Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Liptonka  

User

Like this feeling!Imię: Kinga

Dołączyła: 08 Wrz 2013

Skąd: Grudzi?c

   

Wysłany: 2014-07-23, 13:57   Miasto 44

We wrześniu trafi do kin, już od paru miesięcy w internecie można oglądać zwiastun. W empiku można będzie kupić specjalnie zaprojektowane koszulki promujące tą produkcje.
Jakie są wasze zdania na temat tego filmu? Dla mnie zapowiada się interesująco.
_________________
Nie widziałam Cię już od miesiąca.
I nic. Jes­tem może bledsza,
Trochę śpiąca, trochę bar­dziej milcząca,
Lecz wi­dać można żyć bez powietrza.
 

Jimmy FoX  

VIPImię: Tomasz

Wiek: 28

Dołączył: 26 Lip 2008

Skąd: Birmingham

   

Wysłany: 2014-07-23, 15:37   

Zwiastuny pokazują, że będzie to kozacki film i dla mnie to raczej pozycja obowiązkowa.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy AutorytetDołączył: 08 Paź 2013

   

Wysłany: 2014-07-23, 17:26   

Ciężko wypowiadać się jak mamy tylko trailer, bo z takimi filmami wojennymi "made in Poland" - ostatnio bywa tragicznie, więc na nic wielkiego nie liczę.
Poza tym, powstanie warszawskie 1944r, nigdy nie było tematem, który mnie szczególnie interesował.
Będzie dobry film, widowiskowy, bez przesadnego patosu i mniej więcej zgodny historycznie - to będzie bardzo dobrze.

Na plus, mogę na ten moment wymienić brak Wesołowskiego, Małaszyńskiego, Adamczyka i całej tej zbieraniny, która jest maglowana do porzygania w każdej niemal produkcji historycznej.
No i Pzkpfw V Panther wygląda jak powinien (zamiast obitego blachą T-34), nawet zdaje mi się sądząc po "pysku", że jest to wersja "G".
 

expirion

Stały UserImię: Marcin

Wiek: 29

Dołączył: 27 Sie 2012

   

Wysłany: 2014-08-08, 21:36   

Jimmy FoX napisał/a:

Zwiastuny pokazują, że będzie to kozacki film i dla mnie to raczej pozycja obowiązkowa.Dokładnie, raczej wątpię, by była to klapa, bo jednak już był pokaz na Stadionie Narodowym i raczej słychać pozytywne recenzje.
_________________

 

samba_sam  

UserImię: Karol

Dołączył: 09 Mar 2013

Skąd: Radom

   

Wysłany: 2014-08-17, 12:09   

Na trailery nigdy nie patrzę. Powstańcy wypowiadali się pozytywnie i to jest bardzo ważne. Komasa to zręczny reżyser i z ciekawymi pomysłami. ja też bywam trochę znużony polskim kinem historycznym ale taki wybór reżysera może odświeżyć formę takiego filmu. nie wiem tylko jak z tymi efektami, ale to nie one są zawsze najważniejsze.
 

Share  

WymiataczImię: Marika

Wiek: 26

Dołączyła: 05 Sty 2012

Skąd: Warszawa

   

Wysłany: 2014-08-17, 18:34   

Jimmy FoX napisał/a:

Zwiastuny pokazują, że będzie to kozacki film i dla mnie to raczej pozycja obowiązkowa.Kozacki, niekozacki - nie zapominajmy jak ważny temat porusza. Liczę na to, że przekaże emocje, nie tylko fakty. Jednak sam symbol tej przykrej części naszej historii, kiedy nasi rodacy umierali za wartości. A dzisiaj? Mam czasem wrażenie, że słowo jak "wartości" wyginęło razem z kapitalizmem.
 

expirion

Stały UserImię: Marcin

Wiek: 29

Dołączył: 27 Sie 2012

   

Wysłany: 2014-08-27, 09:33   

Ja się coraz bardziej nakręcam na ten film. Tutaj aktorzy wypowiadają się o nim w ciekawy sposób: http://film.onet.pl/anton...a-w-szoku/g4e2s Do tego te sceny w tle po prostu pokazują jak dobry to będzie film. Twórcy są chyba tak pewno sukcesu filmu, że nawet na dniach wychodzi powieść, która powstałą na bazie scenariusza do filmu.
_________________

 

samba_sam  

UserImię: Karol

Dołączył: 09 Mar 2013

Skąd: Radom

   

Wysłany: 2014-08-29, 09:29   

Najważniejsze,że aktorzy są w pełni zaangażowani w tworzenie tego filmu. Książka bywa niekiedy koniecznym uzupełnieniem tego typu historii, forma filmowa czasem nie jest w stanie w pełni oddać pewnych rozterek moralnych itd.
 

expirion

Stały UserImię: Marcin

Wiek: 29

Dołączył: 27 Sie 2012

   

Wysłany: 2014-09-12, 10:36   

Jak mi się film spodoba, to może i książkę kupię, zapowiada się zdecydowanie interesująca fabuła. Jak czytałem to Komasa chce się skupić nie na samych wydarzeniach historycznych, ale na losach zwykłych ludzi w tym powstaniu. Zapowiada się bardzo ciekawie.
_________________

 

philosophus  

Pogromca postów


Dołączył: 07 Lut 2013

   

Wysłany: 2014-09-13, 15:11   

samba_sam napisał/a:

Powstańcy wypowiadali się pozytywnie i to jest bardzo ważne.Niestety, to jeszcze nic nie znaczy. Każdy raczej chwali to, za co odpowiada. Pamiętajmy jednak że w Powstaniu wzięło udział 1.5% ludności Warszawy, a w wyniku walk i represji zginęło 20%. Dlatego ciekaw jestem, czy film pokaże tragedię ludzi którzy niechcący zostali wplątani w to piekło. Niestety, po trailerze tego nie widać. Raczej wygląda to tak, jakby dzieciaki poszły sobie postrzelać i spotkała ich niemiła niespodzianka. (w znacznym stopniu, tak rzeczywiście było)

expirion napisał/a:

Jak czytałem to Komasa chce się skupić nie na samych wydarzeniach historycznych, ale na losach zwykłych ludzi w tym powstaniu.Taki trend obecnego kina.

Ja bym wolał wierny historycznie film o generale Andersie.
Nie rozumiem też, czemu z uporem maniaka wałkujemy martyrologię ,zwłaszcza że o Powstaniu nakręciliśmy już kilkanaście filmów. Jak już musimy cierpieć, to dla odmiany moglibyśmy nakręcić Obronę Warszawy- tam cywile też mężnie stawali, a przynajmniej miało to większe szanse powodzenia.

Z samej IIW? jest tyle tematów do sfilmowania o wydarzeniach kiedy wygraliśmy albo przynajmniej dobrze zrobiliśmy co się dało.
Można by nakręcić takie filmy jak:
"Sekret Enigmy" - o polskich kryptologach którzy przed wojną złamali Enigmę
"Pociągi ?mierci" - o przykrej niespodziance jaką zgotowały polskie pociągi pancerne, jeden nazywał się zresztą "?mierć"
"Czarne Diabły" - o 10 (Zmechanizowanej) Brygadzie Kawalerii pod dowództwem gen. Maczka, która wygrała wszystkie bitwy i wkroczyła na Węgry (jakby nie patrzeć, państwo-sojusznika Hitlera)
"Niepokonany Kleeberg" - o tym jak SGO Polesie wygrała wszystkie bitwy w 39r, a w końcu musiało się poddać bo nie było czym walczyć.
"Odtworzyć Armię" - o tym jak polscy żołnierze przedzierali się do Francji, a potem m.in. przez Hiszpanię do Anglii- masa ciekawych historii
"Generał który przeszedł przez morze czerwone" - chyba nie muszę tłumaczyć
"Grom kontra Bismarck" jw.
"Obronić Tobruk" jw.
"Totalize" - w zasadzie kontrowersyjna operacja o różnym przebiegu w zależności od źródeł. Nie brakłoby jednak okazji do pokazania scen strasznych jak i jajcarskich: gen. Maczek np. przejechał w nocy przez środek niemieckiej armii na bezczelnego: z włączonymi reflektorami na czołgach i jego wozy były przepuszczane, bo Niemcy myśleli że to muszą być ich czołgi.
"Ostatnia Szarża" o ostatnim ataku polskiej kawalerii konnej w 1944 roku- udanym ataku.

To tak na szybko, znalazłoby się tematów pewnie ze 3 razy więcej.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Share  

WymiataczImię: Marika

Wiek: 26

Dołączyła: 05 Sty 2012

Skąd: Warszawa

   

Wysłany: 2014-09-15, 11:48   

philosophus, a może by tak pomyśleć o napisaniu własnego scenariusza? wygląda na to, że widzę historyczną masz, nie wiem jak się miewa u Ciebie talent literacki. ;)
Prawda, że filmy o tej tematyce to ciężki orzech do zgryzienia, ale mimo to, cieszę się, że powstają! Trochę wartościowego kina, w tych czasach na pewno nikomu nie zaszkodzi :)
 

philosophus  

Pogromca postów


Dołączył: 07 Lut 2013

   

Wysłany: 2014-09-16, 10:21   

Share napisał/a:

Prawda, że filmy o tej tematyce to ciężki orzech do zgryzienia, ale mimo to, cieszę się, że powstają! Trochę wartościowego kina, w tych czasach na pewno nikomu nie zaszkodzi :)Sam film tak bardzo mnie nie martwi, za granicą to nawet będzie reklama. Na projekt "Hardkor 44" patrzyłem nawet z zainteresowaniem.
Bardziej martwi mnie społeczna recepcja w Polsce. Artyści, zwłaszcza filmowcy, mają spory wpływ na społeczne postrzeganie wydarzeń.
Ja się po prostu boję że ten scenariusz powtórzy się kiedyś w realnym życiu.

Share napisał/a:

philosophus, a może by tak pomyśleć o napisaniu własnego scenariusza? wygląda na to, że widzę historyczną masz, nie wiem jak się miewa u Ciebie talent literacki.Wiedzę znacznie większą i dokładniejszą ma wielu ludzi. A ja nie jestem scenarzystą, i nie mam znajomości w przemyśle filmowym. Nie mam też czasu na wielomiesięczne badania z których i tak pewnie wyniknęłyby głupoty.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy AutorytetDołączył: 08 Paź 2013

   

Wysłany: 2014-09-16, 18:10   

philosophus napisał/a:


"Sekret Enigmy"
"Pociągi ?mierci"
"Czarne Diabły"
"Niepokonany Kleeberg"
"Odtworzyć Armię"
"Grom kontra Bismarck" jw.
"Obronić Tobruk" jw.


Jeju, philosophus, aż mi przypomniałeś książeczki "?ółtego Tygrysa" :-D
 

Akuratna

User


Dołączył: 10 Sie 2013

   

Wysłany: 2014-09-28, 00:20   

Pisałam już w innym wątku, ale widzę że tu jest cały temat o filmie. Widziałam "Miasto 44" i nawet czytam jeszcze książkę Marcina Mastalerza napisaną na podstawie scenariusza. Pierwsze wrażenie w kininie było takie, że nie wiedziałam co powiedzieć. Film zaczyna się bardzo beztrosko, aż do dnia wybuchu Powstania. Potem cały ten świat się rozpada i można zobaczyć jak rożnie reagują na to bohaterowie. Na pewno nie jest to film stricte historyczny, chociaż czytałam, ze Komasa sporo czasu spędził w Muzeum Powstania i że scenariusz jest oparty o wspomnienia Powstańców. Ten film niczego nie rozstrzyga, nie ocenia ani przywódców Powstania ani jego uczestników. Ale to sprawia że potem długo się myśli o tym co się widziało w kinie. W sumie po filmie dlatego sięgnęłam po książkę, bo ciągle coś mnie jeszcze z tej historii intryguje. Sorki, że może piszę ogólnikami, ale nie chcę spojlerować, tym co nie widzieli. A jak Wasze wrażenia? Widział już ktoś? Może książkę też przeczytał?
_________________

 

Share  

WymiataczImię: Marika

Wiek: 26

Dołączyła: 05 Sty 2012

Skąd: Warszawa

   

Wysłany: 2014-09-29, 12:13   

philosophus napisał/a:


Sam film tak bardzo mnie nie martwi, za granicą to nawet będzie reklama. Na projekt "Hardkor 44" patrzyłem nawet z zainteresowaniem.
Bardziej martwi mnie społeczna recepcja w Polsce. Artyści, zwłaszcza filmowcy, mają spory wpływ na społeczne postrzeganie wydarzeń.
Ja się po prostu boję że ten scenariusz powtórzy się kiedyś w realnym życiu.Niestety, historia lubi się powtarzać. A społeczny światopogląd na pewno nie zostanie bardziej skrzywiony przez "Miasto 44" niż przez kolejne "trudne sprawy" czy inne serialowe bezsensowne rodzynki. Zresztą myślę, że jeśli miałoby dojść do konfliktu to po prostu zrzuciliby bombę.

Cytat:

Wiedzę znacznie większą i dokładniejszą ma wielu ludzi. A ja nie jestem scenarzystą, i nie mam znajomości w przemyśle filmowym. Nie mam też czasu na wielomiesięczne badania z których i tak pewnie wyniknęłyby głupoty.Grunt to punkt odniesienia (nie dobrze jest porównywać się do lepszych, zapewne oni również to robią i takie podejście nie zwiastuje nic dobrego). Zresztą druga zasada: patrz, kogo dobierasz do współpracy. Myślisz, że taki Komasa odpowiadał za każdą scenę? Sztab ludzi pracowało przy tym filmie. Efekt? Moim zdaniem powstał film na światowym poziomie. Osobiście czuję dumę.[/quote]
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com