Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Zamknięty przez: stubarwny | 2011-01-16, 08:55

Autor

Wiadomość

feillyne

User

gorszy od każdego


Dołączył: 13 Sty 2011

   

Wysłany: 2011-01-16, 04:22   Linki do stron Wikipedio-podobnych (encyklopedycznych)

Chodzi o usunięcie tego tematu:
http://www.e-mlodzi.com/g...zne-vt21861.htm

Cytat:

4. Spam
a) Zabrania się umieszczania na forach reklam oraz jakichkolwiek mechanizmów służących do wyświetlania reklam.
b) W temacie "Wasze strony" mogą pisać tylko osoby mające na swoim koncie minimum 75 sensownych postów.Autorem portalu ModDB jak i IndieDB jest Scott Reismanis, i generalnie prowadzona przez australijską firmę DesuraNET Pty Ltd, do której ani trochę nie należę, ani w której nie jestem ani trochę zatrudniony.

Strona została podana, by nawiązać dyskusje o grach niezależnych, do których należą między innymi 0 A.D., HolySpirit, Minecraft, Heavy Hogur, A.R.E.S. Extiction Agenda, Zombie Driver, MoonForge, ManicDigger, i wiele, wiele innych, które także można znaleźć na wyszukiwarce Google.

Tenże portal dostarcza miejsca niezależnym deweloperom ("producentom") gier miejsce za darmo, i jak Wikipedia, służy jako baza informacji na temat gier AAA (komercyjnych, "mainstream") oraz niezależnych przez małe grupy.

Cytat:

c) Zabrania się umieszczania na forum reklam serwisów o podobnej tematyce.To serwis o grach niezależnych i modyfikacjach (graficznych, treściowych, itp. czyli artystyczne cele), i nie nawiązuje bezpośrednio do żadnych tematów młodzieżowych.

Należy też dostrzec różnicę pomiędzy IndieDB, a portalem Desura który niestety już ma cele komercyjne.

ModDB służy jako baza informacji na temat modyfikacji do gier jak Wikipedia (tyle, że z możliwością dodania zrzutów z ekranów z gier, itp.), oraz IndieDB jako baza informacji na temat gier niezależnych - czy płatnych czy darmowych.

Idąc logiką moderacji, "reklamy" komercyjnych gier w dziale "gry komputerowe" też powinny zostać usunięte, ponieważ reklamują gry komercyjne (tak zwane AAA).
Osoby, które założyły tam tematy także nie mają żadnych zysków z tego, ani też nikt nie sprawdza czy piszą o tym na forach, ani nie są zatrudnieni przez te firmy. Tak samo odnośniki do Wikipedii i innych stron zawierających informacje, które nawiązują bezpośrednio do tematu - i pomagają komuś zapoznać się z materiałem użytecznym do dyskusji.

Link i nawiązanie do IndieDB mogą być w tamtym wątku usunięte, a temat przywrócony do działu "Gry komputerowe", a zostawione tylko nazwy gier niezależnych (nad żadnymi z nich nie pracowałem).
 

slow  

ModeratorWiek: 29

Dołączyła: 15 Gru 2008

Skąd: Barcelona

   

Wysłany: 2011-01-16, 08:53   

feillyne, regulamin,a także zwykła internetowa kultura.Nie umieszczamy odnośników do stron w celu reklamy,tuż po rejestracji.

Odnośniki do stron można umieszczać po napisaniu minimum 75 postów.

Zachęcam także do odrobiny pokory.
Nie zostałeś zbanowany,chociaż to grozi za tego rodzaju wykroczenie.
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com