Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Wichrzyciel  

User



Wiek: 25

Do³±czy³: 18 Wrz 2016

   

Wys³any: 2016-10-25, 15:11   Literaturoznawstwo

Orientuje się ktoś, czy są w Gdańsku takie studia? Bo w ogólnym spisie kierunków jest, ale już w rekrutacji na 2017 nie ma. Nie wiem, może za mało chętnych. Jak szukam w innych miastach, to wszystko na południu, a wolałbym bardziej na górze. I w ogóle połowa z tego, co znajdę to studia doktoranckie.
_________________
Nevermore.
 

bringthenoize  

User


Do³±czy³a: 26 Pa¼ 2016

   

Wys³any: 2016-10-26, 12:38   

ja jestem z Trójmiasta i powiem Ci szczerze ze uczelnie w Gdańsku nie są najlepsze jeśli chodzi o literaturoznawstwo - lepiej obczaj sobie UJ w Krakowie akurat humanistyczne kierunki to mają naprawdę spoko i wcale nie jest tak trudno się dostać ;) powodzenia!
 

Wichrzyciel  

User



Wiek: 25

Do³±czy³: 18 Wrz 2016

   

Wys³any: 2016-10-26, 14:18   

Kraków tak średnio mi się podoba. Za wielki jest i dużo zanieczyszczeń.
_________________
Nevermore.
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2016-10-28, 18:40   

Zastanawiałeś się co w ogóle po takim literaturoznawstwie będziesz mógł robić? Nie lepiej wziąć jakiegoś bardziej ogólnego kierunku i ewentualnie potem specjalizować się na doktorskich? Skoro nie ma zbyt wielu takich studiów na poziomie licencjackim to oznacza jedno - jest małe zapotrzebowanie na ludzi z takim wykształceniem. W literaturoznawstwo idą dopiero osoby, które robią doktorat, jeśli ich marzeniem jest bycie uczonym (za kiepską pensję zazwyczaj, ale ten fakt już pomińmy). Powiem tak - nie wyczarujemy Ci wymarzonego kierunku w Gdańsku. Albo zmienisz miejsce zamieszkania i pójdziesz na ten kierunek, albo zdecydujesz się na coś o szerszym zakresie w swoim rodzinnym mieście. I naprawdę dobrze przemyśl czy chcesz w coś takiego się pakować. Hobby to jedno, warto je pielęgnować, ale samą pasją do książek się nie najesz. A przecież możesz znaleźć coś pokrewnego (nie mówię przecież, że z humanisty masz nagle zostać lekarzem czy inżynierem), ale o większych szansach na znalezienie pracy.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-11-17, 00:01   

Hella napisa³/a:

Skoro nie ma zbyt wielu takich studiów na poziomie licencjackim to oznacza jedno - jest małe zapotrzebowanie na ludzi z takim wykształceniem.



Niezupełnie. Są oblegane kierunki na których absolwentów zapotrzebowanie jest żadne, generalnie humanistyczne (poza językami). Poza tym najazd na finanse i rachunkowość też szykuje pętlę na szyję absolwentom kierunku.

Powiedzmy sobie jasno: dla większości absolwentów, studia humanistyczne to preludium do poważnych rozważań nt. powieszenia się, bo danie sobie spokoju z tym padołem to wówczas znacznie lepsza opcja niż żebranie o pracę i dostanie jakiegoś nudnego g. gdzie wypruwasz sobie flaki i dostajesz w zamian tyle, że po opłaceniu wszystkich rachunków i biletu na autobus, z ledwością starcza na jedzenie.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Wichrzyciel  

User



Wiek: 25

Do³±czy³: 18 Wrz 2016

   

Wys³any: 2016-11-26, 21:23   

philosophus, zgoda, ale perspektywa zostania korposzczurem i gnicia w pracy, która mi się kompletnie nie podoba jest jeszcze gorsza.
_________________
Nevermore.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com