Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.



Wiek: 33

Do³±czy³a: 03 Mar 2009

Sk±d: Almost Heaven :)

   

Wys³any: 2010-05-25, 20:06   Martyna Wojciechowska - Kobieta na kraÅ„cu Å›wiata

"Kobieta na krańcu świata"

Martyna Wojciechowska przemierzyła kulę ziemską w poszukiwaniu bohaterek do swojego najnowszego programu Kobieta na krańcu świata. Odnalazła je między innymi w najbiedniejszej dzielnicy boliwijskiego La Paz, na argentyńskiej pampie, rajskiej plaży Zanzibaru i w pływającym domu na zatoce Ha Long. Książka składa się z reportaży pokazujących te fascynujące miejsca, i kulturę.

Carmen Rojas walczy na ringu z mężczyznami i w ten sposób zarabia na utrzymanie siebie i dwójki dzieci.
So Tonh codziennie wyrusza na pole minowe ze świadomością, że może już nigdy nie zobaczyć swojej rodziny.
Jaqueline Aguilera - najpiękniejsza kobieta świata - poddaje się operacji plastycznej i wstrzykuje sobie botoks, bo przecież żadna kobieta nie jest do końca zadowolona ze swojego wyglądu.
Daphne Sheldrick poświęciła życie opiece nad afrykańskimi osieroconymi słoniami, które traktuje jak własne dzieci.
Czternastoletnia Raisiua z plemienia Himba w Namibii została wydana za mąż wbrew swojej woli.

W książce Kobieta na krańcu świata Martyna Wojciechowska podpatruje ich codzienne życie, poznaje ich pasje i marzenia. Opisuje losy tych niezwykłych kobiet oraz szuka odpowiedzi, dlaczego tak, a nie inaczej się one potoczyły.


http://merlin.pl/Kobieta-...t/1,701145.html





Może ktoś z Was czytał? :) Jak wrażenia?
Ja zamierzam sięgnąć wkrótce. Po przeczytaniu napiszę więcej. ;)
Póki co - czekam na Wasze opinie.

Pozdrawiam.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-05-25, 20:53   

Książki nie czytałem,aczkolwiek może po nią sięgnę. Oglądałem jej program i bardzo mi się podobał. Można było się z niego wiele dowiedzieć o zwyczajach panujących na drugim końcu świata :-)

Tylko szkoda, że kosztuje aż 56 zł...
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

ladyBlack  

Hiper wymiatacz

niespokojna dusza



Wiek: 32

Do³±czy³a: 27 Mar 2009

Sk±d: kraina szczê¶cia

   

Wys³any: 2010-05-25, 21:37   

Uwielbiam tę kobietę, ma w sobie tyle energii i pasji, bardzo lubię jej program, czytam też National Geographic, którego jest naczelną, dlatego chętnie przeczytam książkę, mam nadzieję, że pojawi się niedługo na allegro w bardziej przystępnej cenie ;)
_________________
¯yjesz wystarczająco długo by usłyszeć głos broni,
Wystarczająco długo by odnaleźć siebie krzyczącego każdej nocy,
Wystarczająco długo by zobaczyć jak przyjaciele cię zdradzają...
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2010-05-25, 21:39   

Ja podobnie, jak Mizantrop, nie czytałam książki, ale oglądałam jej program w tv. W bardzo ciekawy sposób ukazuje kobietę i jej prawa na całym świecie. Z pewnością książka również będzie ciekawa, oczywiście dla kogoś kogo takie tematy interesują ;) mam nadzieję się dorwać do tej książki, ale na pewno poczekam aż cena spadnie...
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Wisienka

Wymiatacz



Do³±czy³: 02 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-05-25, 22:10   

Tak jak moi poprzednicy książki nie czytałam,aczkolwiek oglądałam
program w TV i przyznam,że Martyna ma u mnie duży plus za upór,
dążenie do celu i swój niesamowity charakter.Być może kupię i wczytam się w lekturę.
_________________
"Nasze życie jest takie, jakim uczyniły je nasze myśli".
Marek Aureliusz
 

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.



Wiek: 33

Do³±czy³a: 03 Mar 2009

Sk±d: Almost Heaven :)

   

Wys³any: 2010-05-26, 08:38   

Popytajcie w antykwariatach. ;) Widziałam niedawno za bodajże 35 zł. w stanie bardzo dobrym. Można też poszukać w bibliotekach, a nuż gdzieś jest.
_________________
"To love means loving the unlovable. To forgive means pardoning the unpardonable. Faith means believing the unbelievable. Hope means hoping when everything seems hopeless." (G. K. Chesterton)
 

gosia34_95  

User

kosia3


ImiÄ™: Gosia

Wiek: 28

Do³±czy³a: 24 Kwi 2010

Sk±d: Dobra

   

Wys³any: 2010-07-02, 18:45   

ja to czytałam ;D
nawet fajne ;D
tylko nie dla mnie ;d
nie lubie takiej tematyki :D
_________________
kosia3
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com