Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-06-04, 10:23   Metal czyli szatan i zÅ‚o

No tak. Przyszła pora by pokazać na przykładach, że metal i hard rock to dzieła szatana. Temat nie służy tylko ironizowaniu, zapraszam do przeczytania całego wątku.

Metallica
W tym wypadku wystarczy spojrzeć na tytuł i okładkę pierwszego albumu - "Kill Em' All". Teksty również nie pozostawiają złudzeń. Jawnie propagują zło i mord:

There is an evil feeling
in our brains
But it is nothing new
you know it drives us insane


Running,
On our way
Hiding,
You will pay
Dying,
One thousand deaths


A także:
Master of Puppets I'm pulling your strings
twisting your mind and smashing your dreams
Blinded by me, you can't see a thing
Just call my name, `cause I'll hear you scream


Szatan pociÄ…ga za sznurki !

Iron Maiden
Nie od dziś wiadomo, że Eddie jest wcieleniem samego Lucyfera. Liczba Bestii budzi złe moce !
Torches blazed and sacred chants were praised
As they start to cry hands held to the sky
In the night the fires burning bright
The ritual has begun Satan's work is done

666 the number of the beast
Sacrifice is going on tonight


Złóżmy ofiarę Szatanowi !

Guns N' Roses
Profanacja krzyża !
Do tego chcą siać zniszczenie na świecie.



Black Sabbath
Spojrzeć na mordę Ozzy'ego i nie ma wątpliwości, że to zło.


Alice Cooper
Krffi !


AC/DC
"Let There Be Rock" to profanacja Księgi Rodzaju. A teledysk obraża chrześcijan - świętokradztwo !
http://www.youtube.com/watch?v=JuxuHwcPdDs

Slayer
"God Hates Us All" ale "Jesus Saves"...

Nightiwsh
Nie od dziś wiadomo, że Nightiwsh "tworzy muzykę świata astralnego". A astrologia to narzędzie Szatana zabronione przez Kościół ! Chcą nas opętać, sataniści.
I te "znaki" podczas koncertów... (chodzi o \m/)
Do tego teksty są wspaniale złe:

Relive the old sin of Adam and Eve
Of you and me
Forgive the adoring beast


Ronnie James Dio
Dzieki niemu mamy, drodzy metale, "rogi szatana". Nie, on nie smaży się w piekle - ON TAM KRÓLUJE !




A teraz przejdźmy do rzeczy. Ostatnio właśnie wdałem się w piękną dyskusję(pozdrowienia ;) ) nt. tego, że metal jest zły i dąży do opętania ludzi. Tworzą go sataniści i anty-chrześcijanie. Propaguje zło i zniszczenie. Oczywiście i na mnie źle to działa jak widać. A więc - czy metal naprawdę wg. Was koliduje z wiarą w Boga? Czy to naprawdę taka "zua" muzyka?

PS.
No i jeszcze thrash metal. Albumy mówią same za siebie:
Anthrax - Spreading The Disease
Annihilator - Alice In Hell
Annihilator - King Of The Kill
Death Angel - Killing Season
Destruction - The Antichrist
Exodus - Bonded by Blood
KAT - Szydercze zwierciadło
Kreator - Enemy Of God
Megadeth - Killing Is My Business... And Business Is Good!
Metallica - Kill Em' All
Metallica - Master Of Puppets
Overkill - Taking Over
Pantera - Cowboys From Hell
Pantera - Vulgar Display Of Power
Slayer - Reing In Blood
Testament - The Legacy
Testament - Souls Of Black
Testament - The New Order
The Haunted - Revolver
Venom - Black Metal

PS2:
Jeszcze Acid Drinkers - Acidofilia
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Ostatnio zmieniony przez TQIT 2010-06-04, 10:41, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy  

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-06-04, 10:37   

To jak z gangsterką fiftiego czy "pedalskością" disco polo, zwykła gra pozorów a dzieciaki które się tym jarają (i czasem nie tylko one) łykają bakcyla i wydaje im się że zuo jest super. ¯e tak trzeba i przenoszą chociaż część tego do życia jakby realnego. A ci artyści(bo chcąc nie chcąc tak trzeba ich nazwać) mają z tego pompę zgarniając góry hajsu na naiwności słuchaczy. Wiem że porównanie tutaj nie jest na miarę metallici czy kogoś tam innego ale to jak z Nergalem, AVE SATAN Z£OO ¦MIERÆ a w domu? Tak doduniu, jasne, kocham cię, ślub będzie supcio.
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-06-04, 10:39   

TQIT napisa³/a:

A więc - czy metal naprawdę wg. Was koliduje z wiarą w Boga? Czy to naprawdę taka "zua" muzyka?


Metalu nie słucham, więc może nie powinnam się wypowiadać. Ale dość obrazowo przedstawiłeś owo zło.
To chyba zależy od tego, czy słuchasz, bo podoba Ci się wokal/ muzyka, czy ze względu na tekst i jego znaczenie.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

Wojtas  

Hiper wymiatacz

KoteG



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Maj 2009

Sk±d: Katowice/Chorzów

   

Wys³any: 2010-06-04, 10:39   

Bez przesady, ciężko żeby na przykład Metallica czy Dio śpiewali o ruszoffyh krórliczkach albo o nowej sukience. I jeśli jakiś tekst jest agresywny to wymaga tego kompozycja. Taki jest poprostu styl tej muzyki. Jak dla mnie jest bardziej religijny od popu z setką gołych dup i cycków w teledyskach albo tekstami o seksie. I istnieje chrześcijański metal (dziwactwo). I nikt nie mówi, że na przykład Punk jest zły chociaż obrażają wszystkich na prawo i lewo.
_________________
Ludzkość! Jakaż ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia... kogoś innego!


Sklepik z marzeniami
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-06-04, 10:41   

Gary napisa³/a:

To jak z gangsterką fiftiego czy "pedalskością" disco polo, zwykła gra pozorów a dzieciaki które się tym jarają (i czasem nie tylko one) łykają bakcyla i wydaje im się że zuo jest super. ¯e tak trzeba i przenoszą chociaż część tego do życia jakby realnego.


To wina tylko i wyłącznie inteligencji owych dzieci :) Problem w tym, że się ludzie przypier****** do tych, którzy umieją trzeźwo myśleć.

Niedawno moja rodzicielka wyskoczyła z pomysłem, by zabronić słuchać mi metalu, gdyż w TV było o słuchaniu podprogowym i tekstach w muzyce metalowej.

Gary napisa³/a:

Wiem że porównanie tutaj nie jest na miarę metallici czy kogoś tam innego ale to jak z Nergalem, AVE SATAN Z£OO ¦MIERÆ a w domu?


Ja swoje zdanie o Behemocie już gdzieś wypowiedziałem ;)

[ Dodano: 2010-06-04, 10:43 ]

alpen. napisa³/a:

To chyba zależy od tego, czy słuchasz, bo podoba Ci się wokal/ muzyka, czy ze względu na tekst i jego znaczenie.


Mi się w metalu podoba wszystko :) Teksty również.

Do tego większa część tematu to sarkazm, bo mnie już szlag trafia od gadania że mnie Szatan opęta ;)

[ Dodano: 2010-06-04, 10:44 ]

Wojtas napisa³/a:

albo tekstami o seksie.


AC/DC - Let Me Put My Love Into You ;)
I intro od "Rock N' Roll Train", w ogóle od całego Black Ice.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-06-04, 10:47   

TQIT napisa³/a:

To wina tylko i wyłącznie inteligencji owych dzieci :) Problem w tym, że się ludzie przypier****** do tych, którzy umieją trzeźwo myśleć.



Ja nie mówię że nie, po prostu jest tak że to oni w jakiś sposób nadają "trendy" subkulturą, czy to hh czy to metalowej czy każdej innej, artyści którzy są z nią utożsamiani i teraz problem w tym czy ktoś umie odróżnić wygłupy na scenie od realnego życia czy nie, czy ktoś zrozumie że tekst o szatanie nie ma się odnieść do tego że masz wymordować pół bloku i zrobić z nich pentagram czy tego nie zrozumie i będize miał jakieś poryte wizje na jedzenie kotów. Oni mają to głęboko w dupie bo taki image przynosi im profity i bardzo dobrze wiedzą że ich teksty trafią do zbuntowanej części młodzieży która jak szakal wypatruje czegoś co będzie odskocznią.
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

Gabrielle1912
[Usuniêty]

   

Wys³any: 2010-06-04, 10:48   

Ech... Wiara chrześcijańska wcale nie jest taka dobra, jak się wszystkim wydaje. Na zasadzie zastraszania... A najgorsi są ci, którzy są 'nawiedzeni' i prawią, że taki, a taki zespół jest zły, bo ma kontrowersyjne teksty, nawiązujące do grzechów i satanizmu. Dajcie spokój. Czy na kogoś to źle wpływa? Nie. Jeśli już, to na lepsze i wiem to - z autopsji...
Cóż. Jeśli ktoś ma być zły, niedobry i ach och jaki szatan i w ogóle, to będzie taki, bez muzyki. To jest tylko taki subtelny dodatek i podkreślenie tego "zUaaa".
Niczego nie boję się bardziej, niż głupoty ludzkiej.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-06-04, 10:50   

Gabrielle1912 napisa³/a:

A najgorsi są ci, którzy są 'nawiedzeni' i prawią, że taki, a taki zespół jest zły, bo ma kontrowersyjne teksty, nawiązujące do grzechów i satanizmu.


Konkretna osoba? ;) :D
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-06-04, 10:55   

TQIT napisa³/a:

Do tego większa część tematu to sarkazm, bo mnie już szlag trafia od gadania że mnie Szatan opęta


Jak ktoś ma słabą psychike i rozchwianie religijne to fakt, może przejść na 'ciemną stronę mocy'.
Generalnie to jestem liberalną katoliczką, jeśli moge się tak nazwać, wierze po swojemu chociaż wiem, że w obliczu Kościoła to niedopuszczalne. Ale to nie temat o wierze. Chodzi mi o to, że moim zdaniem religia nie może Ci zabraniać słuchania jakiejkolwiek muzyki.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

Gabrielle1912
[Usuniêty]

   

Wys³any: 2010-06-04, 10:57   

TQIT, nasze 'prawie' nie robi wielkiej różnicy. :P

Ach, jestem taka zła, i w ogóle, bo słucham Nightwish'a, o nie, na stos ze mną! ;x
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-06-04, 10:58   

alpen. napisa³/a:

Chodzi mi o to, że moim zdaniem religia nie może Ci zabraniać słuchania jakiejkolwiek muzyki.


Ale rodzice mogÄ… :mrgreen:

alpen. napisa³/a:

Ale to nie temat o wierze


To temat po części traktujący o wierze, zresztą ja nie widzę niczego złego w lekkim zbaczaniu z tematu jeśli nadal jest z nim związany choć trochę.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Wojtas  

Hiper wymiatacz

KoteG



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Maj 2009

Sk±d: Katowice/Chorzów

   

Wys³any: 2010-06-04, 11:04   

TQIT napisa³/a:

AC/DC


Chodziło mi raczej o coś al'a "Będę brał Cię, w aucie"
_________________
Ludzkość! Jakaż ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia... kogoś innego!


Sklepik z marzeniami
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-06-04, 11:06   

Wojtas napisa³/a:

Chodziło mi raczej o coś al'a "Będę brał Cię, w aucie"


Albo disco polowe teksty, ten sam poziom :D
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.



Wiek: 33

Do³±czy³a: 03 Mar 2009

Sk±d: Almost Heaven :)

   

Wys³any: 2010-06-04, 11:06   

Gabrielle1912 napisa³/a:

Ech... Wiara chrześcijańska wcale nie jest taka dobra, jak się wszystkim wydaje. Na zasadzie zastraszania...


Ktoś Cię zastrasza? Można to zgłosić na policję.


Dla mnie podpinanie całego rocka czy metalu pod dzieło szatana to gruba przesada. Więcej nawet - to jest po prostu śmieszne.
Czym innym jest słuchanie takiej muzyki, a czym innym utożsamianie się z przesłaniem, jakie niosą konkretne utwory.
Lubię AC/DC, Metallicę, Iron Maiden, Guns N' Roses; słucham ich od daaawna i jakoś nie zauważyłam, żeby opętał mnie szatan. Nie jestem też wcieleniem antychrysta, praktykuję chrześcijaństwo. ;)

Drażni mnie przewrażliwienie ludzi, którzy nawet w Muminkach dopatrują się czarnych mocy (buka! paszczak - praktykuje alchemię!)
_________________
"To love means loving the unlovable. To forgive means pardoning the unpardonable. Faith means believing the unbelievable. Hope means hoping when everything seems hopeless." (G. K. Chesterton)
 

Wojtas  

Hiper wymiatacz

KoteG



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Maj 2009

Sk±d: Katowice/Chorzów

   

Wys³any: 2010-06-04, 11:11   

Marcheline napisa³/a:

Ktoś Cię zastrasza? Można to zgłosić na policję.


Jak się nie wyspowiadasz to Cię ognie piekielne strawią a bez eucharystii zginiesz marnie w zgniliźnie i brudzie.
Zacytowałem księdza z mojej parafii.
No ja bym się na przykład bał.
_________________
Ludzkość! Jakaż ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia... kogoś innego!


Sklepik z marzeniami