Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-28, 10:15   

Iskra napisa³/a:

Ja sie stresuje ustną, bo wiem, że nie lubie niczego prezentować przed kimkolwiek, a tu jeszcze nawijaj przez 15 min ;/


Jak się nie zmieścisz w czasie, to najwyżej obetną kilka punktów, 2, może 3.
Ale to oczywiste, że jak tą prezentacje już się ma, to trzeba się jej nauczyć, nie mówię o takich przypadkach, gdy ludzie nie zdają z własnego lenistwa :-P A jeśli prezentacja jest na tyle dobra, że wyczerpany został cały temat, komisja nie zadaje nawet przepisowych trzech pytań, tylko jedno, bardziej ogólne, które jest zawsze proste - 0 autora jednej z pozycji bibliograficznych, czy właśnie jak tworzyłaś bibliografię, albo o ogólny zarys tego o czym mówiłaś, czyli przykładowo np. ramy czasowe epoki romantyzmu ja na przykład miałam, o ile dobrze pamiętam.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Iskra

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 20 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-03-28, 10:18   

Porcelana. napisa³/a:

tylko jedno, bardziej ogólne, które jest zawsze proste - 0 autora jednej z pozycji bibliograficznych, czy właśnie jak tworzyłaś bibliografię, albo o ogólny zarys tego o czym mówiłaś, czyli przykładowo np. ramy czasowe epoki romantyzmu ja na przykład miałam, o ile dobrze pamiętam.


serio? mogą tego typu pytanie zadać?
Myślałam, że bardziej zadają konkretne pytania pod prezentacje, czyli o to co napisałam.
a Tobie jak poszło? ile miałaś? i jaki temat?
_________________
Bazgram na czystej BIA£EJ kartce, nie chce wprowadzać poprawek.

¯yje bez brudnopisu.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-28, 10:25   

Iskra, chciałam Cię uspokoić, a chyba stało się odwrotnie. ;) No tak, zdarzają się takie pytania, ale to banały, no bo co, każdy głupi odpowie na pytanie jak gromadził bibliografię, czy dlaczego wybrał taki, a nie inny temat.
Ja miałam coś o różnych obliczach miłości na przestrzeni epok literackich, pisałam o "Cierpieniach młodego Wertera", "Granicy", "Kamizelce", miałam jeszcze jakiś wiersz Gałczyńskiego... No i pytali mnie, o ile dobrze pamiętam o te ramy czasowe romantyzmu i chyba o wyjaśnienie pojęcia "werteryzm".
A Ty jaki masz temat?
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-03-28, 11:07   

By zdać maturę ustną z polskiego trzeba znać temat, potrafić się z niego wybronić. Niestety znam osoby co kupiły tekst, nauczyły się na pamięć i nie zdały. Choć tekst był naprawdę świetny. Polegli na pytaniach do niego.
Mnie zadawali chyba 10 pytań...
 

dede

User


Do³±czy³: 24 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-29, 10:57   

zdecydowanie lepiej jest samemu pisać , namęczysz się ale przynajmniej jesteś dobrze zapoznana z tematem. ja bym nie mogła kupić bo bym w ogóle nie wiedziała o co chodzi :D
 

Iskra

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 20 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-03-29, 12:33   

Porcelana. napisa³/a:

A Ty jaki masz temat?


motyw domu i rodziny w literaturze XXw
Niby Å‚atwy.
Literatura? Granica, Cudzoziemka, Tango, Ferdydurke
_________________
Bazgram na czystej BIA£EJ kartce, nie chce wprowadzać poprawek.

¯yje bez brudnopisu.
 

kalki  

User

Spamer Przodowy



ImiÄ™: Krzysiek

Wiek: 34

Do³±czy³: 23 Mar 2009

Sk±d: Konin

   

Wys³any: 2009-03-29, 23:00   

Możesz podczepić pod to Jądro Ciemności i Ludzi Bezdomnych
 

E_tajemniczka  

User

Eru sum



Do³±czy³a: 19 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-19, 16:04   

chciałabym chemię, biologię na rozszerzeniu i może fizykę, ale nie wiem ;)
dla mnie to będzie hardcore z polskiego, nie umiem pisać wypracowań ! zawsze mam na wypracowaniach : błędy składniowe i takie tam... :-/
jestem beznadziejna z polskiego, nawet czytać ze zrozumieniem i potem odp. na pytania nie umiem z tego polskiego... Co robić :-( ?

z matmy raczej nie obawiam siÄ™ :niepewny:
a ten... jak wyglÄ…da matura ustna z angielskiego no i i pisemna?
co na ustnej pytajÄ…?
a na pisemnej jest dużo gramy, piszę się jakieś wypracowanie?

dzięki za info. :hyhy:
no i... powodzenia maturzystom 2009 :niepewny:
 

eMeF  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 14 Kwi 2009

Sk±d: ¿e znowu

   

Wys³any: 2009-04-19, 18:13   

Z polskiego to rób testy jeśli masz problem z czytaniem ze zrozumieniem (masz chyba jeszcze trochę czasu bo z tego co wywnioskowałam-może błędnie- maturę masz w 2010 - wtedy co ja ;) )
tu masz o maturze z angielskiego trochÄ™ http://www.angielski.nauczaj.com/matura.php
 

E_tajemniczka  

User

Eru sum



Do³±czy³a: 19 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-19, 18:59   

dzięki za radę ;)
ale powiedz mi jak robić te testy jak nie umiem ich robić? :zalamany:
 

eMeF  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 14 Kwi 2009

Sk±d: ¿e znowu

   

Wys³any: 2009-04-19, 19:57   

hmm chyba jedyna opcja to ćwiczyć,ćwiczyć i ćwiczyć .
Zawsze wszyscy mówią,że najpierw trzeba przeczytać tekst raz ( i podkreślać to co wydaje się ważne) potem przeczytać pytania a potem dopiero tekst drugi raz żeby na nie odpowiedzieć . Ja tak nie robię -po prostu czytam pytanie np 1 i szukam na nie odp w tekście i tak po kolei ew opisuje sobie na marginesie o czym są akapity żeby prościej było znaleźć-po prostu czytam tylko ten akapit którego tematyka mnie interesuje(mam taką przypadłość że jak zaczynam czytać cały tekst to w połowie nie wiem o czym czytam :-/ dlatego wolę po kawałku :mrgreen: )
 

E_tajemniczka  

User

Eru sum



Do³±czy³a: 19 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-19, 20:10   

eMeF napisa³/a:

mam taką przypadłość że jak zaczynam czytać cały tekst to w połowie nie wiem o czym czytam :-/



Też tak mam :hyhy:

eMeF napisa³/a:

dlatego wolę po kawałku :mrgreen:



I ja też ^^
 

eMeF  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 14 Kwi 2009

Sk±d: ¿e znowu

   

Wys³any: 2009-04-19, 20:59   

no to czytaj po kawałku i bez problemu odpowiesz na pytania :-D
 

tomek50

User


Do³±czy³: 09 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-09, 23:09   

:-) Nie przypominaj mi,właściwie przypominaj,że matura juz niedługo. Dla mnie najgorsza jest prezentacja z polaka. Rozgryzam własnie [to świetnie] Jestem noga z polaka i bede musiał sie wspomóc :-)

link usunęłam. Już trzeci.
 

Evi  

Wymiatacz

^.^



ImiÄ™: Ewa

Wiek: 38

Do³±czy³a: 06 Wrz 2009

Sk±d: podkarpacie.

   

Wys³any: 2009-09-09, 23:44   

prezentację napisałam sobie sama, i zdałam ustny na 100%
pisemny poszedł mi trochę gorzej. zdawałam rozszerzoną i niestety słowa - klucze mnie zgubiły. choć wypracowania napisałam naprawdę super... ale niestety na maturze nie trzeba myśleć... no nie ważne.
z angielskiego też zdawałam rozszerzony - tu już było banalnie, tylko a tej rozszerzonej części jakoś tak słabo rozumiałam co mówią, bo słabej jakości to nagranie było :| ale i tak poszło dobrze.
a historię zdawałam podstawową i tak nawet, nawet... ale mogło być lepiej.
generalnie matury nie ma się co bać. trzeba tylko trochę czasu na naukę poświęcić i jest ok ;)
_________________
"You may say im a dreamer... But im not the only one..."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com