Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Ilonq1993

Wymiatacz


Do³±czy³: 12 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-12, 14:39   Â£apówki

Czy to prawda, że pieniądz robii wszystko?? Czy każdy nauczyciel ma chociaż jedną łapówke na sumieniu?? Czy to prawda, że można kupić mature??
 

Zalewa  

Stały User

King of Disco



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 29

Do³±czy³: 24 Sty 2009

Sk±d: siê bior± dzieci?

   

Wys³any: 2009-06-12, 16:40   

Wszystko da sie kupic, jezeli ma sie znajomosci.
Lecz niektozy nie dadza sie przekupic i sa uczciwi.
_________________
;)
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-06-12, 16:47   

Zalewa napisa³/a:

Wszystko da sie kupic, jezeli ma sie znajomosci.


A jak ich nie masz to je kupisz. PS robisz mnóstwo byków.

£apówki to dobra sprawa, czasem korzystałem z takich "usług" jak była okazja to kupowała sie to i owo na co czekał bym miesiącami tudzież latami :]
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

though  

Pogromca postów


Wiek: 30

Do³±czy³a: 28 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-07-10, 12:26   

Nauczyciele biorą łapówki, nie wszyscy(chyba), ale biorą np. Niedaleko mnie jest LO, w którym uczy małżeństwo chemików, są wredni i wielu osobom stawiają pały, jeśli uczy Cie baba musisz iść do jej męża na korepetycje, a jak to facet Cię uczy to musisz iść do żony, i jak nic nie umiesz, a chodzisz na korepetycje zostawiając im niezłą kase to masz dobrą ocene w kieszeni.
 

chimera

User



Do³±czy³: 09 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-07-10, 21:24   

though napisa³/a:

Nauczyciele biorą łapówki, nie wszyscy(chyba), ale biorą np. Niedaleko mnie jest LO, w którym uczy małżeństwo chemików, są wredni i wielu osobom stawiają pały, jeśli uczy Cie baba musisz iść do jej męża na korepetycje, a jak to facet Cię uczy to musisz iść do żony, i jak nic nie umiesz, a chodzisz na korepetycje zostawiając im niezłą kase to masz dobrą ocene w kieszeni.



sprytnie ;p

A waszym zdaniem przyjmowanie drogich prezentów od uczniów na koniec roku czy dzien nauczyciela też mozna nazwać łapownictwem? Bo u mnie moja glupia klasa kupuje nauczycielowi przenty ( nietanie ) na jego urodziny, dzien nauczyciela i koniec roku. ostatnio nawet kupili mu telefon komórkowy i to taki wypasiony :-o
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-07-10, 21:29   

chimera napisa³/a:

A waszym zdaniem przyjmowanie drogich prezentów od uczniów na koniec roku czy dzien nauczyciela też mozna nazwać łapownictwem? Bo u mnie moja glupia klasa kupuje nauczycielowi przenty ( nietanie ) na jego urodziny, dzien nauczyciela i koniec roku. ostatnio nawet kupili mu telefon komórkowy i to taki wypasiony


Na koniec to nie nazwałbym tego łapówką. Ale drogie prezenty w ciągu roku już tak.
Różnica między łapówką a podziękowaniem jest taka, że łapówka jest przed, a podziękowanie po.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Grejpfrut  

Pogromca postów

28.08-19.09 - Vuelta



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-11, 13:32   

W moim gimnazjum 3 lata temu jedna klasa kupiła nauczycielowi malucha :D Bo musiał zawsze autobusem jeździć ;p

ALe nie oszukujmy się jak się ma kase to można mieć wszystko prawie (co materialne).
Co do matury to już od dawana matury są kupywane szczególnie prace z polaka.
_________________
http://tomworld.geoblog.p...855/grecja-2006 - Zapraszam
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-07-11, 13:43   

GrEjPfruT napisa³/a:

Co do matury to już od dawana matury są kupywane szczególnie prace z polaka.


Prace i owszem, ale to jeszcze nie znaczy, że matura jest zdana;p. Trzeba się tego nauczyć i lektury przeczytać więc ja tego nie uważam za łapówkę. Sama jakies tam prace maturalne pisałam znajomym jeśli czas mi na to pozwalał i żadna łapówka to nie jest.
A czy w szkole nauczyciele biorą? Hmmm. U siebie spotkałam się tylko z tym, przy przyjęciach do szkoły. Wystarczyło 1500 zł i już jestes w klasie jakiej chcesz, choć średnia poniżej 3 i z egzaminu 20 pkt na krzyż, choć Ci którym zabrakło minimalnie nadal walczą o miejsce.
Nauczyciel są różni, jedni biorą inni nie pewnie, chociaż ja nie miałam się o tym okazji przekonać.
A to co opisała though powinno zostać zgłoszone do dyrekcji.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Grejpfrut  

Pogromca postów

28.08-19.09 - Vuelta



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-11, 19:09   

motylu :) ja też tego nie uważam za łapuwke w końcu często jestem tego świadkiem w bardzo bliskim otoczeniu ale ktoś kto kupuje maturę już na tle innych bardziej płaci za egzamin :) Sąsiad kupił maturę ale był na tyle głupi że w ogóle jej sie nie nauczył.
_________________
http://tomworld.geoblog.p...855/grecja-2006 - Zapraszam
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-07-11, 19:38   

GrEjPfruT napisa³/a:

Sąsiad kupił maturę ale był na tyle głupi że w ogóle jej sie nie nauczył.


W zasadzie zastanawiam się nad tym. Bo przecież prace teraz są sprawdzane daleko, poza szkołą. Nic tu się chyba nie wskóra. Kiedys, kiedy była stara matura, hmmm nadal jak jest prowadzona w tych wszystkich zaocznych dla dorosłych tam można kupić, nawet tak robił brat mojej koleżanki. Ale przy dotychczasowym systemie nowej matury to szczerze wątpie, by można ją sobie było kupić. Oczywiście chodzi mi o pisemne.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

crrrickey

User


Do³±czy³: 07 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-11-08, 17:13   

nie wiem nic na ten temat, probowaliscie wgle dawac łapówki ? nie u mnei w szkoel . ; o
 

vvdx  

Mega wymiatacz

smoker



ImiÄ™: Piotrek

Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-11-16, 10:33   

Ilonq1993 napisa³/a:

Czy to prawda, że pieniądz robii wszystko??


prawie wszystko. prawie wszystko mozna miec za pieniadze.

Ilonq1993 napisa³/a:

Czy każdy nauczyciel ma chociaż jedną łapówke na sumieniu??


napewno sa tacy nauczyciele, ktorzy mieli propozycje przyjecia lapówki, ale nie zrobili tego poniewaz sumienie im nie pozwala, a napewno sa tez tacy, którzy bez wachanai biora, albo tylko czekaja na taka sytuacje (ablo wogole taka wymuszaja)

Ilonq1993 napisa³/a:

Czy to prawda, że można kupić mature??


na stadionie mozna kupic wszystko. ale czy chcialabys miec kupiona mature, skoro mozesz ja miec z minimalnym wysilkiem. gdzie tu sens
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com