Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

swierkosia  

User

Wysłany: 2009-12-29, 11:22   List po angielsku - pomocy...!

Mam wielki problem. Mam do napisania list po angielsku, który ma by? odpowiedzi? na tekst w ksi??ce. Sama co? nabazgra?am, jednak jestem pewna, ?e w moim li?cie znajduje si? mnóstwo b??dów. Czy kto? móg?by go poprawi????

Oto polska wersja:

Siemi?tkowo
ul. Ko?cielna 4
09-135 Siemi?tkowo
2009-12-28

Droga Pani Sanders,

Dzi?kuj? za Pani list. Jestem bardzo szcz??liwa, ?e mog? do was przyjecha? i zosta? do kwietnia. Jestem pewna, ?e b?d? si? dobrze bawi? i b?d? mie? mi?e wspomnienia.

Na lotnisko Gatwick przybywa?am 6 godzin. Tak, mam telefon komórkowy. To mój numer: 666-596-126. Zadzwoni? do was, kiedy b?d? w poci?gu, b?d? czeka?a na dworcu, je?li si? spó?nicie. Ale nie mam waszego numeru telefonu. Mo?ecie mi go poda??

Nie jestem wymagaj?ca. Lubi? wszystko je?li chodzi o jedzenie i picie. Nie pal? i nie lubi? palaczy. Je?li mog? wybiera? wol? mie? jednoosobowy pokój, poniewa? nie mam g??bokiego snu i ?atwo si? budz?. Po uko?czonym kursie zamierzam zosta? z wami oko?o 2 tygodni.

Pozdrawiam
Arleta Świerkocka.

P.S. Je?li b?dziecie mieli inne pytania piszcie!

A to wersja j?zykowa:

Siemi?tkowo
ul. Ko?cielna 4
09-135 Siemi?tkowo
2009-12-28

Dear Mrs Sanders,

Thank you for your letter. I’m very happy that I can come and stay with you in August, and I’m sure I’ll have a good time and nice memoirs.

I’m arriving about 6 hours at Gatwick airport. Yes, I have a mobile phone. This is my number: 666-596-126. I phone for you when I’m on the train, and I’ll meet you at the station if you’ll be late. But I don’t have your phone number. You can give it to me?

I’m not demanding. I like everything when it comes to eating and drinking. I don’t smoke and I don’t like smokers. If I can pick I want a single room, because I don’t be fast asleep and I easily awake. I’m going to stay with you about two week after the end of the course.

Best wishes
Arleta Świerkocka

P.S. If you make something else questions you write to me!

Z góry dzi?kuj?:):) :oops: :oops:

[ Dodano: 2009-12-29, 15:20 ]
Czy jest tu kto? kto si? na tym zna i jest tak mi?y, ?e mi pomo?e????? :zalamany: :-/ :-/

Trawek  

Wymiatacz

Imię: Rafa?

Wysłany: 2009-12-29, 22:19   

Sama wersja j?zykowa jest dobrze przet?umaczona, ale na ortografie nie zwraca?em uwagii.
Ten list jest na poziomie podstawówki?

swierkosia  

User

Wysłany: 2009-12-29, 23:00   

Ehh... no raczej nie..;p Co? bardziej w stylu szko?y ?redniej;p :znudzony: :znudzony:

Mariqua  

Mega wymiatacz

Za du?o wymagam

Imię: Autodestrukcja

Wysłany: 2009-12-30, 19:21   

Gramatyka, gramatyka, gramatyka!!!!!

Dear Mrs Sanders,

Thank you for your letter. I’m very happy that I can come and stay with you in August, and I’m sure I’ll have a good time and nice memories

I was arriving about 6 hours at the Gatwick airport. Yes, I have a mobile phone. This is my number: 666-596-126. I'll phone for you when I’ll be in the train, and I meet you at the station if you’ll be late. But I don’t have your phone number. Can you give it to me?

I’m not demanding. I like everything with regard to eating and drinking. I don’t smoke and I don’t like smokers. If I can choose I prefer to have a single room, because I don’t have deep sleep and i wake up easily.After ended class I’m going to stay with you about 2 weeks.

Best wishes
Arleta Świerkocka

Mam nadzieje, ze nie zrobilam bledu.

Misia_Green  

User

Imię: Ola

Wysłany: 2009-12-31, 12:17   

Pozwol? sobie poprawi? kilka b??dów w wersji napisanej przez Mariqua,.
I am GLAD that I can come(...)
I am arriving about 6 O'CLOCK at the Gatwick airport.
I will CALL you when I AM in the train, and I will wait at the station until you come even if you are late.
COULD you give it to me?
I am not a demanding person.
I like everything with regardS to eating and drinking.
If I COULD choose I WOULD prefer to have a single room, because I do not have a deep sleep and I wake up easily.
After FINISHING THE COURSE I am going to stay with you FOR about 2 weeks.
Zamiast Best wishes lepsze b?dzie Your sincerely.
P.S. If you HAVE ANY FURTHER questions write to me.

Jedna uwaga: w listach oficjalnych nie stosujemy skrótów typu I'm,I'll,itp. Tyle ode mnie.

Mariqua  

Mega wymiatacz

Za du?o wymagam

Imię: Autodestrukcja

Wysłany: 2010-01-01, 23:36   

Ju? widz?, ?e zrobi?am jeden b??d.
Nie mówi si? phone to you, tylko call you... ale widz?, ?e kto? wy?ej to napisa?.

Jestem wystarczaj?co dumna z tego, co jednak wiem, aby przyzna? z ca?? skromno?ci?, i? nie wiem wszystkiego

swierkosia  

User

Wysłany: 2010-01-03, 14:22   

Dzi?kuj? bardzo :-D :-D :-D :-D

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com