Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

PrzemQ  

Hiper wymiatacz



Wiek: 28

Doczy: 23 Lut 2009

   

Wysany: 2013-02-21, 22:38   Kupno XBOX'x

Witam! Od jakiegoś czasu mam zamiar zakupić tą właśnie konsolę (używaną, z braku funduszy), mam jednak dylemat, i to nie jeden. Otóż nie orientuje się zupełnie w wersjach, słowa takie jak Slim czy Arcade nic mi nie mówią ze względu na to że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o gry forumowe. Ponadto zastanawiam się czy jest sens kupować na allegro od firm (istnieją takie, które skupują, czyszczą i naprawiają konsole, po czym je sprzedają - zwykle za grosze) czy raczej od prywatnej osoby z pełnym okablowaniem. W miarę możliwości chciałbym żeby była to konsola przerobiona bo jednak nie mam zamiaru wydawać na gre 200 zł.

Proszę o wypowiedzi osoby które orientują się w temacie. Pozdrawiam :)
_________________
„Zdolności specjalne – kowalstwo mentalne
Najbardziej nierealne wizje przekuję ci w plan
Nie uwierzysz mi i tak, ale to już twój problem
¯e podbijać rzeczywistość potrafisz tylko na kompie.”
 

hynymyny  

Wymiatacz



Imię: Daniel

Wiek: 35

Doczy: 11 Gru 2012

Skd: Polska

   

Wysany: 2013-02-22, 00:34   

Mialem xbox 360 teraz mam ps3 i zdecydowanie polecam xboxa 360.
No jesli nie chcesz grac online to kup jakiegos przerobionego xboxa. Poszukaj na Tablica.pl
Od firm nie kupowal bym bo wiadomo oni tylko byle sprzedac. Wcisna Ci byle co. Jesli chcesz koniecznie grac online no to tylko oryginalny xbox bo inaczej dostaniesz bana na konto ;) + musisz kupic Xbox Live koszt okolo 140 zł na 14 miesiecy na allegro.

Na Twoim miejscu nie kupowal bym juz tych konsol :P Za rok bedzie ps4 i prawdopodobnie xbox720 lub inna nazwa. Podobno Ps4 ma kosztowac okolo 520 dolarów wiec wcale nie tak duzo na polskie ;) Pozdro
_________________

Setki aplikacji/gier na ANDROIDA
__ Jesli masz trochę czasu wejdź na mojego chomika i zagłosuj. Dziekuje bardzo :) __
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Doczy: 16 Cze 2010

   

Wysany: 2013-02-22, 00:50   

hynymyny napisa/a:

Za rok bedzie ps4 i prawdopodobnie xbox720


Będzie, ale przeróbki szybko się nie pojawią, czyli gry będą krótko mówiąc drogie.

PrzemQ, zajrzyj na forum o xboxie: http://xboxforum.pl/forum.php
_________________
There can be only one
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



Imię: M.

Wiek: 32

Doczy: 12 Wrz 2009

   

Wysany: 2013-02-22, 01:34   

Szukaj XBoxa 360 Elite, lub nowej wersji Slim (odchudzona), ale szukaj jej z większym dyskiem, unikaj wersji z flashem 4GB. Bądź Playstation 3 w wersji 160 GB w górę.
 

hynymyny  

Wymiatacz



Imię: Daniel

Wiek: 35

Doczy: 11 Gru 2012

Skd: Polska

   

Wysany: 2013-02-22, 01:38   

Akeyo20 napisa/a:

hynymyny napisa/a:

Za rok bedzie ps4 i prawdopodobnie xbox720


Będzie, ale przeróbki szybko się nie pojawią, czyli gry będą krótko mówiąc drogie.

PrzemQ, zajrzyj na forum o xboxie: http://xboxforum.pl/forum.php



No tak. Ciekawe jak poradza sobie z tymi zabezpieczeniami płyt, zeby nie mozna było grac na juz raz uzytej grze na innej konsoli.
_________________

Setki aplikacji/gier na ANDROIDA
__ Jesli masz trochę czasu wejdź na mojego chomika i zagłosuj. Dziekuje bardzo :) __
 

Jimmy FoX  

VIP



Imię: Tomasz

Wiek: 33

Doczy: 26 Lip 2008

Skd: Birmingham

   

Wysany: 2013-02-22, 02:19   

PrzemQ, obejrzyj materiał Krzyśka Gonciarza:
http://www.youtube.com/watch?v=rM5_JkBKwiA

Zdanie mam podobne do hynymyny, warto poczekać rok na konsole nowej generacji, ale skoro chcesz grać w pirackie wersje gier, to póki co wystarczy Ci Xbox360.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

PrzemQ  

Hiper wymiatacz



Wiek: 28

Doczy: 23 Lut 2009

   

Wysany: 2013-02-22, 15:18   

Wielkie dzięki za odpowiedzi, a czy byłby mi ktoś w stanie wskazać różnice między wersją Arcade a Slim? Mam tu na myśli czy warto przekroczyć różnicę ceny i kupić droższą/nowszą wersję?
_________________
„Zdolności specjalne – kowalstwo mentalne
Najbardziej nierealne wizje przekuję ci w plan
Nie uwierzysz mi i tak, ale to już twój problem
¯e podbijać rzeczywistość potrafisz tylko na kompie.”
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2013-02-22, 20:27   

Wcale się nie opłaca. Next-geny wyjdą prawdopodobnie w grudniu, może troszkę później, a wtedy starsze konsole odejdą w niełaskę- żadne studio nie będzie projektować gry na tyle różnych platform- PC, PS3, X360, X720, PS4, WiiU(no, może z tym ostatnim przesadziłem). Co więcej nie jest tajemnicą, że nowe konsole korzystać będą z procesorów x86, czyli podobnych do tych z PCtów. Sprawi to, iż koszty przeportowania gry z PC na konsolę lub z konsoli na PC spadną- znaczy to tyle, że studia będą mogły przeznaczyć fundusze na inne cele. Zaś zarówno Microsoft, jak i Sony będą zapewne sprzyjać "uśmiercaniu" konsol starej generacji- w końcu jakoś muszą zarobić.

Jeśli jednak musisz mieć konsolę już, czego nie pochwalam... bierz Slim. Przynajmniej Sauron nie zapuka do twoich drzwi szukając pierścienia.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Doczy: 16 Cze 2010

   

Wysany: 2013-02-23, 04:25   

Na ps2 gierki wychodziły na długo po pojawieniu się ps3, więc raczej aktualne konsole szybko nie przepadną.
_________________
There can be only one
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



Imię: Marcin

Wiek: 35

Doczy: 09 Lip 2009

Skd: Gdañsk

   

Wysany: 2013-02-23, 15:25   

Tak się składa, że mam do sprzedania konsolę kupioną w listopadzie, czyli 3 miesiące temu (Kupiona w euro-rtv). Właściwie to nie ja, a moja dziewczyna. 250gb z 1padem bezprzewodowym + kinect i 3 gierki. Czemu sprzedajemy? A bo ja chciałem ps3, a ona tak czy owak w niego nie gra, więc tu masz pewność, że jest prawie nie używana (odpalana maksymalnie z 10 razy).
Jeżeli jesteś zainteresowany to na priv. Oczywiście możemy dopełnić formalności np. przez allegro, jeżeli tylko chcesz.
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

expirion

Stały User



Imię: Marcin

Wiek: 33

Doczy: 27 Sie 2012

   

Wysany: 2014-09-07, 11:04   

A co myślicie o nowym Xboxie? Widziałem, że teraz jest w promocji w saturnie wraz z jakimiś grami, tutaj są szczegóły: http://saturn.okazjum.pl/...09-2014,8594/1/ W końcu wychodzi w Polsce. Dla mnie to było dość dziwne, że tak długo czekali na premierę u nas, bo przecież PS4 od kilku miesięcy już jest.
_________________

 

migel  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Doczy: 17 Gru 2012

   

Wysany: 2014-09-07, 14:32   

Jeśli chodzi o xboxa 360 czy też nowszego, raczej nie polecałbym kupna nowego, nieprzerabianego... chyba, że masz kuuupę kasy i stać Cię na nowe gry za 200zł to proszę bardzo :P
_________________
Time is the past, now and tomorrow
Days fly so fast and it leaves me so hollow
 

esendem  

Mega wymiatacz



Wiek: 30

Doczya: 02 Maj 2011

   

Wysany: 2014-09-08, 16:50   

Wydaje mi się, że zakup XBOX'a jest o wiele lepszą decyzję niż plejak. Co do przerabianego... Hmmm, o tyle o ile czasami zdarzało mi się grać na piratach na PC, na konsoli traci to dla mnie urok. Raczej powinno się nastawić na to, że posiadanie konsoli to już trochę droższa zabawka i nie ma co się dziwić, że gry są drogie. Większość nowych gier waży czasami nawet i 40 GB i naprawdę potrafią zwalić z nóg wykonaniem.

Jeśli chodzi o wybór. Na pewno na 360 są teraz tańsze gry, ze względu na wyjście ONE'a. Chociaż jeżeli mam być szczera, ONE jest o wiele wiele lepszy. Poza tym, producenci gier też myślą o graczach. Np. teraz w EA można wykupić access do starszych wersji gier (typu Battlefield 4 czy też FIFA 14). Nie jest to kwota ogromna, ponieważ abonament roczny to 25 euro, a dostajemy sporo gier w pakiecie.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com