Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

swierkosia  

User



Wiek: 30

Doł±czyła: 21 Sty 2009

   

Wysłany: 2009-12-29, 11:22   List po angielsku - pomocy...!

Mam wielki problem. Mam do napisania list po angielsku, który ma być odpowiedzią na tekst w książce. Sama coś nabazgrałam, jednak jestem pewna, że w moim liście znajduje się mnóstwo błędów. Czy ktoś mógłby go poprawić???

Oto polska wersja:

SiemiÄ…tkowo
ul. Kościelna 4
09-135 SiemiÄ…tkowo
2009-12-28

Droga Pani Sanders,

Dziękuję za Pani list. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę do was przyjechać i zostać do kwietnia. Jestem pewna, że będę się dobrze bawić i będę mieć miłe wspomnienia.

Na lotnisko Gatwick przybywałam 6 godzin. Tak, mam telefon komórkowy. To mój numer: 666-596-126. Zadzwonię do was, kiedy będę w pociągu, będę czekała na dworcu, jeśli się spóźnicie. Ale nie mam waszego numeru telefonu. Możecie mi go podać?

Nie jestem wymagająca. Lubię wszystko jeśli chodzi o jedzenie i picie. Nie palę i nie lubię palaczy. Jeśli mogę wybierać wolę mieć jednoosobowy pokój, ponieważ nie mam głębokiego snu i łatwo się budzę. Po ukończonym kursie zamierzam zostać z wami około 2 tygodni.

Pozdrawiam
Arleta ¦wierkocka.

P.S. Jeśli będziecie mieli inne pytania piszcie!

A to wersja językowa:

SiemiÄ…tkowo
ul. Kościelna 4
09-135 SiemiÄ…tkowo
2009-12-28

Dear Mrs Sanders,

Thank you for your letter. I’m very happy that I can come and stay with you in August, and I’m sure I’ll have a good time and nice memoirs.

I’m arriving about 6 hours at Gatwick airport. Yes, I have a mobile phone. This is my number: 666-596-126. I phone for you when I’m on the train, and I’ll meet you at the station if you’ll be late. But I don’t have your phone number. You can give it to me?

I’m not demanding. I like everything when it comes to eating and drinking. I don’t smoke and I don’t like smokers. If I can pick I want a single room, because I don’t be fast asleep and I easily awake. I’m going to stay with you about two week after the end of the course.

Best wishes
Arleta ¦wierkocka

P.S. If you make something else questions you write to me!



Z góry dziękuję:):) :oops: :oops:

[ Dodano: 2009-12-29, 15:20 ]
Czy jest tu ktoś kto się na tym zna i jest tak miły, że mi pomoże????? :zalamany: :-/ :-/
 

Trawek  

Wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 27

Doł±czył: 18 Sie 2009

Sk±d: Warszawa

   

Wysłany: 2009-12-29, 22:19   

Sama wersja językowa jest dobrze przetłumaczona, ale na ortografie nie zwracałem uwagii.
Ten list jest na poziomie podstawĂłwki?
 

swierkosia  

User



Wiek: 30

Doł±czyła: 21 Sty 2009

   

Wysłany: 2009-12-29, 23:00   

Ehh... no raczej nie..;p Coś bardziej w stylu szkoły średniej;p :znudzony: :znudzony:
 

Mariqua  

Mega wymiatacz

Za duĹĽo wymagam



ImiÄ™: Autodestrukcja

Doł±czyła: 28 Gru 2009

   

Wysłany: 2009-12-30, 19:21   

Gramatyka, gramatyka, gramatyka!!!!!


Dear Mrs Sanders,

Thank you for your letter. I’m very happy that I can come and stay with you in August, and I’m sure I’ll have a good time and nice memories

I was arriving about 6 hours at the Gatwick airport. Yes, I have a mobile phone. This is my number: 666-596-126. I'll phone for you when I’ll be in the train, and I meet you at the station if you’ll be late. But I don’t have your phone number. Can you give it to me?

I’m not demanding. I like everything with regard to eating and drinking. I don’t smoke and I don’t like smokers. If I can choose I prefer to have a single room, because I don’t have deep sleep and i wake up easily.After ended class I’m going to stay with you about 2 weeks.

Best wishes
Arleta ¦wierkocka


Mam nadzieje, ze nie zrobilam bledu.
 

Misia_Green  

User



ImiÄ™: Ola

Wiek: 33

Doł±czyła: 09 Lip 2009

   

Wysłany: 2009-12-31, 12:17   

Pozwolę sobie poprawić kilka błędów w wersji napisanej przez Mariqua,.
I am GLAD that I can come(...)
I am arriving about 6 O'CLOCK at the Gatwick airport.
I will CALL you when I AM in the train, and I will wait at the station until you come even if you are late.
COULD you give it to me?
I am not a demanding person.
I like everything with regardS to eating and drinking.
If I COULD choose I WOULD prefer to have a single room, because I do not have a deep sleep and I wake up easily.
After FINISHING THE COURSE I am going to stay with you FOR about 2 weeks.
Zamiast Best wishes lepsze będzie Your sincerely.
P.S. If you HAVE ANY FURTHER questions write to me.

Jedna uwaga: w listach oficjalnych nie stosujemy skrĂłtĂłw typu I'm,I'll,itp. Tyle ode mnie.
_________________
Don’t let them say you ain’t beautiful
They can all get fucked, just stay true to you...
 

Mariqua  

Mega wymiatacz

Za duĹĽo wymagam



ImiÄ™: Autodestrukcja

Doł±czyła: 28 Gru 2009

   

Wysłany: 2010-01-01, 23:36   

Już widzę, że zrobiłam jeden błąd.
Nie mówi się phone to you, tylko call you... ale widzę, że ktoś wyżej to napisał.
_________________
MĂłzg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organĂłw. - Woody Allen

Jestem wystarczająco dumna z tego, co jednak wiem, aby przyznać z całą skromnością, iż nie wiem wszystkiego
 

swierkosia  

User



Wiek: 30

Doł±czyła: 21 Sty 2009

   

Wysłany: 2010-01-03, 14:22   

Dziękuję bardzo :-D :-D :-D :-D
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com