Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Kontu

User


Do³±czy³: 12 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-02-12, 10:14   Liceum czy zawodówka ? :(

Witam wszystkich.Ostatnio miałem plany iść do zawodówki na cukiernika, ale, gdy powiedziałem mamie o swoich planach zaczęła mi wmawiać, że stać mnie na więcej niż tylko zawodówka .Praktycznie moi wszyscy znajomi idą do liceum i fajnie, by było pójść z jakimś kolegą czy koleżanką.Ale moim ogromnym problemem jest matematyka.Na początku gimnazjum się nie przyłożyłem i narobiłem sobie sporo zaległości.Mama mówi, że weźmie mi korepetycje z matmy i nadrobię zaległości.Korci mnie to liceum wszyscy zachęcają namawiają mnie żebym poszedł z nimi a w domu słyszę tylko idź do liceum, bo na więcej cię stać.

Jak myślicie iść ze znajomymi do tego liceum wezmę korepetycję z matmy i jakoś się uda zdać ? czy dam radę ? jaki profil wybrać i co dalej po tym liceum jak to jest ze znalezieniem pracy ? .Czy jednak lepiej zostać przy zawodówce ?.Proszę o odpowiedzi szczególnie osób, które uczęszczają do liceum.Nie wiem, co wybrać pomocy :( ! :-(
 

FK  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Ewa.

Wiek: 29

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2013-02-12, 10:26   

Może powiedz coś więcej o sobie, co?
Nie wiemy czym się interesujesz, z czego jesteś dobry, z czego słabszy - prócz z matematyki, jakie masz z grubsza plany na przyszłość, w jakim zawodzie się widzisz. Czy faktycznie widzisz siebie w roli cukiernika?

Do liceum z grubsza idzie się dla siebie, nie dla znajomych, a przynajmniej tak powinno być. Jeśli będziesz chciał przysiąść i się pouczyć tej matmy to się nauczysz nawet bez korepetytora. To czy dasz radę zależy tylko od Ciebie, nikt się za Ciebie tego nie nauczy. Po liceum z reguły idzie się na studia, ewentualnie do szkoły policealnej, choć znam osoby, które nie mają zamiaru studiować, a są po samym liceum i konkretnie zarabiają - ale wtedy trzeba mieć już dobry pomysł na siebie od dłuższego czasu.
_________________
¦wiat przeszkadza mi w życiu.
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2013-02-12, 10:38   

Kontu - jeśli masz zamiar dalej po Liceum iść na studia, to wal do Liceum, jeśli jednak, nie myślisz o dalszych studiach ( bo jak jest w dzisiejszych czasach,każdy wie- chodzi mi o bezrobocie nawet i wykształconych ludzi), to idź do Zawodówki, przynajmniej będziesz miał ten zawód, a na cukierników popyt raczej jest. Zresztą zawsze będziesz mógł "otworzyć" własny interes ze słodkościami, jeśli będziesz w tym bardzo dobry.Ludzie wiedzą co jest dobre. A musisz też pamiętać, że to ma być Twój wybór, żebyś potem nie miał do nikogo pretensji, bo to będzie Twoje przyszłe życie i to Ty masz być szczęśliwy z podejmowanych teraz i późniejszych decyzji. :-) Zastanów się dobrze nad tym. Rozważ wszystkie za i przeciw i wybierz najlepszą opcję.Powodzenia.
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com