Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

kaska78915  

Stały User



Imię: Kaśka

Do³±czy³a: 17 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-07-29, 17:28   matura

Będę pisać maturę z obowiązkową matematyka, polskim i językiem obcym...I moje pytanie jest następujące:jeżeli chce pisać rozszerzony polski to muszę pisać najpierw podstawę a potem znów rozszerzenie?
 

stokrotka  

Stały User


ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 02 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-29, 17:54   

Ja w tym roku też będę zdawać maturę i właśnie słyszałam, że tak ma być, Trzeba podobno najpierw zdać podsawe, żeby móc przejść do rozszerzonego. Wiem, to głupota, ale cóż, my uczniowie nie mamy prawa głosu...
_________________
"Odszedł a ciało swe pogodził z ptakiem
I wiecznym cierpieniem
I była miłość
I była zgoda
Każdy był wolny
Wolny był każdy ptak..."- Dżem
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-07-29, 17:56   

Dziewczyno masz 15 lat skąd my mamy to wiedzieć , zapowiadają kolejne zmiany w egzaminie maturalnym, dowiesz się w odpowiednim czasie..o jeny..nudzi się wam chyba..
_________________
Drugs&hugs.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-07-29, 17:57   

Polska Edukacja gównem stoi za przeproszeniem.
Matury w ogóle powinny zniknąć.
A z pisaniem pod. by pisać roz to już idiotyzm totalny.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

stokrotka  

Stały User


ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 02 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-29, 18:06   

Kometa napisa³/a:

Dziewczyno masz 15 lat

Cytat:

Imię: Kasieńka:D
Wiek: 15

o własnie dopiero to zobaczyłam. No to nie masz się czym przejmować, zanim Ty będziesz zdawała maturę to będzie jeszcze co najmniej ze 100 zmian.
_________________
"Odszedł a ciało swe pogodził z ptakiem
I wiecznym cierpieniem
I była miłość
I była zgoda
Każdy był wolny
Wolny był każdy ptak..."- Dżem
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-07-29, 18:46   

A własnie, że to pisanie podstawy i rozszerzenie to był dobry pomysł;). Przeliczniki między maturą roz a pod są do bani, a tak byłoby wszystko miarodajne.
Poza tym to nie jest tak, że zdasz podstawę możesz zdawać rozszerzenie, musisz po prostu obie częścci napisać, a jak ze zdawaniem, to pewnie coś wymyślą.

stokrotka napisa³/a:

No to nie masz się czym przejmować, zanim Ty będziesz zdawała maturę to będzie jeszcze co najmniej ze 100 zmian.


Dokładnie.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

ladyBlack  

Hiper wymiatacz

niespokojna dusza



Wiek: 32

Do³±czy³a: 27 Mar 2009

Sk±d: kraina szczê¶cia

   

Wys³any: 2009-07-29, 19:14   

Ja w trzeciej klasie gimnazjum nic nie wiedziałam o tym, że będę pisać maturę z matematyki. Za te 2 czy 3 lata może być już obowiązkowa z historii (bo przecież każdy musi coś wiedzieć o historii kraju i świata).
_________________
¯yjesz wystarczająco długo by usłyszeć głos broni,
Wystarczająco długo by odnaleźć siebie krzyczącego każdej nocy,
Wystarczająco długo by zobaczyć jak przyjaciele cię zdradzają...
 

justyna15153  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³a: 04 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-07-29, 20:08   

Masz dopiero 15 lat, napewno zajdą zmiany także na razie o tym nie myśl ;)
 

Amelia  

Mega wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 22 Mar 2009

Sk±d: bdg

   

Wys³any: 2009-08-11, 14:20   

Ja w twoim wieku nie myślałam jeszcze o przedmiotach maturalnych. Nie wiem po co się już stresujesz, skoro i tak te wszystkie zasady się zmienią.
_________________
Wczoraj kwiatki sypała w kościele.
Dziś z kwiatków balsam smaruje po ciele.
 

miczka  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Monika

Wiek: 33

Do³±czy³a: 23 Pa¼ 2008

Sk±d: Gi¿ycko (okolice)

   

Wys³any: 2009-08-11, 14:29   

Ja mam maturę w tym roku szkolnym, który się niedługo zacznie... Boję się jak cholera... Ale jakoś trzeba będzie przeżyc... Innego wyjścia nie ma... I do tego jeszcze komplikacje, bo jako przedmiot dodatkowy chciałam zdawac matmę, ale od tego rocznika matma jest obowiązkowa, wiec nie mam pojęcia co mam robic. I przez to jeszcze większy stres...
 

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2009-08-11, 14:48   

stokrotka napisa³/a:

Ja w tym roku też będę zdawać maturę i właśnie słyszałam, że tak ma być, Trzeba podobno najpierw zdać podsawe, żeby móc przejść do rozszerzonego. Wiem, to głupota, ale cóż, my uczniowie nie mamy prawa głosu...



I tak powinno być, a nie przeliczanie z rozszerzonego niby ile na podstawowym. Stara matura niech żyje!
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

eMeF  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 14 Kwi 2009

Sk±d: ¿e znowu

   

Wys³any: 2009-08-11, 15:43   

miczka napisa³/a:

I do tego jeszcze komplikacje, bo jako przedmiot dodatkowy chciałam zdawac matmę, ale od tego rocznika matma jest obowiązkowa, wiec nie mam pojęcia co mam robic. I przez to jeszcze większy stres...



ej w czym problem ? Przecież nie musisz zdawać żadnych przedmiotów dodatkowych ... Wystarczy matma, język i polski a jak chcesz zdawać matmę rozszerzoną to liczy się jako dodatkowy przedmiot :-)
Też zdaję w tym roku i też matmę ;)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com