nimi być.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2010-04-08, 23:47   

ojzu napisa³/a:

Czasem jednak bycie autorytetem jest wykorzystywane przez sam autorytet, a jak dobrze wiadomo "nieetyczna" jest dyskusja z autorytetami, jednak nie zawsze powinni oni nimi być.


Jednak ludzie są różni i każdy może mieć swój własny autorytet. A to czy czerpie z niego naiwne koncepcje i próbuje wprowadzić w swoje życie (chociażby jeśli chodzi o teorię, ew. poglądy) no to jego sprawa "ślepoty".

btw. że tak spytam, kogo miałeś na myśli? ;>
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-04-08, 23:53   

farbenka napisa³/a:

btw. że tak spytam, kogo miałeś na myśli? ;>

Np.Bartoszewski, Wałęsa i ludzi ich pokroju. Chodziło mi właśnie o takie "powszechne" autorytety ;)
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2010-04-08, 23:56   

ojzu napisa³/a:

Np.Bartoszewski, Wałęsa i ludzi ich pokroju. Chodziło mi właśnie o takie "powszechne" autorytety


Tak też myślałam, że z tej rangi. ; )
Chyba komentarz do tego jest zbędny, sądzę. ;)
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-04-10, 20:12   

OD tego trzeba zacząć że nie którzy w ogóle nie wiedzą co to jest.
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

MaliaDhey  

Hiper wymiatacz

Plum Plum Plum



ImiÄ™: Ja

Wiek: 28

Do³±czy³a: 17 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-04-10, 20:52   

Mi czasami ręce opadają. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o facetów. Ale myślę, że ich braki w kulturze osobistej spowodowane są tym, że chcą się popisać. Np w czwartek jakiś licealista po prostu się załatwił za ławką na sali gimnastycznej :zalamany:
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=AtA-FpTZOQw
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-10, 20:56   

cappuccino napisa³/a:

Kultura osobista to nie tylko przeklinanie, dla niektórych słowa na k, j, czy h to partykuły bądź łączniki zdań co bardziej dowodzi o niedouczeniu w języku polskim.
Ludzie stają się po prostu coraz bardziej chamscy, myśląc, że zjedli wszystkie rozumy i zawsze mają rację.
(...)
¦wiatłem w tunelu i motywacją do pracy nad sobą są dla mnie ludzie, którzy nie poddali się tłumowi i potrafią w dzisiejszych czasach być bezinteresowni, uczynni, skromni i szanujący innych.



¦więta racja. Ja klnę, trochę... wiadomo, uważa się na okoliczności, ale według mnie bardziej powinno się walczyć z szerzącym się chamstwem, wyzwiskami i zwulgaryzowanym środowiskiem zwłaszcza młodzieży, połączone z tak głęboką fascynacją płcią przeciwną, że aż wulgarną. O tym mówię. O plastikach i frajerach, czasem na ich zachowania można się porzygać wnet, widzę na przykładzie własnej klasy. Poniekąd uważam też, że tolerancja nawet dla takich ludzi jest jak najbardziej na miejscu, póki nie wyjeżdżają kawalerią na ciebie i nie plują ci w twarz. Sama lubię podśmiewać się z takich ludzi, bo sami się o to proszą, aczkolwiek nie wnikam, czy ze mnie się ktoś nabija na stronie, bo ja jako osoba honorowa mam to centralnie, gdzieś.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com