Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Nek01

User


Dołączył: 03 Lis 2015

   

Wysłany: 2015-12-05, 22:18   Lepsze oceny

Witam, mam 14 lat, chodzę do 2 gimnazjum. Dostaję z wszystkich przedmiotów przeważnie 5, ale coraz częściej zdarza mi się dostać 4, 4+. Z 3 przedmiotów dostanę prawdopodobnie 6(1 semestr), reszta to 5, ale mam też 4/5. Chciałbym wiedzieć co mogę zrobić, aby mieć lepsze oceny, przynajmniej same 5(nie chcę też być jakimś geniuszem). Czwórki w gimnazjum to chyba nie za dobrze(też nie źle, no ale), trudniej będzie w szkole ponadgimnazjalnej, więc skoro w gimnazjum 4 to tam 3 będę dostawał?
 

nihilistka  

UserDołączyła: 04 Gru 2015

   

Wysłany: 2015-12-05, 22:31   

Co możesz zrobić? Chyba poświęcić całe życie dla nauki. Ale skoro nie chcesz być żadnym geniuszem to po co ci same 5?
Oszczędź sobie. Oceny nie mają znaczenia, wierz mi.
_________________
Człowiek jest czymś, co pokonanym być powinno.
 

Hella  

Pogromca postówDołączyła: 03 Sie 2014

Skąd: Warszawa

   

Wysłany: 2015-12-05, 22:48   

Wszystko zależy w jakim gimnazjum. W rejonowym czwórki to przeciętne stopnie, łatwo je dostać. W lepszych szkołach czwórki potrafią być rzadkością. Przede wszystkim to nie oceny są wyznacznikiem wiedzy. Ważniejszy jest egzamin na koniec szkoły. To on pokazuje w jakim stopniu uczeń opanował materiał. Można mieć same szóstki na świadectwie i marny wynik na egzaminie, a można mieć też czwórkowe świadectwo i wynik bliski 100%. Który uczeń jest lepszy? Wiadomo, że ten z wyższym wynikiem z egzaminu. Poza tym powinieneś uczyć się dla wiedzy, a nie dla ocen. Nie oceny są najważniejsze, choć oczywiście warto o nie dbać. A co będziesz dostawał w szkole średniej to trudno przewidzieć. Dużo zależy od tego do jakiej szkoły pójdziesz. Pokażę Ci na własnym przykładzie - z bardzo dobrego gimnazjum poszłam do bardzo dobrego liceum. W gimnazjum średnią miałam zawsze 4 coś, w trzeciej klasie nawet pasek wyciągnęłam. Na świadectwie żadnej oceny poniżej czwórki. A w liceum? Pierwsza klasa jako tako, średnia powyżej 4, ale trzy tróje na świadectwie (i to z wiodących przedmiotów), a potem coraz gorzej - średnia spadła poniżej 4, a w drugiej klasie miałam nawet dwójki na świadectwie.
 

Vic98  

Wymiatacz


Dołączył: 08 Wrz 2015

   

Wysłany: 2015-12-05, 23:34   

Po pierwsze - jesteś w gimnazjum, a to oznacza pełen luz i zero presji jeśli chodzi o naukę. Pierwsza i druga klasa są zupełnie bez znaczenia, trzecia nabiera znaczenia o tyle, że wypracowujesz sobie punkty rekrutacyjne do liceum. Pamiętaj by najbardziej skupiać się na przedmiotach, co do których jesteś pewien że będziesz chciał je kontynuować na poziomie rozszerzonym. Całość gimnazjum to poziom podstawowy, który liceum przez okres pierwszej klasy kontynuuje i zakańcza. Druga i trzecia liceum są oddane nauce przedmiotów obowiązkowych, i wybranych przedmiotów rozszerzonych. Morał z tego taki, że jakichkolwiek ocen byś nie miał w gimnazjum, to i tak jest ci to do niczego nieprzydatne. Warto opanować gimnazjalną podstawę programową ze wszystkich przedmiotów na poziomie mniej więcej 80%, by móc powiedzieć, że okres nauki w gimnazjum nie był całkiem zmarnowany i wyjść ze szkoły znając podstawy, ale nadmierna, nawet niekoniecznie ponadprogramowa, ale po prostu zbyt intensywna nauka, przypuśćmy - geografii, tylko celem "wykucia" na 5 ze sprawdzianu, podczas gdy myślimy o oddziale biol-chem w liceum, a geografia nie jest punktowanym przedmiotem do liceum jest czystą głupotą. Nie marnuj na to życia. Warto wiedzieć co to współczynnik feminizacji i znać strukturę wsi, ale tylko dla własnej satysfakcji, bo gwarantuję - nikt cię nigdy o to nigdzie nie zapyta i nie będzie cię z tego rozliczał. No, poza babcią, albo mamą.
Poza tym, kiedy już będziesz w liceum, a to już niedługo - wierz mi - będziesz się śmiał otwierając gimnazjalne książki. Będziesz się po prostu śmiał. Pomyślisz sobie - po co ja się głupi tego uczyłem. Jak otworzysz książkę z rozszerzonej biologii i zaczniesz przerabiać jeden z działów, przypuśćmy - mechanizmy dziedziczenia, i będziesz chciał całość opanować, wtedy, właśnie wtedy docenisz wartość ocen, wtedy wspomnisz sobie jak w gimnazjum 4 brałeś za przeciętniactwo. Bo szczerze sprawę ujmując - całość gimnazjum, wszystkie trzy klasy biologii, to w chwili obecnej ja zaczynając od zera mógłbym zrobić na stabilne 80% w cztery dni nauki. To samo z fizyką, której nigdy się nie uczyłem, to samo z geografią, to samą z matematyką. 70% na egzaminie gimnazjalnym to dla przeciętniaka z mojego liceum kwestia paru dni.
Nerdyzm? Kujonizm? Hah!
Nie poznałeś jeszcze prawdziwego znaczenia tych pojęć.
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

SonmiImię: Natalia

Wiek: 19

Dołączyła: 30 Lip 2015

   

Wysłany: 2015-12-05, 23:34   

Nek01 napisał/a:

więc skoro w gimnazjum 4 to tam 3 będę dostawał?


Nie trzymaj się tego myślenia.
Miałam dokładnie to samo, bo gimnazjum skończyłam z 3 i 4.
Teraz jestem w liceum i mam tylko 4 i 5, przy czym uczę się tyle samo :)
 

Vic98  

Wymiatacz


Dołączył: 08 Wrz 2015

   

Wysłany: 2015-12-05, 23:58   

A jeszcze dodam, jeśli idzie o słuszność nauki gimnazjalnej i ogólnie nauki. Nie powiem nic innego jak kolejną oczywistość, nie poddawaj się. Gimnazjum to okres, który w moim przekonaniu jest tym, który rozleniwia, który źle działa, który 'podpuszcza' że tak to nazwę uczniów, który sprawia, że rezygnują. I trudno im się dziwić, sytuację gimnazjów pod kątem nauki nakreśliłem już w poprzednim poście. Czy taka sytuacja jest dobra? Nie jest. Z początku byłem niepewny odnośnie głosów opinii na temat likwidacji gimnazjów, co do opiniowania i tu się powstrzymam, bo najgorszym tematem do polemiki jest polityka, ale możecie zgadnąć co sądzę po mojej wcześniejszej wypowiedzi.

Słuszność nauki jest oczywista. To jak dobrze się mają najlepsi lekarze, najlepsi prawnicy, najlepsi specjaliści inżynierowie, o tym mówić nie trzeba. Nie znam żadnego lekarza, który cierpiałby na brak pracy bądź pieniędzy. Mam w rodzinie pięciu lekarzy, w tym jednego neurochirurga i doktora nauk medycznych z podwójną specjalizacją. Wszyscy wiodą niesamowicie wygodne życie. Spoza krewnych mogę wymienić jednego znajomego lekarza - ortopedę, który pracując w Austrii ma przychód roczny liczony w siedmiu cyfrach. Jest na etapie w którym nie musi nawet pracować. Wykonuje jedną bądź dwie operacje dziennie NOC?, bo życie jest zbyt krótkie by marnować dnie na pracę. Powiedzcie to przeciętnemu polakowi.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKAImię: Karolina Magdalena

Wiek: 26

Dołączyła: 28 Gru 2010

   

Wysłany: 2015-12-07, 11:51   

Ja w sesji letniej poprawiałam 4 z anatomii na 5, kazali mi się w głowę puknąć. a ja i tak postawiłam na swoim. doktor pełna podziwu dla moich ambicji dała mi te same pytania;D
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Different  

Pogromca postówWiek: 23

Dołączył: 31 Paź 2012

   

Wysłany: 2015-12-08, 09:22   

Nie lubię nauczycieli, że patrzą tak bardzo przez pryzmat ocen.

Przykładowo? Miałem wzloty i upadki, okresy gdzie dostawałem same 2, potem się zacząłem uważać na lekcji to 4 i 5 wpadały, nauczyciele "brawo, wow, poprawa", potem raz mi się potknęła noga i dostałem 3 i od razu "buu, co tak słabo" - irytujące to jest, to samo mają rodzice.

Dla mnie oceny nie mają żadnego wyznacznika jeśli chodzi o inteligencję, bo o wiedzę to może i tak, ale też niekoniecznie, bo znam wiele interesujących osób, których satysfakcjonuje 3, a są też tacy co przeżywają jak dostaną 2, jakby to oznaczało, że są głupsi :-D
 

Straho  

Pogromca postówImię: Jacław

Wiek: 30

Dołączył: 04 Wrz 2008

   

Wysłany: 2015-12-08, 16:01   

Wystarczy, że odstawisz smartfona, tableta i przestaniesz trwonić czas na pierdoły.
 

Nek01

User


Dołączył: 03 Lis 2015

   

Wysłany: 2018-06-30, 14:01   

Straho napisał/a:

Wystarczy, że odstawisz smartfona, tableta i przestaniesz trwonić czas na pierdoły.


Smartfon* i tablet*. Polecam Panu tę samą radę.
 

kolaj6  

User


Wiek: 24

Dołączyła: 02 Lip 2018

   

Wysłany: 2018-07-03, 10:22   

albo weź się umów z kimś po lekcjach, kto ma lepsze oceny żeby ci wytłumaczył materiał
 

sky816  

User


Dołączyła: 29 Sty 2019

   

Wysłany: 2019-02-07, 10:35   

I tak masz bardzo dobre oceny, zwłaszcza jak na chłopaka, ale jeżeli chcesz poprawić swoje oceny jeszcze bardziej, to mam dla ciebie kilka rad. Na każdy sprawdzian i klasówkę wkuwaj na blachę, żeby dostać jak najlepszą ocenę. Będzie ci ciężko, jeżeli nie lubisz się uczyć i uczysz się długo i nie masz dobrej pamięci, ale można nad tym popracowć. Po prostu się bardzo staraj i ucz się z lekcji na lekcję, a będzie o wiele lepiej. Życzę powodzenia!
_________________
Somethin' 'bout you makes me feel like a dangerous woman
Makes me wanna do things that I shouldn't

sky
 

Władek Hardkorowy Budowla  

User

Budowlaniec


Imię: Kabi

Wiek: 18

Dołączył: 08 Lut 2019

Skąd: Polska

   

Wysłany: 2019-02-08, 21:56   

Najlepiej odpalić sobię kompa i grać w gry one ruszą twoją wyobraznia i wtedy zaczniesz dostawac same piatki bedziesz miec lepszy muzg po prostu :-)
_________________
hejos
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com