Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mimid  

Stały User



ImiÄ™: Marcelina

Do³±czy³a: 05 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-29, 23:38   

Nie trawię 'Ani z Zielonego Wzgórza'. Nie dobrnęłam do końca, zaczęłam czytać tylko ze względu na to, iż jest lekturą. Ania to nudna, powiedziałabym wręcz, że żałosna bohaterka. Jej, ee, problemy cholernie mnie irytowały, styl autorki również. Jestem na 'nie' jeśli chodzi o powieści tego typu^^.
_________________
'Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.'
Julian Tuwim

'Ludzie mówią, że bez miłości nie da się żyć. Osobiście uważam, że tlen jest ważniejszy.'
Gregory House
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2010-03-17, 21:19   

Tego jest TYLKO 8 części? Mi się zawsze wydawało, że więcej.
W każdym razie na pewno wszystkich nie czytałam, tylko kilka części. Podobało mi się strasznie ;) I co jakiś czas do tej lektury wracam ;)
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-03-17, 22:47   

Na początku nie cierpiałam Ani Shirley. Po ponownej próbie czytania (w 6 kl, lektura, więc byłam zmuszona) zakochałam się w Ani. Do tego stopnia, że przez wakacje przeczytałam wszystkie części. Nie jestem w stanie powiedzieć, co się działo w poszczególnych częściach, bo książki po prostu pochłaniałam. Mam zamiar wrócić do niektórych części, ale to za jakiś czas. I zdecydowanie, I część - najlepsza.Zresztą, częsty schemat.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.



Wiek: 33

Do³±czy³a: 03 Mar 2009

Sk±d: Almost Heaven :)

   

Wys³any: 2010-04-09, 16:14   

Osz kurde, Ania! :-)
Uwielbiałam tę sagę; w podstawówce recytowałam z pamięci dowolny fragment "Ani na uniwersytecie" i "Ani z Szumiących Topoli" - te dwie części lubiłam najbardziej.
W pierwszej części urzekła mnie głębia przemyśleń Ani na temat przyjaźni. ;-)
Była bardzo lojalna wobec Diany, te wszystkie przyrzeczenia i zapewnienia o dozgonnej przyjaźni, zawierane pod bieżącą wodą... jacie. Mając 11, 12 lat na przemian płakałam jak bóbr i śmiałam się do łez, czytając kolejne części.
I ta miłość do Gilberta. :oops:

Wspominam te książki z prawdziwym sentymentem. Może jeszcze kiedyś do nich wrócę i odświeżę sobie całą sagę. L. M. Montgomery fantastycznie uchwyciła klimat ówczesnych obyczajów.
Jeśli kiedyś będę miała córkę, na pewno polecę jej te książki. ;)
_________________
"To love means loving the unlovable. To forgive means pardoning the unpardonable. Faith means believing the unbelievable. Hope means hoping when everything seems hopeless." (G. K. Chesterton)
 

MasterczuÅ‚ka  

Stały User

I'm uke.



Wiek: 27

Do³±czy³a: 02 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-02, 21:10   

Zaczełam, ale po 1 rozdziale zrezygnowałam. Jakoś nie dla mnie.
_________________
Prince the Ripper:
Znowu oberwałem to takie podniecające.
 

Alice  

Wymiatacz

:) Anastazja :)



ImiÄ™: Ania

Wiek: 29

Do³±czy³a: 25 Maj 2009

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2010-05-12, 18:57   

Właśnie kończę 4 część Ani z Zielongo Wzgórza..." Ania z Szumiących Topoli " i biorę się za kolejną ;D Uwielbiam całą sagę ;)
 

Marlen  

Hiper wymiatacz

Pruderyjna cisza



Do³±czy³a: 25 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-05-12, 19:47   

LubiÄ™.... bo uwielbiam Gilberta <3
Anka jak Anka... dziwne dziewczÄ™, ale Gilberta uwielbiam.
_________________
Nadal nakładam nowe szaleństwa na każdą świeżą myśl. Nasłuchuję świata z głową położoną na torach.
Wynaturzona z natury.
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-05-17, 19:17   

kiedys sie tym jaralam ze cale serie czytalam . prawie jak nalog bylo, ale to czasy podstawowki byly. teraz to taka bajeczka, nic szczegolnego. ale kiedys szał był.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

metalowa  

Stały User


Wiek: 29

Do³±czy³a: 07 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-24, 15:23   

przeczytajcie koniecznie EmilkÄ™ tej samej autorki
super książka :)
_________________
Gdy wiesz że twój czas jest zamknięty w dłoni
Może wtedy zaczniesz wierzyć
¯e życie tam na dole to tylko dziwna iluzja
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2010-05-24, 16:31   

metalowa napisa³/a:

przeczytajcie koniecznie EmilkÄ™ tej samej autorki


e, przeczytałam i miałam wrażenie że Montgomery przyważyła, że Ania zdobyła uznanie, to Emilkę machnęła na jej podobieństwo, zmieniając jedynie wygląd nieco.
_________________
meow
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2010-05-24, 17:49   

Byłam zachwycona tą serią mając lat 11 czy 12. Bardzo miło ją wspominam, ale teraz już do niej chyba bym nie wróciła. Trzeba przyznać, że "Ania" to bardzo ciepła książka dla młodych dziewcząt. Oczywiście nie każdemu musi się podobać ;)
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Shanta

Wymiatacz



Do³±czy³: 18 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-24, 18:00   

Byłam bodajże w trzeciej klasie podstawówki jak ,,rzuciłam" się na tą serię. Zatrzymałam się do chwili, gdy Ania wychodzi za Gilberta, czyli bodajże na piątej części. Dalej nie chcialam czytać, to już nie była ,,moja Ania". Generalnie lubiłam charakter głównej postaci, był zupełnie inny od mojego, ale czytając te książki przenosiłam się na chwilę do jej świata.
Jedna z książek mojego dzieciństwa.

Film też był w sumie niezły.
_________________
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.

Paulo Coelho
 

Alice  

Wymiatacz

:) Anastazja :)



ImiÄ™: Ania

Wiek: 29

Do³±czy³a: 25 Maj 2009

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2010-05-24, 19:22   

Polecam jeszcze " Błękitny Zamek " tej samej autorki ;D :D :D
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2010-05-24, 23:56   

Alice napisa³/a:

Polecam jeszcze " Błękitny Zamek " tej samej autorki


ta książka zdecydowanie bardziej mi się podobała, jednak już w późniejszym okresie. Piękna przemiana zahukanej dziewuszki w obliczu świadomości zbliżającej się śmierci. Taka bardzo pozytywna, jak chyba cała twórczość pani M.
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-05-25, 07:25   

Książki wciąż mam na półce. Przeczytałam wszystkie części oczywiście.
Ania nigdy nie była dla mnie jakąś szczególną inspiracją czy ulubioną bohaterką, ale książki były napisane lekko i przyjemnie, ich czytanie nie było trudne jak na tamten wiek. Dawno już do nich nie wracałam. Ulubiona część-Ania na uniwersytecie.
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com