Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-08-01, 14:09   

Czytałam , piękna ksiązka , szybko mnie wciągła.
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2009-08-03, 18:13   

w podstawówce przeczytałam całą serię, prócz "Opowieści z Avonlea" - przez to przebrnąć nie umiałam.
ogólnie bardzo mi się podobały książki. swego czasu byłam w nich zakochana i wziełam się za powieść Montgomery o Emilce skądśtam, ale to już nie było tak porywające jak opowieść o życiu Ani. :)
polecam tym, którzy jeszcze nie przeczytali. naprawdę warto nieco wybiec poza ten obowiązkowy pierwszy tom ;P
_________________
meow
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-08-06, 16:37   

Oh,pamiętam ,że w podstawówce wraz z przyjaciółką dzielnie pochłaniałyśmy całą serię.Z wiekiem przeszło i pozostało jedynie miłym wspomnieniem, za to doskonale pamiętam jak urzekła mnie pierwsze część przygód Ani.
_________________
Drugs&hugs.
 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2009-08-06, 16:50   

Czytałam i oglądałam wszystkie części. Bardzo wartościowa i mądra książka. Bardzo dobrze, że jest w kanonie lektur szkolnych, gdyż zaraz po Pollyannie (o ile dobrze napisałam) uczy radości z życia, dążenia do spełnienia marzeń. Bardzo, ale bardzo pozytywna książka.
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-08-06, 18:49   

czytałam, ale tylko jedną część.
Lubie tą historię, filmy bym mogła oglądać bez końca.
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-08-06, 18:53   

Ano czytałam. wszystkie części i potem te nie fajne gdzie ona ma dzieci i maryla nie żyje tez czytałam i było mi smutno że ona dorosła.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Karmelka  

Wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 19 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-08-27, 16:07   

Mihihih napisa³/a:

Czytałam i oglądałam wszystkie części. Bardzo wartościowa i mądra książka. Bardzo dobrze, że jest w kanonie lektur szkolnych, gdyż zaraz po Pollyannie (o ile dobrze napisałam) uczy radości z życia, dążenia do spełnienia marzeń. Bardzo, ale bardzo pozytywna książka.



właśnie, bardzo wartościowa i to swietnie, że jest lekturą, bo moze bym jej nie przeczytała (a co za tym idzie kolejnych tomów też nie) i nie dowiedziała się o nie, o zgrozo! :D
tak, "Pollyanna" też jest super, podobny styl w gruncie rzeczy, i właśnie dlatego kocham "Anię..." bo jest pozytywną, mądrą, dobrą książką o dobrych ludziach :)
_________________
"Wiesz, Prosiaczku, miłość jest wtedy, kiedy kogoś lubimy... za bardzo."

KubuÅ› Puchatek
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-09-27, 00:17   

Czytałem jako lekture w podstawowce.
Podobała mi sie rywalizacja Ani i Gilberta o lepsze oceny|teraz to dziecinada
 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-05, 10:00   

Przeczytałam od "Ania z Zielonego Wzgórza" do "Rilla ze Złotego brzegu". "Opowieści z Avonlea" i "Pożegnanie z Avonlea" nie dałam rady, bo tam Ania znowu nazywała się Shirley,a przecież już była żoną Gilberta. nie chciałam mieszać.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2009-10-05, 13:51   

Szekle napisa³/a:

bo tam Ania znowu nazywała się Shirley,a przecież już była żoną Gilberta. nie chciałam mieszać.


no właśnie tego przeskoku w czasie nie chwytałam...
_________________
meow
 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-05, 15:53   

To chyba polegało na opowieściach z przeszłości które nie znalazły swojego miejsc w książce. pamiętam nawet że kiedyś był taki serial "Droga do Avonlea" czy tez po prostu "Avonlea". No ale to tylko moje przypuszczenia, nic pewnego ;-)
 

Yvaine  

User

Po prostu pastelowe!



ImiÄ™: Nata

Wiek: 33

Do³±czy³a: 14 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-10-07, 22:27   

cudowna książka przeczytałam wszystkie części :-)
_________________
W niedalekiej przyszłości Pani Prezydent, Premiera też już mam i będziemy fajniejsze niż Tusk i Kaczyński xD
 

miss.katy  

Stały User

Niezależna .



ImiÄ™: Marta

Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Pa¼ 2009

Sk±d: Poland?

   

Wys³any: 2009-10-23, 20:06   

W każdym roku szkolnym, od pierwszej klasy, musiałam przeczytać całą serię. Już ja 5 razy czytałam xd Będzie szósty? Raczej tak. Najbardziej podobała mi się ostatnia część, czyli ` Rilla ze Złotego Brzegu ` . Najsmutniejsza, kocham ją nad życie. Tak samo jak Waltera - bardzo uczuciowego syna Ani, który zmarł w polu bitwy. Wiedział, że umrze, i nie bał się śmierci, lecz cierpienia. Nie no, zaraz się rozkleję xd .
_________________
`We live, as we dream - alone .
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2009-10-23, 21:00   

była to jedna z pierwszych serii książek,które pochłonęły mnie bez reszty jako dziecko-czytałam je kilka razy i naprawdę bardzo mi się podobały. Pamiętam jeszcze,że dostałam pierwszą część w nagrodę w szkole,a potem całą serię na gwiazdkę-strasznie się wtedy cieszyłam.
Ale teraz gdy patrzę na to z dystansem,to jednak wydaję się to trochę dziecinne,ale mimo to w tej książce są zawarte wszystkie jakby życiowe postawy-niby tak banalnie,a jednak między wierszami.Zupełnie jak bajkach na dobranoc z morałem-dla dzieci,ale każdy może coś z nich wynieść.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2009-10-23, 22:10   

Bardzo lubiłam ta książkę...
To chyba "Ania..." "nauczyła" mnie czytać :-D
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com