Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

Hulwester  

User



ImiÄ™: Hubert Sylwester

Wiek: 21

Doł±czył: 27 PaĽ 2019

Sk±d: CzĹ‚uchowszczyzna

   

Wysłany: 2019-10-29, 08:54   Kwas chlebowy - kto robiĹ‚?

Kwas chlebowy - ten staroruski bezalkoholowy, naturalnie gazowany „trunek” jest nie tylko napojem tradycyjnym, ale i zdrowym - jednÄ… z jego wielu zalet jest zapewnienie orzeĹşwienia w upalne dni. Przeznaczony jest on do bezpoĹ›redniego wypicia, ale specyficzny aromat sprawia ĹĽe moĹĽna go wykorzystać do przyrzÄ…dzania sosĂłw czy stosować jako przyprawÄ™...
Można kupić w większych marketach - ale to niestety nie są prawdziwe kwasy, a chemicznie produkowane podróbki. Mi smakują bardzo, dlatego zastanawiam się jak smakowałby prawdziwy kwas.
Są w internecie przepisy, ale podają dość sprzeczne informacje. Tu mówią że trzeba w słoikach bo gaz ucieknie, tam że w butelkach plastikowych, żeby nie pękło. Tu mówią o chlebie czerstwym, tam o świeżym. Tu że trzeba z zakwasu, tam że starczy drożdży dodać... No i nie bardzo wiem czy mi wyjdzie jak przygotuję ilości na jeden słoik, czy może trzeba od razu większą ilość. Nawet na rosyjskie i ukraińskie strony wchodziłem - nadal nie wiem jak się za to zabrać.

Może ktoś przypadkiem przyrządzał sobie kwas i udzieli kilku rad? Byłbym wdzięczny :D
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com