Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

szostol  

Pogromca postów


Doczy: 03 Kwi 2009

   

Wysany: 2010-08-12, 00:40   

Cóż, Harry Potter jako lektura, na pierwszy rzut oka wygląda dziwnie, kiedyś nie do pomyślenia, ale w sumie się z tobą nie zgadzam. Powinna być jakaś lektura która się spodoba dzieciom ze względu na treść i pokaże części że czytanie książek jest ok, przyciągnie ich do tego i będą chciały ją przeczytać do końca z własnej woli a nie po pierwszych 10 męczyć kolejne 300 z przymusu.. Mnie też Harry wciągnął jeszcze za czasów 2 klasy podstawówki i w efekcie przeczytałem wszystkie tomy.
 

Darcia  

Pogromca postów



Imię: Daria

Wiek: 29

Doczya: 10 Sie 2009

Skd: Gdañsk

   

Wysany: 2010-08-12, 15:07   

HP jako lektura w podstawówce to dobry pomysł. Zachęci dzieciaki do czytania. Na poważniejsze lektury przyjdzie czas w dalszych etapach edukacji ;)
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

lgtk  

Hiper wymiatacz



Imię: Adam

Wiek: 33

Doczy: 31 Pa 2009

   

Wysany: 2010-08-12, 17:36   

W sumie mogła by być. Jak byłem mniejszy przecztałem prawie cały pierwszy rozdział tej pierwszej części. Potem mi sie znudziło.
 

weckly  

Stały User



Imię: Karolina

Wiek: 28

Doczya: 13 Sie 2010

Skd: Toruñ

   

Wysany: 2010-08-21, 21:31   

Harrego czytałam.
Ohh ile to ja się nie namęczyłam. A co ja napisałam potem pani Polonistce co o tym sądzę...
Osobiście bardzo,bardzo spodobała mi się książka Kamienie na Szaniec.
_________________

 

jula007  

Wymiatacz



Wiek: 30

Doczya: 12 Cze 2010

   

Wysany: 2010-08-23, 18:39   

moję nastwienie do lekur jest negatywne, bo niektóre ksiażki są bez sensu, do niczego nie nawiązują, zostały wprowadzone setki lat temu i są uważane, za ważne dziś...niby
 

TQIT  

VIP


Doczy: 22 Gru 2008

   

Wysany: 2010-08-23, 21:08   

jula007 napisa/a:

moję nastwienie do lekur jest negatywne, bo niektóre ksiażki są bez sensu, do niczego nie nawiązują, zostały wprowadzone setki lat temu i są uważane, za ważne dziś...niby


Ignorancja. Te setki lat temu pisane książki powalają swoim przekazem, jak się go nie rozumie to się potem wali głupoty.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2010-08-23, 21:20   

TQIT napisa/a:

Ignorancja. Te setki lat temu pisane książki powalają swoim przekazem, jak się go nie rozumie to się potem wali głupoty.



Nie mencz jej. To ty nie wiesz ze ksionzki som bes sęsu? nio powiec.
_________________
#truestory
 

jula007  

Wymiatacz



Wiek: 30

Doczya: 12 Cze 2010

   

Wysany: 2010-08-24, 11:44   

TQIT napisa/a:

Ignorancja. Te setki lat temu pisane książki powalają swoim przekazem, jak się go nie rozumie to się potem wali głupoty.



no to chyba bardzo lubisz czytać lektury, które nie sa napisane twoim jezykiem i poruszaja sprawy które w dzisiejszym świecie nie są tak ważna, jak były kiedyś.
Najbardziej mnie irytuję to, ze czyta sie lekturę np. Potop ok 700 str tylko po to by omówić wątek miłosny Andrzeja i Oleńki :kwasny: powinny byc tylko wybrane wątki ( sama w zasadzie nie czytałam)

Krit napisa/a:

Nie mencz jej. To ty nie wiesz ze ksionzki som bes sęsu? nio powiec.



dzieki, i też tak samo sądzę w niektórych przypadkach, ze są bez sensu :-)
 

TQIT  

VIP


Doczy: 22 Gru 2008

   

Wysany: 2010-08-24, 11:55   

jula007 napisa/a:

no to chyba bardzo lubisz czytać lektury, które nie sa napisane twoim jezykiem i poruszaja sprawy które w dzisiejszym świecie nie są tak ważna, jak były kiedyś.


A więc dla Ciebie zostawiłem ten moment. Po raz pierwszy użyję nowej emotki - :facepalm:

jula007 napisa/a:

Najbardziej mnie irytuję to, ze czyta sie lekturę np. Potop ok 700 str tylko po to by omówić wątek miłosny Andrzeja i Oleńki :kwasny: powinny byc tylko wybrane wątki ( sama w zasadzie nie czytałam)


Więc w dobrym tonie jest nie dyskutować o czym, o czym nie ma się pojęcia. Po drugie nie wiem jak... ktoś czytał tą książkę, by stwierdzić że 80% książki to wątek miłosny.

[ Dodano: 2010-08-24, 11:57 ]

jula007 napisa/a:

Krit napisa/a:

Nie mencz jej. To ty nie wiesz ze ksionzki som bes sęsu? nio powiec.


dzieki, i też tak samo sądzę w niektórych przypadkach, ze są bez sensu :-)


Krit, jesteś mistrzem, ale to jula007 Cię pobiła :-D
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



Imię: J.

Doczya: 03 Sty 2009

Skd: ten ¶miech?

   

Wysany: 2010-08-24, 12:22   

Jeśli już mówimy o Potopie, to Sienkiewicz nudzi. Co tu dużo kryć. Oczywiście nie uwłaczając jego geniuszowi. Jego utwory są bardzo odległe od współczesności i wcale się nie dziwię, że młodemu czytelnikowi (mam tu na myśli szkołę podstawową czy początki gimnazjum) nie przypadną do gustu. : )
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

TQIT  

VIP


Doczy: 22 Gru 2008

   

Wysany: 2010-08-24, 12:43   

Mihihih napisa/a:

Jeśli już mówimy o Potopie, to Sienkiewicz nudzi. Co tu dużo kryć.


Ja też nie przepadam za nim, ale nie na da się powiedzieć że są słabe. Wręcz przeciwnie, są dobre i zawierają w sobie mądry przekaz.

Mihihih napisa/a:

Jego utwory są bardzo odległe od współczesności i wcale się nie dziwię, że młodemu czytelnikowi (mam tu na myśli szkołę podstawową czy początki gimnazjum) nie przypadną do gustu. : )


Takiej młodzieży mało co przypada do gustu, bo nawet jakby dali Pottera i Zmierzch to by się znalazła garstka, którym by z kolei te nie odpowiadały.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-08-24, 15:31   

jula007 napisa/a:

no to chyba bardzo lubisz czytać lektury, które nie sa napisane twoim jezykiem i poruszaja sprawy które w dzisiejszym świecie nie są tak ważna, jak były kiedyś.
Najbardziej mnie irytuję to, ze czyta sie lekturę np. Potop ok 700 str tylko po to by omówić wątek miłosny Andrzeja i Oleńki powinny byc tylko wybrane wątki ( sama w zasadzie nie czytałam)


Słyszycie poeci romantycy? Wskakujcie do piwnicy!
Więc lepiej niczego nie czytać? Bezsens, tamte książki przynajmniej pisano dla treści, nie tylko dla zysku( nie dotyczy utworów dramatycznych)- jak obecnie. Czy Mickiewicz napisał kontynuację "Pana Tadeusza"? A może "Dziady" mu wystarczyły? :mrgreen:

jula007 napisa/a:

dzieki, i też tak samo sądzę w niektórych przypadkach, ze są bez sensu


Przyszła Kryska na Matyska...

TQIT napisa/a:

A więc dla Ciebie zostawiłem ten moment. Po raz pierwszy użyję nowej emotki -


Ja też chcę( kcę?) :facepalm:

No dobra, wiem, że czytanie książek napisanych przez zmarłych jest prawie tak złe i mroczne jak nekromancja, ale bez przesady... nawet ja zamykam na to oko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

jula007  

Wymiatacz



Wiek: 30

Doczya: 12 Cze 2010

   

Wysany: 2010-08-24, 21:22   

TQIT napisa/a:

Więc w dobrym tonie jest nie dyskutować o czym, o czym nie ma się pojęcia. Po drugie nie wiem jak... ktoś czytał tą książkę, by stwierdzić że 80% książki to wątek miłosny.



ksiazki nie czytałam,ale to nie stwierdza, że nic innego nie czytałam związanego z Potopem, czepiasz sie i to bardzo, bedziesz miał Potop w szkole to w tedy sam sie przekonasz ile zrobiłeś z nim, góra dwa wątki

TQIT napisa/a:

Krit, jesteś mistrzem, ale to jula007 Cię pobiła :-D



to juz jego sprawa, jak wpływa na niego samego swój kurczowy poglad, też uważam,że są bez sensu ale w niektórych przypadkach, bo są książki warte uwagi, Zbrodnia i kara jedna z najlepszych i tematyka nie odbiega od rzeczywistości...
 

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2010-08-24, 21:36   

jula007 napisa/a:

kurczowy poglad



Ma to cosh wspulnego z kurczakami? Lubie placki! Zblodni i kaly nie lubiem. Za dusho krffi a ona jest strashna!

jula007 napisa/a:

ksiazki nie czytałam,ale to nie stwierdza, że nic innego nie czytałam związanego z Potopem



klp.pl?

jula007 napisa/a:

bedziesz miał Potop w szkole to w tedy sam sie przekonasz ile zrobiłeś z nim, góra dwa wątki



Cóż.

Powieść (romans) – gatunek literatury pięknej, utwór narracyjny, opisujący zwykle rozbudowany ciąg zdarzeń.

Klasyczna powieść jest pisana prozą, w której występują liczne dialogi, opisy akcji i natury i jest podzielona na rozdziały liczące od kilku do kilkudziesięciu stron. Całość liczy od ok. 100 do ok. 500 stron maszynopisu. Klasyczna powieść posiada wszystkowiedzącego, anonimowego narratora i wielowątkową, liniową, chronologiczną fabułę. Wiele powieści, zwłaszcza współczesnych świadomie odchodzi od tego klasycznego schematu. Narrator posługuje się podstawowymi sposobami narracji, jak też innymi formami wypowiedzi np. dialogiem i mową zależną.



Straszne, że Potop nie jest nowelą!
_________________
#truestory
 

jula007  

Wymiatacz



Wiek: 30

Doczya: 12 Cze 2010

   

Wysany: 2010-08-24, 21:56   

Krit napisa/a:

klp.pl?



???

jeszcze jedno, czytałeś Potop ??

Krit napisa/a:

Ma to cosh wspulnego z kurczakami? Lubie placki! Zblodni i kaly nie lubiem. Za dusho krffi a ona jest strashna!



Domyśliłeś się, tak !! rzecz gustu
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com