Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2010-08-24, 21:27   

jula007 napisa/a:

jeszcze jedno, czytałeś Potop ??



Owszem. A ty?

jula007 napisa/a:

Domyśliłeś się, tak !! rzecz gustu



Ta kreff psherasha.
_________________
#truestory
 

Mafieusz  

Wymiatacz

Szlachcic :D



Imię: Mateusz

Doczy: 19 Lut 2010

Skd: Kraków

   

Wysany: 2010-08-24, 22:43   

Bardzo podobała mi się książka W pustyni i w puszczy :D..
_________________
"Musisz tylko wdrapać się na szczyt.
Potem będzie już z górki"
 

jula007  

Wymiatacz



Wiek: 30

Doczya: 12 Cze 2010

   

Wysany: 2010-08-25, 10:31   

Krit

Cóż.

Powieść (romans) – gatunek literatury pięknej, utwór narracyjny, opisujący zwykle rozbudowany ciąg zdarzeń.

Klasyczna powieść jest pisana prozą, w której występują liczne dialogi, opisy akcji i natury i jest podzielona na rozdziały liczące od kilku do kilkudziesięciu stron. Całość liczy od ok. 100 do ok. 500 stron maszynopisu. Klasyczna powieść posiada wszystkowiedzącego, anonimowego narratora i wielowątkową, liniową, chronologiczną fabułę. Wiele powieści, zwłaszcza współczesnych świadomie odchodzi od tego klasycznego schematu. Narrator posługuje się podstawowymi sposobami narracji, jak też innymi formami wypowiedzi np. dialogiem i mową zależną.





dlaczego od siebie tego nie napisałaś co tak bardzo Ci ujeło w tej książce skoro tyle o niej mówisz,tylko kopiujesz recenzję, która jak wiadomo musi być zachecajaca, byc moze bym inaczej na to spojrzała ;/
 

TQIT  

VIP


Doczy: 22 Gru 2008

   

Wysany: 2010-08-25, 10:40   

jula007, nie wiem czy wiesz, ale im więcej piszesz tym bardziej się pogrążasz, napisałem już że to co piszesz to zwykła ignorancja. Krit, jest o tyle inteligentnym człowiekiem, że potrafi w dobry sposób użyć sarkazmu i do tego odnosiła się moja wypowiedź. Poprawiłaś mi humor, bo dawno przeglądając forum tak się nie roześmiałem.

jula007 napisa/a:

laczego od siebie tego nie napisałaś co tak bardzo Ci ujeło w tej książce skoro tyle o niej mówisz,tylko kopiujesz recenzję, która jak wiadomo musi być zachecajaca, byc moze bym inaczej na to spojrzała ;/


To nie jest recenzja, tylko opis gatunku literackiego, a skoro nie potrafisz pojąć tego, że Potop miał być taki jaki jest, to chyba nie ma sensu dyskusji z Tobą. To nie czytadło, tylko literatura piękna.

[ Dodano: 2010-08-25, 11:41 ]
Co do lektur to nie wiem, jakie będę miał w III gim, więc jak dostanę liste to wyrażę swoje zdanie. II gim była całkiem przyjemna, "Stary człowiek i morze", "Dziady cz.II", miło wspominam.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-08-25, 10:57   

jula007, Twoja inteligencja maleje w moich oczach. Po 1., to nie jest recenzja, a definicja powieści( o ile można użyć słowa "definicja"). Po 2.- nie lubisz lektur, czy wszelkiej maści książek?
Jeszcze jedno- PRZECZYTAJ TO UWA¯NIE:

Cytat:

Po raz pierwszy w życiu przyszło Babci do głowy, że może jest jed nak coś ważnego w tych książkach, które ostatnio świat tak ceni. Książkom była przeciwna z powodów moralnych: słyszała, że wiele z nich napisali ludzie nieżyjący, rozsądek podpowiadał zatem, że czytanie ich byłoby równie grzeszne jak nekromancja.

_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

brajla  

Mega wymiatacz



Doczya: 08 Kwi 2010

Skd: w ludziach tyle jadu

   

Wysany: 2010-09-07, 18:55   

dobre lektury ja tam lubię takie najbardziej lubię czytać dramaty Williama Szekspira mogłabym cały czas go czytać i mówić o nim na lekcjach języka polskiego.
_________________
Kiss my ass:*
 

Sebastien  

Stały User

Emo Boy



Imię: Sebastien

Wiek: 30

Doczy: 16 Lis 2010

   

Wysany: 2010-11-18, 16:25   

Zdecydowanie nie lubię lektur w szkole...są beznadziejne :<<
Jedyna jaka mi się podobała to jeszcze w gimnazjum " Mały książę". Potem chyba żadnej nie przeczytałem bo nie dałem rady ^^"
_________________
 

Aniołek^^  

Hiper wymiatacz



Doczya: 05 Lip 2010

   

Wysany: 2010-11-18, 17:45   

Mi też się prawie żadna lektura szkolna nie podobała.
Wyjątek stanowi Romeo i Julia, ¦więtoszek, Krzyżacy.
A najbardziej nie przypadła mi do gustu lektura Dywizjon 303. Czytałam to z przymusu i strasznie się denerwowałam.
 

muszka  

Stały User

fikcja jest modna!



Imię: Marta.

Doczya: 28 Lis 2010

   

Wysany: 2010-11-29, 18:23   

Dla mnie lektury szkolne to męka. Sama z siebie w domu czytam przeróżne książki, ale czytanie lektur przychodzi mi niezwykle trudno. Jedyna, jaka kiedykolwiek mi się spodobała to "Mały Książę" i "Romeo i Julia". A "Krzyżacy"... to dopiero była katorga. Poddałam się po siódmej stronie.
 

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2011-07-14, 06:44   

A ja ostatnio coraz bardziej przekonuję się do radykalnej reformy kanonu lektur, jeżeli nie całkowitej jego likwidacji. Nauczyciel powinien dostosować tempo, tematykę, ładunek intelektualny i wymagania merytoryczne do uczniów. Jakoś tym pokierować, żeby wyciągnąć z tego, jak najwięcej. Czytamy "Przedwiośnie" nie dlatego, że wtedy, kiedy po raz pierwszy błyszczało na pułkach księgarń Nowego ¦wiatu i Grodzkiej widziano w nim krytykę niemożności rządu Chjeno-Piasta. Są ku temu inne powody odpowiadające dylematom naszej epoki, jak rewolucja, niezgoda na nierówność, tułaczka, niemożność odnalezienia się w rzeczywistości, miłosne zawody. Przede wszystkim perypetie jednostki wrażliwej. Jak to ma zaciekawić kogoś, kto tych problemów nie jest w stanie nawet nazwać?

Myślę, że przez 3 lata zrobi się dużo więcej dobrego, jeżeli przeczyta się z uczniami na początku "Buszującego w zbożu", lub jakieś inne wybitne dzieło współczesnej literatury i dopiero potem zacznie maglować "Bogurodzicę", jako wiersz rymowo-zdaniowy.
_________________
#truestory
 

valerie  

User



Wiek: 30

Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2011-07-22, 17:27   

Ogólnie jak dla mnie to kanon lektur jest bez sensu. Sama dość dużo czytam, ale nie pamiętam kiedy ostatnio przeczytałam jakąś lekturę. Wolę przeczytać coś, co będzie dla mnie bardziej wartościowe.
_________________

 

leinad  

Stały User



Doczya: 21 Lip 2011

   

Wysany: 2011-07-22, 18:10   

Kanon lektur powinni zmienić, oczywiście nie całkowicie, ale sporo by w nim trzeba zmienić. Wiele jest wartościowych lektur, ale wiele takich, które tylko zniechęcają do czytania.. a potem narzekanie, że młodzież nie czyta.
Naprawdę chciałam przeczytać Potop, ale podałam się po 200 stronach. Po prostu nie dałam rady, zasnęłam przy czytaniu. A na lekcji Potopowi poświęciliśmy... dwie lekcje. Bodajże na charakterystykę Kmicica i Zagłoby, druga o wątkach historycznych w nim zawartych. No i po co męczyć ludzi czytaniem, skoro i tak się tego nawet nie omawia porządnie? A współcześnie również powstaje wiele wartościowych książek, nie rozumiem przekonania, że wszystko, co stare - wartościowe; a wszystko, co nowe - beznadziejne, złe i w ogóle do spalenia.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com