Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Lena_no  

Pogromca postów

.'mama'.



ImiÄ™: Lena

Wiek: 34

Do³±czy³a: 15 Pa¼ 2008

Sk±d: Norwegia

   

Wys³any: 2008-11-25, 09:42   Manifest grudniowy

Na pewno słyszeliście już o tej akcji.
Co oniej myślicie i czy podpisaliście się pod tym manifestem?
Ja się w stu procentach zgadzam z tym, marketingowcy odbierają nam magie świąt.

Cytat:

Nie chcemy w listopadzie oglądać wyłażących zewsząd bombek
i łańcuchów, nie chcemy witryn spryskanych sztucznym śniegiem, nie chcemy styropianowych prezencików pod modnie ustrojonymi plastikowymi choineczkami.
Nie chcemy w listopadzie opędzać się od żółtych Mikołajów rozdających jogurty, zielonych Mikołajów reklamujących piwo, białych śnieżynek sprzedających podpaski, ani nawet tych czerwonych łażących po sklepach i ulicach ( zbierających albo rozdających coś ).
Nie chcemy w listopadzie sÅ‚uchać kolÄ™d w galeriach handlowych ani George’a Michaela w radiu.
Nie chcemy w listopadzie być atakowani świątecznymi promocjami na telefony komórkowe, wigilijnymi zestawami kosmetyków ani bożonarodzeniowymi filiżankami dodawanymi do kawy.
Nie chcemy dzwoneczków, śnieżynek, kokardek, reniferków, bałwanków.



Ja się podpisałam, zachęcam do poparcia tej akcji jeśli również się z nią zgadzacie http://www.wesolych-swiat.com.pl/
_________________
21.09.2009 11:35 52cm 3625g 
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-11-25, 20:07   

No więc tak.

Przeczytałem i Twój post, i tamtą stronę internetową.
Być może akcja i pomysłowa, i ma za sobą jakiś słuszny cel, ale niestety wydaje mi się, że jest to robota osoby, której się bardzo nudziło przed komputerem.

Wykonanie merytoryczne, moim zdaniem całkowicie leży.

Cytat:


* chcesz wiedzieć więcej bo jesteś dziennikarzem,
* chcesz przetłumaczyć Manifest na jakikolwiek język obcy,
* chcesz nasze autografy albo chcesz nam dać autograf,
* chcesz nam osobiście przekazać wyrazy poparcia,
* chcesz nam osobiście uświadomić w jak wielkim jesteśmy błędzie,
* chcesz nam dać namiary na dobrego psychiatrę,
* chcesz zgłosić jakieś uwagi albo pomysły dotyczące manifestu,
* chcesz wesprzeć manifest swoją pracą lub czymkolwiek innym,



To to w końcu strona humorystyczna, czy manifest?


Takich rzeczy, jak marketing, reklama itp, w dzisiejszym świecie się nie pozbędziemy.
Jest to rzecz normalna, że firmy wykorzystują każdą okazję aby dotrzeć do klientów.

Okej, ten tradycyjny mikołaj sprzedający piwo, może i trochę nie pasuje, ale już ten chodzący po mieście, te udekorowane sklepy, choinki, cała oprawa ... to właśnie tworzy ten niesamowity klimat świąt.

To już jest nieodłącznie związane z świętami, tak samo jak te wszystkie "figurki i poprzebierane" osoby na Krupówkach w Zakopanym. To tworzy klimat, niejednokrotnie daje radość itp ...

Wydaje mi się, że nie można, a i tak nie ma sensu z tym walczyć.
Nie podpisuje siÄ™ pod tym ;-) Ale to moja subiektywna opinia.
 

Lena_no  

Pogromca postów

.'mama'.



ImiÄ™: Lena

Wiek: 34

Do³±czy³a: 15 Pa¼ 2008

Sk±d: Norwegia

   

Wys³any: 2008-11-25, 20:29   

vialink napisa³/a:

Okej, ten tradycyjny mikołaj sprzedający piwo, może i trochę nie pasuje, ale już ten chodzący po mieście, te udekorowane sklepy, choinki, cała oprawa ... to właśnie tworzy ten niesamowity klimat świąt.



No ja nie widze nic "świątecznego" w choinkach i udekorowanych sklepach już 3 dni po święcie zmarłych... To psuje całą magię świąt. Ok, można tworzyć klimat, ale czy nie lepiej od grudnia? Czasu w którym czuje się już święta? Marketingowcy zaczynają robić już całą tą szopkę ze świętami 2 miesiące przed i w sumie jak przychodzi do tych 2 dni świąt wszyscy są tymi świętami już "przejedzeni". To grudzień jest miesiącem świąt, a nie już listopad. Za niedługo zacznie się cała szopka świąteczna już w sierpniu...
_________________
21.09.2009 11:35 52cm 3625g 
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2008-11-25, 20:44   Re: Manifest grudniowy

Chcemy w listopadzie oglądać wyłażące zewsząd bombki i łańcuchy!
Chcemy witryny spryskane sztucznym śniegiem!
Chcemy styropianowe prezenciki pod modnie ustrojonymi plastikowymi choineczkami!
Chcemy w listopadzie uśmiechać się do żółtych mikołajów rozdających jogurty, zielonych mikołajów reklamujących piwo, białych śnieżynek sprzedających podpaski, a nawet tych czerwonych łażących po sklepach i ulicach ( zbierających albo rozdających coś )!
Chcemy w listopadzie sÅ‚uchać kolÄ™dy w galeriach handlowych i George’a Michaela w radiu!
Chcemy w listopadzie być atakowani świątecznymi promocjami na telefony komórkowe, wigilijnymi zestawami kosmetyków oraz bożonarodzeniowymi filiżankami dodawanymi do kawy!
Chcemy dzwoneczki, śnieżynki, kokardki, reniferki, bałwanki!


Nawiasem pisząc, pospieszyłaś się... Koniec listopada a Wy protestujecie?
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-11-25, 20:46   

Jimmy FoX napisa³/a:


Nawiasem pisząc, pospieszyłaś się... Koniec listopada a Wy protestujecie?



Nie no ... bądźmy trochę obiektywni. Lena ma rację, ja sam kilka dni po święcie zmarłym widziałem w TESCO całe regały z świątecznymi dekoracjami, prezentami itp ...

Nie napisałem, że tego nie ma .. tylko że mi osobiście to nie przeszkadza i nie odbiera uroku świąt, a wręcz przeciwnie często im go dodaje.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2008-11-25, 20:49   

O. Vialink ma całkowitą rację. Takie dekoracje informują mnie, że zbliżają się najpiękniejsze święta w roku.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Lena_no  

Pogromca postów

.'mama'.



ImiÄ™: Lena

Wiek: 34

Do³±czy³a: 15 Pa¼ 2008

Sk±d: Norwegia

   

Wys³any: 2008-11-26, 10:14   

zaniedługo będą już je reklamować cały rok. Ot, tak żeby ludzie przypadkiem nie zapomnieli wyłożyć kasę na bombki, prezenty, choinki, dekoracje. Gdyby to jeszcze miało robić magie świąt to bym to zrozumiała, ale to jest tylko żerowanie na portfelu klienta.
_________________
21.09.2009 11:35 52cm 3625g 
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-11-26, 14:32   

Leno a gdzie tego nie ma?? Oni chcą zarobić...i to ich sprawa. No jest to wkurzające, ale mamy swój rozum i po prostu magie świąt będe miała w święta u siebie w domu.
Cieszmy się, że my nie ubieramy w listopadzie choinek. Poza tym jakoś tak milej..

Uwielbiam reklamę świąt u Coca-Coli :mrgreen:
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

nana  

Stały User



Wiek: 33

Do³±czy³a: 07 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-11-26, 16:23   

Jasne, liczy się kasa. I nie wygra się z tymi handlowcami, marketingowcami ponieważ sami to wszystko kupujemy i czerpie sie z tego zysk. Kogo razi ten przedwczesny szał na świąteczne zakupy to niech po prostu nie kupuje niczego, choć trudno z tego zrezygnować "bo to tak ładnie wygląda". Będzie mniej klientów.
 

indie_babe  

Wymiatacz

mgiełka



Do³±czy³a: 22 Lis 2008

Sk±d: Górny ¦l±sk...

   

Wys³any: 2008-11-27, 15:30   

oj tam. cieszcie się, że w listopadzie zaczynają, w USA już w sierpniu mogłam zobaczyć sklepowe wystawy przyozdobione w dzwoneczki i choinkę.
no i dajcie ludziom jakoś zarobić. czują kasę, więc tam lecą, jak psy.
tylko szkoda, że połowa ludzi zapomina, czyje to jest święto. i z jakiej okazji. to chyba jest najbardziej przykre. no bo co. ostatnio łaziłam z dwoma koleżankami z dziennikarskiego po miasteczku i pytałysmy ludzi z czym im się święta kojarzą. i co? 'z reklamą coca-coli' 'z zakupami' 'z urlopem'.
rzecz biorÄ…c, taki manifest nic nie da.
_________________
...każdy element po setce to początek kolejnej setki. Taka nierówność pierwszej setki. Nierówność równa się beznadziejności, beznadziejność - upadkowi.
I koło się zamyka.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2008-11-27, 16:35   

Lena_no napisa³/a:

zaniedługo będą już je reklamować cały rok. Ot, tak żeby ludzie przypadkiem nie zapomnieli wyłożyć kasę na bombki, prezenty, choinki, dekoracje. Gdyby to jeszcze miało robić magie świąt to bym to zrozumiała, ale to jest tylko żerowanie na portfelu klienta.


A gdybyś była kierowniczką w Tesco to co byś zrobiła?
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Lena_no  

Pogromca postów

.'mama'.



ImiÄ™: Lena

Wiek: 34

Do³±czy³a: 15 Pa¼ 2008

Sk±d: Norwegia

   

Wys³any: 2008-11-27, 18:50   

Jimmy FoX napisa³/a:

A gdybyś była kierowniczką w Tesco to co byś zrobiła?


Naszczęście Bóg nie obdarzył mnie takim powołaniem i nie przyjdzie mi się martwić o takie rzeczy.
_________________
21.09.2009 11:35 52cm 3625g 
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-11-27, 19:05   

Lena_no napisa³/a:

Na szczęście Bóg nie obdarzył mnie takim powołaniem i nie przyjdzie mi się martwić o takie rzeczy.



Czy to siÄ™ nazywa ucieczka od stawianego pytania ? :-D
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-11-27, 19:16   

Osobiście wolałbym... aby sklepy i wciskany nam "klimat" na siłę był widoczny pod koniec listopada.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2008-11-27, 22:36   

Lena_no napisa³/a:

Naszczęście Bóg nie obdarzył mnie takim powołaniem i nie przyjdzie mi się martwić o takie rzeczy.


Ludzie, czy Wy nie rozumiecie zwrotu "gdyby"???
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com