Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

ja91fajny

Stały User


Doł±czył: 28 Gru 2008

   

Wysłany: 2009-10-30, 17:05   matura z angielskiego?

hej

wiecie moze czym sie rozni matura z angielskiego na p.podstawowym a rozszerzonym bo chcialbym w tym roku zdawac rozszerzenie tylko nie bardzo wiem jaka jest roznica itd? czekam na odp
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Doł±czyła: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wysłany: 2009-10-30, 17:17   

Na podstawowej masz tylko czytanie, słuchanie, krótką i długą formę wypowiedzi. Rozszerzona składa się z dwóch części. Słuchanie, czytanie. Jest tam też gramtyka, słowotwórstwo o ile się nie mylę, a długą formą wypowiedzi może być rozprawka, opis, opowiadanie i inne. Na egzaminie ustnym masz jakiś temat i musisz mówić o tym przez jakiś określony czas.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Carolin*  

Mega wymiatacz

panna z cukru



ImiÄ™: Karolina

Doł±czyła: 07 PaĽ 2009

   

Wysłany: 2009-10-30, 21:01   

Matura rozszeżona... to egzamin ustny dzieli sie na rozmowę na podstawie materiału a potem duskusja z egzaminatorem, pisemny to już struktury leksykalno gramatyczne, wypowiedź pisemna (opowiadanie, rozprawka, opis itp), rozumienie tekstu słuchanego (true/false), rozumienie tekstu czytanego i uzupełnianie luk w tekście.
_________________
"Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę."



hue hue
raz jestem a raz mnie nie ma
 

Chris

Stały User


Doł±czył: 31 PaĽ 2009

   

Wysłany: 2009-11-02, 10:17   

Propo matury z języka obcego..xD
To ja współczuje osobom które np w podstawówce i gim uczuli się jakiegoś języka..
A w Liceum czy technikum wymagany jest inni język i w dodatku trza zdać go na maturze..;)
I na tyle nie uczciwe jest to ĹĽe zaczyna siÄ™ od zera a inne osobÄ… sÄ… juĹĽ w trybie bardzo zaawansowanym..;)
Znam takie osoby i nie jest Ĺ‚atwo..
 

Tofman  

Wymiatacz

[absztyfikant]



Doł±czył: 30 PaĽ 2009

Sk±d: oszoÂłomiasto!

   

Wysłany: 2009-11-02, 11:38   

Chris napisał/a:

A w Liceum czy technikum wymagany jest inni język i w dodatku trza zdać go na maturze..;)



phi zanim trafilem do szkoly sredniej uczylem sie niemieckiego a w sredniej przepisalem sie na angielski i zdawalem wĂłwczas jeszcze nieobowiazkowa mature z tego jezyka jako jedyny z calej szkoly - big deal :P

p.s. mature rzescz jasna zdalem :mrgreen:

dla chcacego nic trudnego tzreba sie tylko przylozyc i rozwiazywac duzo testow ;)
_________________
a punkt 'G' to ja mam w d****
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com