Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Hawwa  

Wymiatacz


Wiek: 32

Doczya: 12 Pa 2010

   

Wysany: 2015-07-13, 00:09   

doomka napisa/a:

Dzisiaj wyszlam na dwor i nie palilam. Jak ktos ze znajomych palil to odchodzilam kilka krokow. Nie bylo to latwe, bo chcialo mi sie palic jak na nich patrzylam, ale wytrzymalam. Po powrocie matka mnie obwachala, ale nie bylo ode mnie czuc papierosow.

Czyli kara okazała się skuteczna, skoro powstrzymuje Cię od palenia.

doomka napisa/a:

Musze odchodzi jak oni pala, bo dostane lanie jak bedzie czuc ode mnie, a do tego wystarczy byc wsrod palacych. Z ust wystarczy zuc gume by nie bylo czuc. Ale czuc z wlosow i ubran, wiec nawet nie moge byc obok palacych i musze odchodzic :/

A w jaki inny sposób Twoja mama ma możliwość sprawdzić, czy nie palisz? Sorry, ale po tym co zrobiłaś nie dziwię się, że Cię mama kontroluje.

doomka napisa/a:

Przeprosilabym i wyciagnela reke do zgody, ale matka nie zamierza mnie przepraszac, wiec ja tez nie. Ona uwaza, ze dobrze zrobila bijac mnie i zapowiada, ze jak jeszcze raz bede palila, to bedzie kolejny wp****ol

To była kara za Twoje złe zachowanie. Powinnaś bezwzględnie przeprosić.
 

usiek  

Stały User

The Grandmaster



Imię: Łukasz

Wiek: 31

Doczy: 17 Lip 2014

   

Wysany: 2015-07-13, 01:37   

doomka napisa/a:

Przeprosilabym i wyciagnela reke do zgody, ale matka nie zamierza mnie przepraszac, wiec ja tez nie. Ona uwaza, ze dobrze zrobila bijac mnie i zapowiada, ze jak jeszcze raz bede palila, to bedzie kolejny wp****ol


A czy Ty uważasz, że dobrze robiłaś paląc papierosy? Odrobina pokory nikomu jeszcze nie zaszkodziła, a postawa roszczeniowa w niczym Ci nie pomoże.
 

Blogojciec

User


Doczy: 12 Lip 2015

   

Wysany: 2015-07-13, 08:47   

Znalazłem właśnie idealne podsumowanie na to, jak działa owo "obwąchiwanie" dziecka:
"Mnie obwąchiwano w liceum i za każdym razem budowała się coraz głębsza nienawiść i silniejsza chęć zrobienia na przekór."

Także jak mamusia stracić resztę szacunku, jaki czuje do niej córka, to jest na najlepszej drodze.
 

Chat Noir  

Stały User



Doczy: 11 Lip 2015

   

Wysany: 2015-07-13, 11:26   

Blogojciec, oceniasz bezbłędnie. Napisz jeszcze tylko, co autorka wątku może z tym fantem zrobić, bo do jej matki nie dotrzesz.
 

doomka

User


Doczy: 08 Lip 2015

   

Wysany: 2015-07-13, 14:04   

Byl chlopak u mnie. Mama przywitala go slowami "Dominika przez ciebie dostala wpi****ol" i w ogole byla niemila dla niego. Mozemy sie spotykac u mnie, ale u niego nie, bo u niego w domu wszyscy pala i byloby czuc ode mnie papierosy.
 

Chat Noir  

Stały User



Doczy: 11 Lip 2015

   

Wysany: 2015-07-13, 14:06   

Obawiam się, że Twój wątek powoli zaczyna zamieniać się na bloga, na którym wylewasz swoje żale i udowadniasz, jaka jesteś biedna i nieszczęśliwa, a nie miejsce, w którym pytasz o poradę. Szkoda, bo padło tutaj bardzo wiele mądrych słów.
 

doomka

User


Doczy: 08 Lip 2015

   

Wysany: 2015-07-13, 14:09   

Wiec co mam zrobic? Przeprosic? A jezeli matka mnie nie przeprosi za bicie, to dlaczego ja mam przepraszac?
 

Chat Noir  

Stały User



Doczy: 11 Lip 2015

   

Wysany: 2015-07-13, 14:29   

Choćby po to, żeby nie zachowywać się tak, jak ona. Serio chce Ci się ciągnąć bezsensowną wojnę?
 

motyl  

Moderator

gryzę.



Wiek: 34

Doczya: 13 Cze 2009

Skd: Wielkopolska

   

Wysany: 2015-07-13, 17:26   

Przeproś mamę i poproś o szlaban do ukończenia 18 roku życia. Uchroni Cię to przed uzależnieniem i wpływem wspaniałego środowiska.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

usiek  

Stały User

The Grandmaster



Imię: Łukasz

Wiek: 31

Doczy: 17 Lip 2014

   

Wysany: 2015-07-13, 18:57   

doomka napisa/a:

Wiec co mam zrobic?


Zastanowić się nad sobą i własną hierarchią wartości.
_________________
Let’s play this democracy game, shall we?
 

doomka

User


Doczy: 08 Lip 2015

   

Wysany: 2015-07-13, 19:12   

W mojej hierarchii wartosci najwazniejsza jest godnosc. A matka ja naruszyla bijac mnie.
 

motyl  

Moderator

gryzę.



Wiek: 34

Doczya: 13 Cze 2009

Skd: Wielkopolska

   

Wysany: 2015-07-13, 19:19   

doomka napisa/a:

W mojej hierarchii wartosci najwazniejsza jest godnosc. A matka ja naruszyla bijac mnie.


Mam nadzieję, że Twoje dzieci będą dokładnie takie same jak Ty. Pocieszam się jednak, że każde kolejne pokolenie jest gorsze. Ale przypomni sobie wół jak cielęciem był :).

Godność Cię nie nakarmi. Ani za jej pieniądze nie kupisz fajek :D.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

usiek  

Stały User

The Grandmaster



Imię: Łukasz

Wiek: 31

Doczy: 17 Lip 2014

   

Wysany: 2015-07-13, 19:23   

No to słabo. Twoja "godność" zostanie jeszcze wielokrotnie zweryfikowana w dużo poważniejszych sytuacjach, niż lanie od matki. Prawdziwą godnością jest przyznanie się przed sobą samym do błędu i przeproszenie. Nie dość, że krzywdzisz sama siebie, to jeszcze ludzi w swoim otoczeniu.

motyl, święte słowa.
 

doomka

User


Doczy: 08 Lip 2015

   

Wysany: 2015-07-13, 22:07   

Czyli mam pozwalac sie tluc?
 

motyl  

Moderator

gryzę.



Wiek: 34

Doczya: 13 Cze 2009

Skd: Wielkopolska

   

Wysany: 2015-07-13, 22:12   

doomka napisa/a:

Czyli mam pozwalac sie tluc?


Tak, żeby nie było ku temu powodów :). To łatwe. Idź po rozmów do głowy.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com