Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

kulka  

User

Imię: Kasia

Wysłany: 2012-05-25, 01:51   Kurs intensywny

Zastanawiam sie nad intensywn? nauk? j?zyka w wakacje... Rozwa?am wyjazd albo kurs stacjonarny...

Czy kto? z was mo?e mia? styczno?? z takim nauczaniem?

Czy to w ogóle przynosi efekt? Zawsze wydawa?o mi si?, ze na j?zyk potrzeba czasu, ale z drugiej strony od wrze?nia b?d? go mie? bardzo ma?o, a angielski (bo jego chc? si? uczy?) b?dzie mi potrzebny na zaj?ciach...

lexie  

Hiper wymiatacz

Imię: Ola

Wysłany: 2012-05-25, 14:27   

W takim wypadku, poleca?abym Ci wyjazd do obcego kraju. Jest to du?o lepsze ni? kurs stacjonarny, bo b?dziesz mia?a du?o wi?cej okazji na podszkolenie j?zyka.

ciekawy

Wymiatacz

Wysłany: 2012-05-29, 08:23   

Nigdzie nie nauczysz si? j?zyka tak dok?adnie jak w kraju, w którym jest u?ywany na co dzie?. Tak?e je?li masz mo?liwo?? wyjazdu to nie zastanawiaj si?, tylko pakuj plecak i w drog?.

Mary_Mary  

User

Karolina

Imię: Karolina

Wysłany: 2012-05-30, 13:19   

Kurs wyjazdowy - pewnie dobra rzecz. Ale i na intensywnym na miejscu mo?na si? czego? nauczy?, wi?c te? Ci? nie zniech?cam. Wszystko zale?y od szko?y, któr? wybierzesz :)

kulka  

User

Wysłany: 2012-05-30, 19:39   

No w?a?nie.. Szko?a, jak tu cokolwiek wybra?, jak o ka?dej opinie s? podzielone.. Na prywatnego nauczyciela kasy nie mam...

Wyjazd zagraniczny super sprawa, ale musze pracowa?. :( Moze w przyszym roku. A tak to bym sie chcia?a podci?gna? i jakie? erasmusa czy co? takiego wzi?? i tam popraktykowa? z j?zykiem

vinyl

User

Wysłany: 2012-05-30, 20:58   

Mam niezbyt pozytywne do?wiadczenia z kursami intensywnymi. Na angielskim zaawansowanym trafi?a si? grupa, która by?a na du?o ni?szym poziomie i niczego nowego nie da?o si? nauczy?. Ani nawet po?wiczy? rozmowy w tym j?zyku, bo ludzie ledwo mówili.
Na drugim podstawowym z j?zyka w?oskiego by?o sporo osób, które juz j?zyk zna?y i mia?y jakie? poj?cie na jego temat i trzeba by?o goni? z materia?em. Zdarza?o mi si? zarywa? noce.

Morena

User

Wysłany: 2012-05-31, 11:19   

To prawda prywatne szko?y z dobrymi nauczycielami j?zyka, nie s? tanie. Ja równie? polecam wyjazd bo w?a?nie w taki sposób "os?uchasz" si? z j?zykiem. Druga sprawa jest taka, ?e w szko?ach ucz? nas bardzo poprawnej wymowy i pisania w danym j?zyku obcym. Na co dzie?, rzadko który np.anglik tak? poprawn? angielszyzn? stosuje. Zwykle pisze si? i mówi skrótami, sloganem itp. Oczywi?cie ka?dy anglik Ci? zrozumie jak b?dziesz mówi? "tak jak trzeba", lecz Ty mo?esz mie? problem ze zrozumieniem takowej mowy powszechnej anglika. Mi w?a?nie w taki sposób zdecydowanie "zepsu? si?" angielski.

ciekawy

Wymiatacz

Wysłany: 2012-05-31, 11:55   

Morena napisał/a:

sloganem

chyba slangiem, ale mniejsza o to. Najwa?niejszy jest sens Twojej wypowiedzi, z którym si? w pe?ni zgadzam. W szko?ach uczymy si? "pi?knego", cz?sto niepraktycznego j?zyka. Natomiast wyje?d?aj?c za granic? poznasz j?zyk znakomicie i b?dziesz móg? ?mia?o dyskutowa? z lud?mi znaj?cymi angielski. W polskich szko?ach pa?stwowych uczymy si? cz?sto i g?sto po prostu bez sensu, troch? lepiej to wygl?da w szko?ach prywatnych, niemniej jednak nic nie przebije przebywania 24h na dob? z lud?mi korzystaj?cymi jedynie z angielskiego.

maluszkowa

User

Wysłany: 2012-05-31, 14:30   

To fakt, ?e najlepiej nauczysz si? za granic?, nie ma w?tpliwo?ci. Kurs intensywny ma to do siebie jednak., nawet na miejscu, ?e troch? "przestawiasz" my?lenie, to bym to uj??a :-) Zaczynasz bardziej my?le? w obcym j?zyku. Jak pójdziesz do dobrej szko?y (pisa?a?, ze na wyjazd nie ma co liczy?, rozumiem, te? znam ten ból pracy :-( ) to mo?e z tego co? sensownego wyj??. Osobi?cie polecam "speak up", ale to ju? wszystko zale?y od tego gdzie mieszkasz i tak dalej.

Grafik  

Wymiatacz

Ten z?y!

Imię: Sebastian

Wysłany: 2012-05-31, 16:41   

Przyjed? do Anglii to zaraz nauczysz si? mówi? niegramatycznie :D

kulka  

User

Wysłany: 2012-05-31, 16:53   

Kurcze, uwierzcie mi, ?e bardzo bym chcia?a wyjecha?...

O speak up s?ysza?am, my?la?am, musze przejrze? ofert?, s? jedn? z ciekawszych szkó? chyba.

Raiss  

User

Imię: Karol

Wysłany: 2012-05-31, 21:31   

Wyjazd na 1-2 tygodnie i nauka mówienia za granic? da tyle, co semestr nauki w kraju. Os?uchasz si? z j?zykiem, zobaczysz jak w praktyce jest u?ywany. Niestety to czego ucz? w szkole ma niewiele wspólnego z praktyk?

Darcia  

Pogromca postĂłw

Imię: Daria

Wysłany: 2012-06-02, 13:15   

Wyjazd na pewno przyniesie efekt, cho?by najmniejszy.

Mary_Mary  

User

Karolina

Imię: Karolina

Wysłany: 2012-06-21, 13:19   

I jak? zdecydowa?s? si? w ko?cu na jaki? kurs? zbieram opinie o ró?nych szko?ach i jestem ciekawa, gdzie ewentualnie trafi?a? :) Chyba, ?e postanowi?a? zachowa? wakacje dla siebie :)

kulka  

User

Wysłany: 2012-06-21, 20:31   

Tak, na Speak Up. Mieli najlepsze ceny i elastyczne godziny, to mi by?o na r?ke.

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com