Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Lvcas  

Mega wymiatacz

Prawa ręka admina!



Imię: Łukasz

Doczy: 13 Pa 2007

Skd: Ty jesteś?

   

Wysany: 2014-07-24, 11:57   

Znalazłem pierwszy lepszy link z Google'a: http://vollamed.pl/index....=142&Itemid=188

Zobacz tam, piszą o przyczynach leczenia bólu kręgosłupa i najczęstszych zabiegach, które mogą to zniwelować. Chyba najczęściej pomaga Magnetoterapia na bóle kręgosłupa.
_________________
Pozdrawiam, Lvcas
https://www.balonowe.pl
 

Riont1931

User


Doczy: 29 Lip 2014

   

Wysany: 2014-07-29, 13:17   

Chyba najlepiej skorzystać z wizyty u lekarza ortopedy, bo jeśli chodzi o kręgosłup takie samoleczenie może bardziej zaszkodzić niż pomóc...



______________
¦wiatłowody medyczne - interesujące tematy
 

gasiorek  

User


Imię: Sajana

Wiek: 45

Doczya: 08 Lut 2014

   

Wysany: 2014-08-03, 23:24   

Ortopeda powinien skierować na rehabilitację i to dopiero pomoże. Najważniejsze są ćwiczenia, takie dobrze dobrane i dobry masaż. Poza tym jakieś zabiegi z prądem... Chodziłam do lekarza i na taką rehabilitację do ........ . Bardzo wzmocniły mi się mięśnie i ból jest znacznie mniejszy.
 

Natte1931

User


Doczy: 05 Sie 2014

   

Wysany: 2014-08-05, 08:27   

Gasiorek dobrze mówi - najlepsza będzie wizyta u ortopedy a później rehabilitacja . Jeśli nie jest z Tobą aż tak źle, to dobrze zadziała też joga (są specjalne zajęcia z jogi kręgołsupa).
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Doczya: 15 Gru 2008

Skd: Barcelona

   

Wysany: 2014-08-05, 12:38   

W moim przypadku skuteczne okazały się masaże oraz taping.
_________________
Drugs&hugs.
 

Molek

User


Doczy: 30 Sie 2014

   

Wysany: 2014-09-26, 10:05   

Ból to oznaka że coś się dzieje nie dobrego . I to lekarz może stwierdzić co .Miałam takie bóle po ośmiogodzinnym siedzeniu przy komputerze. Lekarz powiedział że ma często robić przerwy , dodatkowo trochę biegać lub pływać . I na koniec pobrać suplement diety z kolagenem . Rzeczywiście pomogło , teraz nie czuje tego bólu
 

oe4flex  

User

oe4flex


Imię: Agnieszka

Wiek: 38

Doczya: 28 Wrz 2014

   

Wysany: 2014-09-28, 11:31   

Molek napisa/a:

Ból to oznaka że coś się dzieje nie dobrego . I to lekarz może stwierdzić co .Miałam takie bóle po ośmiogodzinnym siedzeniu przy komputerze. Lekarz powiedział że ma często robić przerwy , dodatkowo trochę biegać lub pływać . I na koniec pobrać suplement diety z kolagenem . Rzeczywiście pomogło , teraz nie czuje tego bólu



Witam! Ze swojej strony rekomenduję suplement diety 4flex. 4flex ma w składzie Fortigel - kolagen naturalnego pochodzenia. Kolagen to białko, które stanowi budulec macierzy chrząstki (95%), a białko w postaci peptydów pomaga utrzymać zdrowe kości, wspiera wzrost i utrzymanie masy mięśniowej.

Pozdrawiam,
Agnieszka Czarnecka
________________________
Online Ekspert marki 4Flex
 

Dezerterka  

Wymiatacz



Doczya: 01 Wrz 2014

Skd: Wroc³aw

   

Wysany: 2014-09-28, 18:36   

Przede wszystkim dobra diagnoza, to podstawa, a potem wg zaleceń lekarza lub rehabilitanta.
Pływanie na pewno jest wskazane dla kręgosłupa, a masaże już niekoniecznie ;)
_________________
Uśmiech, to zakręt który wszystko prostuje
 

Lorelai  

User



Wiek: 30

Doczya: 27 Sie 2014

   

Wysany: 2014-09-29, 18:35   

Pływanie, ale nie każdym stylem, bo można sobie zrobić więcej szkody niż pożytku. Najlepiej odwiedzić ortopedę, to coś doradzi. W Twoim przypadku pomocne może być wzmocnienie mięśni pleców, na studiach uczyli nas, że właśnie mięśnie stwarzają taki"gorset" pozwalający na jak najmniejsze obciążenie kręgosłupa. Ale niestety tu też potrzeba specjalisty, bardzo łatwo jest sobie zaszkodzić.
 

Molek

User


Doczy: 30 Sie 2014

   

Wysany: 2014-10-02, 10:39   

Tak pani Agnieszko . Właśnie ten suplement stosowałam . I nadal profilaktycznie go biorę , nie chcę dopuścić do podobnego bólu jak miałam.
 

lexie  

Hiper wymiatacz



Imię: Ola

Wiek: 31

Doczya: 28 Sty 2012

   

Wysany: 2014-10-03, 16:33   

Chyba nie będę oryginalna, jak powiem, że przyda się dużo ruchu. Poza tym, jeśli prowadzisz siedzący tryb pracy, to przyda ci się taka poduszka, która naturalnie stymuluje twój kręgosłup do bycia w ciągłym ruchu. Warto się w coś takiego zaopatrzyć.
http://bismed.pl/pl,produ...,z,kolcami.html
 

nsacz  

User


Imię: Eryk

Wiek: 40

Doczy: 09 Pa 2014

Skd: Nowy S±cz

   

Wysany: 2014-10-09, 17:37   

Dokładnie ruch - rozciąganie + siłownia z naciskiem na wzmocnienie pleców :)
Albo taniec, basen ...
 

zimowinka23

Stały User



Doczy: 01 Gru 2010

   

Wysany: 2015-05-20, 14:08   

jestem świeżo po wizycie u pani doktor, więc mogę polecić jogę, mówiła, że bardzo dobrze działa na kręgosłup
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Doczy: 31 Pa 2012

   

Wysany: 2015-05-24, 14:13   

Zwisy na drążku, generalnie kalsitenika, rozciąganie przykurczy, a bólów nie będzie ;)

W leżeniu tyłem wypychanie bioder - bardzo fajne ćwiczenie na bóle w odcinku lędźwiowym - tzw. 'ruchanie powietrza' :D
 

Rampi

Stały User


Doczy: 18 Maj 2015

   

Wysany: 2015-05-24, 16:55   

Masaże...
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com