Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-05-15, 15:11   

To kolejny temat rzeka, też jestem za legalizacją zielonego bo moim zdaniem jest to o wiele mniejsze zło niż alko czy faje, ale jakimś złem jest. Po legalizacji państwo miałoby nad tym większą kontrolę i w jakimś stopniu zanikałby czarny rynek. Zielone może mieć każdy więc lepiej żeby mógł to mieć legalnie, a rząd czerpał siano z podatków. Skoro alko jest legalne zielone też powinno jeśli zielone jest nielegalne alko też powinni zdelegalizować...
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-05-15, 15:12   

Damn napisa³/a:

Zostawię to już bez zbędnych słów bo widzę nikt nie rozumie tego co mam do powiedzenia :D. Można pociągnąć i co z tego?


To, że marihuana nie jest bardziej szkodliwa. To, że jeśli alkohol jest legalny, to marihuana też powinna być. Lub na odwrót: jeśli marihuana jest nielegalna, to alkohol też nie powinien być. Co akurat przyniosłoby państwu straty.

praDa napisa³/a:

Moj pali i pije, kiedy jest pijany zaczyna sie robic zmierzly i natretny, po trawie jest zabawny, obecny a mimo wszystko sam ma frajde. Zreszta ktos mowi o szkodliwosci marihuany i alkoholu:
Marihuana oglupia? Mhm, a co robi alkohol poza zabijaniem szarych komorek?
Maruhuana szkodzi zdrowiu? Ile jest przypadkow smiertelnych z powodu naduzycia marihuany i alkoholu?


Kwintesencja całego tematu.

praDa napisa³/a:

Co do legalizacji: co to znaczy legalizacja? Coffieshop'y, brak kar za posiadania, czy legalny dealing?


Dealing nie jest zabroniony tylko dlatego, że sprzedaje się nielegalny narkotyk, a z innych przyczyn. Toteż nie, nie powinien być legalny. Natomiast coffieshopy i brak kar jak najbardziej.

Idealne podejście Holandii:

Cytat:

Od trzydziestu lat Holandia zajmuje tolerancyjne stanowisko wobec "miękkich" narkotyków, takich jak marihuana. W kraju zalegalizowano posiadanie niewielkich ilości narkotyku i przymknięto oko na drobną sprzedaż w specjalnych kafejkach w Amsterdamie. Holendrzy postrzegają swoje podejście jako niezwykle udane, wskazując na obniżające się wskaźniki zażywania twardych narkotyków i na to, że popularność marihuany w Holandii jest mniejsza niż w Wielkiej Brytanii czy innych krajach, w których narkotyk pozostaje nielegalny.


Tak być powinno.
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

praDa  

Mega wymiatacz

Sex, rock and thea!



Wiek: 35

Do³±czy³a: 07 Maj 2010

Sk±d: Den Haag / Rijswijk

   

Wys³any: 2010-05-15, 15:23   

No wlasnie stad moje pytanie, co kto przez legalizacje rozumie. Bo w tej nieszczesnej Holandii to wlasnie nie dokonca tak jest. Nikt tu niczego nie "zalegalizowal". Tak jak wyzej- przymyka sie na nia oko. Do coffieshopow nikt nie wchodzi, nikt nie pyta skad pochodzi towar. To raczej brak delegalizacji nic legalizacja ;) . Chociaz jesli chodzi o dealing- trzeba uwazac.
_________________
"Her heart is on her sleeve and it is looking right through me
You gently vicious slowly never felt so naked
Sex not love, I taste it in your make up
Sex not love, I taste in your lips"
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-15, 15:24   

Bo to jest używka jak każda inna, ale używki nie są dla wszystkich i wg mnie marihuana nie jest mniejszym złem niż alko bo alko to nie jest wielkie zło. Tylko wszystko trzeba z umiarem a i oszczędzać sobie wykładów nt. nieszkodliwości marihuany bo to szkodzi, całe życie szkodzi. Mogliby zalegalizować ale na takich używkach kończy się młodość wielu ludzi którym to do szczęścia potrzebne nie jest i widzę to w rzeczywistości. Bo ja nie widzę nic fajnego w fazie gościa zjaranego jak smok ani nic fajnego także w upiciu się na umór skoro już tak porównujecie. Pomijam też że tak naprawdę mało ludzi pali czyste zioło.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

praDa  

Mega wymiatacz

Sex, rock and thea!



Wiek: 35

Do³±czy³a: 07 Maj 2010

Sk±d: Den Haag / Rijswijk

   

Wys³any: 2010-05-15, 15:43   

Damn napisa³/a:

alko to nie jest wielkie zło



Poczytaj sobie o szkodliwosci alkoholu.
_________________
"Her heart is on her sleeve and it is looking right through me
You gently vicious slowly never felt so naked
Sex not love, I taste it in your make up
Sex not love, I taste in your lips"
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-15, 16:09   

Boże mój, czy ja mówię o alkoholikach którzy są chorzy przez alkohol czy o zwykłych ludziach którym jeszcze nic się nie stało po kilku kieliszkach? Ja rozumiem że po marihuanie wiele na zdrowiu się nie traci o ile ma się trochę mózgu, a czasem tego mózgu brakuje i możecie podawać statystyki ile osób umarło po alko i papierosach a po ziołach 0 i się tym wszędzie podpieracie. A bicie się o to że marihuana jest taka święta i nieszkodliwa jest oznaką słabości bo to nie jest do końca prawda i nie porównuję do twardych narkotyków ale jak każdą używkę trzeba traktować z umiarem. A teraz się zauważa że nie ma tego umiaru w niczym i po trawce można być fajnym a po alko niefajnym a to wszystko ma wpływ na psychikę. Sama marihuana nie robi krzywdy, może jedynie rozbabrać nam mózg i alkohol też może rozbabrać, ale znowu napomknę że nie sama marihuana tj. chemik, mógłby być nawet traktowany jako osobny narkotyk. Bo znam ludzi którzy po chemiku nic nie mają a znam takich co nie zapalą nic do końca życia.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-05-15, 16:57   

praDa napisa³/a:

Poczytaj sobie o szkodliwosci alkoholu.


Uzależnić można się zarówno od alkoholu jak i od trawy jeśli używamy ich w nadmiernych ilościach.
Do wszystkich używek potrzebny jest rozsądek.Kwestia co może szybciej wywołać uzależnienie.A udowodnione zostało,że THC szybciej uzależnia niż alkohol.
Niemniej przypominam,że jest osobny temat o legalizacji marihuany.

Co do marszu.Oczywiście,że ludzie,którzy często palą ,są ludźmi szczęśliwymi,sympatycznymi.Dlatego,że THC nie jest wypłukiwana przez płyny.Co za tym idzie w organizmie potrafi tkwić kilka tygodni po ostatnim paleniu.Ponadto wpływ THC nawet przy sporadycznym paleniu jest ogromny.Więc co rządzącym dokładnie chcecie tym marszem udowodnić ?
Palić paliłam.Jednak nie sądzę bym kiedykolwiek wzięła udział w takiej manifestacji,jestem przeciwna legalizacji tych używek.Z prostej przyczyny nie wszyscy potrafią kontrolować swoje zachowanie oraz rozróżnić używanie od nadużywania.A droga od marihuany do browna wbrew pozorom nie jest tak daleka.
_________________
Drugs&hugs.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-15, 17:10   

Cytat:

Z prostej przyczyny nie wszyscy potrafią kontrolować swoje zachowanie oraz rozróżnić używanie od nadużywania.



Z całym Twoim postem się zgadzam, z wyjątkiem tego. Zioło to używka jak i alkohol, fakt faktem mamy alkoholików, tak więc wiemy, alkohol w dużych ilościach jest bardzo szkodliwy. Ale jest legalny. To źle? Wg mnie to dobrze, ludzie lubią napoje alkoholowe aczkolwiek jak widać powinni być świadomi tego, że to uzależnia w dużych ilościach. I podobnie jest z marihuaną a człowiek po marihuanie jest odurzony i może jest świadomy ale jeśli chodzi o kontakt z rzeczywistością i ocenianie racjonalne sytuacji to jakoś nie bardzo. Wg mnie może to być legalne ale doprowadzanie siebie do takiego stanu nie jest bezpieczne tak jak nie jest bezpieczne upijanie się. Alkohol w dużych ilościach sieje spustoszenie w organiźmie i to jest przyczyna tych zgonów ze statystyk którymi się podpieracie natomiast reakcja organizmu na zbyt dużo trawy, pragnęłabym zauważyć, też nie jest zdrowa a większość czerpie przyjemność tylko z fazy. Może jeszcze napomknę że każdy narkoman zaczyna od marihuany i trzeba mieć najpierw mózg a potem startować do takich rzeczy, a większość palaczy jest zaślepiona i myśli, że na pewno zna granice. Znacie moje zdanie już, dalsze kwestionowanie nie ma sensu bo przy moim zdaniu pozostanę.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

praDa  

Mega wymiatacz

Sex, rock and thea!



Wiek: 35

Do³±czy³a: 07 Maj 2010

Sk±d: Den Haag / Rijswijk

   

Wys³any: 2010-05-15, 17:19   

slow napisa³/a:

A udowodnione zostało,że THC szybciej uzależnia niż alkohol.



Bez urazy ale udowodnione przez kogo?
_________________
"Her heart is on her sleeve and it is looking right through me
You gently vicious slowly never felt so naked
Sex not love, I taste it in your make up
Sex not love, I taste in your lips"
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-05-15, 17:22   

Takie parady to taki sam bezsens jak parady gejów - bo nic nie zmienią, nic nie wniosą nowego.
Ja jak najbardziej jestem za legalizacją, ale co dadzą protesty, manifestacje? Nic, bo wyżej ustawieni i tak na to lachę kładą.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2010-05-15, 17:22   

@Damn
Tyle faila w jednym poście...

Damn napisa³/a:

ocenianie racjonalne sytuacji to jakoÅ› nie bardzo


Identycznie jak po alkoholu, nie wiem do czego dążysz.

Damn napisa³/a:

większość czerpie przyjemność tylko z fazy


Bo jak wiemy wszyscy doceniają walory smakowe wódki.

Damn napisa³/a:

że każdy narkoman zaczyna od marihuany


Nie każdy, bujda na resorach.

Damn napisa³/a:

większość palaczy jest zaślepiona i myśli, że na pewno zna granice.


W całej rozciągłości nie zgadzam się z Tobą, twierdzę, że jest wręcz odwrotnie.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-15, 17:30   

Cytat:

Identycznie jak po alkoholu, nie wiem do czego dążysz.



Nie zaobserwowałam szczególnie, jak wspomniałam wcześniej ^^

Cytat:

Bo jak wiemy wszyscy doceniają walory smakowe wódki.



Nie o to chodzi.

Cytat:

Nie każdy, bujda na resorach.



No nie wiem ^^

Cytat:

W całej rozciągłości nie zgadzam się z Tobą, twierdzę, że jest wręcz odwrotnie.



Tu nie mam nic do dodania bo ja również się nie zgadzam ^^

Alko nie służy upijaniu się dlatego trawa nie powinna służyć do zjarania się, proste.
Proszę o dalsze nie cytowanie mnie bo jak zauważyłam część z państwa wyrywa z kontekstu zdania na dodatek nie zamierzam powtarzać wcześniejszych postów.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Badyl  

User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Cze 2010

Sk±d: Kingston

   

Wys³any: 2010-06-13, 11:59   

Cytat:

Kwestia co może szybciej wywołać uzależnienie.A udowodnione zostało,że THC szybciej uzależnia niż alkohol.



THC uzależnia psychicznie, po bardzo długim czasie używanie może wystąpić uzależnienie fizyczne, ale wystarczy 3 dni sobie odpuścić i jest git.

Można powiedzieć, że uzależnia szybciej, ale nie powoduje takich skutków i nieodpartej chęci sięgnięcia po używkę jak alkohol; Nie niszczy życia i nie powoduje takiej demoralizacji.
Popatrz na alkoholika, potem na nałogowego palacza ;].

Cytat:

A droga od marihuany do browna wbrew pozorom nie jest tak daleka.


Dalekiej drogi nie ma od piwa do denaturatu.

Zioło jest i będzie jarane
_________________
HaileSelassie !

Trochę pozytywu w negatywnym świecie.
Czemu tego nie widzicie?
Legalizacji nie chcecie.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com