Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

kammy789

User


Imię: Kama

Doczy: 11 Kwi 2014

   

Wysany: 2014-04-11, 15:44   matura 2014, pytanie!

witam mam takie pytanie.
mam mature w tym roku, glownie chodzi mi o mature ustna z polskiego.
co w wypadku gdy nie mam pojecia jak odpowiedziec na pytanie zadane przez komisje?
wiadomo moze zdarzyc sie takie pytanie na ktore odpowiemy cos tam kręcąc, aczkolwiek moze byc takie pytanie scisle trzymajace sie tego co jest w ksiazce, i co wtedy....?
bardzo prosze o pomoc.
 

hub93  

Stały User



Wiek: 31

Doczy: 11 Kwi 2014

   

Wysany: 2014-04-11, 15:50   

Odpowiesz spokojnie, te pytania są tak banalne że śmiech np. co się nauczyłeś tworząc pracę maturalną, itp,
 

Darcia  

Pogromca postów



Imię: Daria

Wiek: 29

Doczya: 10 Sie 2009

Skd: Gdañsk

   

Wysany: 2014-04-11, 16:12   

Ja dostałam pytanie o coś konkretnego, niestety do tego materiału nie dotarłam, więc wykpiłam się mówiąc, że jestem tak zdenerwowana, że niestety, ale nie przypomnę sobie dokładnej treści tego i tego, a więc nie odpowiem w konsekwencji na pytanie. £yknęli.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

kammy789

User


Imię: Kama

Doczy: 11 Kwi 2014

   

Wysany: 2014-04-11, 16:21   

trzeba byc choc troche dobrym w sciemnianiu :D
ja nie za bardzo umiem sciemniac, chociaz wiem ze na pewno trzeba w tym wypadku :D
pewnie bym powiedziala, ze nie wiem. i na tym by sie skonczylo
 

Koltek  

User



Wiek: 30

Doczy: 09 Kwi 2014

   

Wysany: 2014-04-11, 18:18   

Mój kolega z klasy zaczął się uczuć prezentacji z rana w dzień egzaminu i zdał. Co prawda miał minimalną ilość punktów, ale to pokazuje, że tego się nie da nie zdać :-)
_________________
We are going to die, and that make us the lucky ones.
 

Moni  

User


Imię: Monika

Wiek: 28

Doczya: 11 Sie 2014

Skd: Dolny¶l±sk

   

Wysany: 2014-08-12, 22:15   

W przyszłym roku zdaję maturę..
Boję się ustnego polaka. Nikt nie wie jak to będzie wyglądać.
Najgorsze jet to, że np. jakiś debil dostanie jedno, banalne pytanie i zda a jakaś osoba mądrzejsza jakieś dostanie pytanie z kosmosu, czegoś czego nie było przerabiane
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2014-08-14, 12:52   

Moni napisa/a:

W przyszłym roku zdaję maturę..
Boję się ustnego polaka. Nikt nie wie jak to będzie wyglądać.
Najgorsze jet to, że np. jakiś debil dostanie jedno, banalne pytanie i zda a jakaś osoba mądrzejsza jakieś dostanie pytanie z kosmosu, czegoś czego nie było przerabiane


Tak nie będzie. Poloniści wiedzą, co jest przerabiane, więc siłą rzeczy ocenią bardziej umiejętność wyjścia z sytuacji (improwizacji!), niż rzeczywiste przygotowanie. Zresztą- ktoś, kto nie uważał na polskim przez całą szkołę średnią, nawet improwizować nie będzie potrafił na dłuższą metę bez wpadki.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

mmate  

User


Imię: Marcin

Doczy: 02 Wrz 2014

   

Wysany: 2014-09-02, 23:48   

Twoją wiedzę sprawdzi egzamin pisemny. Natomiast na egzaminie ustnym ocenia się przede wszystkim Twój język polski w rozmowie :). Temat rozmowy oczywiście wypadałoby, aby opierał się na Twojej wiedzy z zakresu np. literatury. Takie czasy są, żeby wszyscy zdają. Poza tym, podobno przyszła matura ma być łatwa. Zobaczą, że większość zdała to kolejnym rocznikom dowalą trudniejsze. Tak zawsze było. Raz łatwiej, raz trudniej.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com