Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: motyl | 2009-08-11, 19:39

Autor

Wiadomo¶æ

zuza18  

Stały User



ImiÄ™: Zuzanna

Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-09-14, 22:55   MichaÅ‚ - przyjaciel czy coÅ› wiÄ™cej

Mam problem (zapewne jak każdy na tym forum).
Na początku - jestem Zuza, mam 18 lat. Przyjaźnię się od trzech lat z Michałem, jest z tego samego miasta co ja i jest w moim wieku, chodzimy do jednej szkoły, więc mamy dużo kontaktu. Od początku kiedy zaczęliśmy się poznawać uważałam Michała za bardzo atrakcyjnego chłopaka, wiem, że też mu się podobałam, ale że byłam "zajęta" to...nasza znajomość wykluczała jakiekolwiek podteksty, a że dogadujemy się cudownie i tak też czujemy się kiedy jesteśmy razem - zostaliśmy przyjaciółmi.

Na początku widać było jakieś jego loty do mnie, ale po pewnym czasie ustały i po prostu się przyjaźniliśmy (choć czasem miły flirtujący niby tekst się pojawiał, ale raczej w formie żartu).

Ostatnio jednak jest inaczej - kiedy byłam przeziębiona przyszedł do mnie i oglądaliśmy film (dodam, że nadal jestem ze swoim chłopakiem sprzed tych trzech lat, a chłopcy znają się, no bo wypadało, żebym poznała ze sobą dwóch najważniejszych w moim życiu chłopców) no i on zaczął mnie przytulać, głaskać (nie nachalnie, tak po prostu pieszczotliwie), delikatnie wąchać włosy i ogólnie "tworzyć atmosferę". To nie w stylu Michała, więc byłam w szoku.
Ale co bym nie pomyślała - na następny dzień zaczął mi opowiadać o paulinie, dziewczynie, z którą był przez moment jakiś rok temu - opowiadał, że znowu z nią rozmawia i zaczyna być fajnie, że może się umówią. Nawet się ucieszyłam - w końcu nasz film postawił mnie w dziwnej sytuacji, a paulina (chodząca z nim do klasy) była tu idealnym rozwiązaniem. Tydzień temu zaczął jednak mówić, że "nie, nie, to chyba nie to, chyba mu nie zależy".

I...sama nie wiem co mam o tym myśleć? Zachowywał się tak do mnie, żeby było miło, czy coś znów mu powróciło? Pomóżcie, bo nie chcę stracić ani Michała, ani Tomka - mojego chłopaka od 3,5 lat.
:!:
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-09-14, 23:14   

zuza18 napisa³/a:

Mam problem (zapewne jak każdy na tym forum).


Nie koniecznie, niektórzy są po to aby pomagać innym rozwiązywać problemy, lub po prostu podyskutować.


Schematycznie powinienem pisać tutaj o szczerej rozmowie, ale wiem, że czasem jest to najtrudniejsza rzecz którą można zrobić. Ale z drugiej strony jeśli się tyle przyjaźnicie, to chyba dało by rade to zrobić.

Sam nie wiem co powiedzieć. Z jednej strony, tak jak piszesz, mogło mu wrócić, albo nawet nigdy się to nie skończyć, mógł jedynie lekko przystopować. Albo gorzej, mógł czekać aż odejdziesz od swojego dotychczasowego chłopaka, jednak się na to nie zapowiada to postanowił ruszyć do przodu ... ale to tylko hipoteza :-P

Wydaje mi się, że jako prawdziwy przyjaciel powinien uszanować to, że masz kogo innego, no ale tak się tylko mówi. A to przy filmie, nie mam pojęcia co chciał tym osiągnąć.

Może było tak, że to był pierwszy "krok do Ciebie", potem o tej Paulinie mówił, bo może chciał wzbudzić Twoją zazdrość ... i chcieć Ci coś udowodnić ... sam nie wiem.



Wypowiedz trochÄ™ chaotyczna, ale nie bardzo mam wenÄ™ :-P
 

kasiaaa  

Hiper wymiatacz

Walk to remember.



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-09-15, 10:16   

vialink napisa³/a:

Może było tak, że to był pierwszy "krok do Ciebie", potem o tej Paulinie mówił, bo może chciał wzbudzić Twoją zazdrość ... i chcieć Ci coś udowodnić ... sam nie wiem.



mi też taka myśl nasunęła się po przeczytaniu tego tekstu.

No a tak szczerze, to ja jestem zdania, że większa przyjaźń między chłopakiem a dziewczyną nie jest możliwa ... któreś prędzej czy później się zakocha, dziwi mnie, ze Twój chłopak akceptuje, że w twoim życiu oprócz niego tak blisko Ciebie jest jeszcze jakiś inny facet. Cała ta decyzja należy do Ciebie. Na początku usiąść gdzieś na ławce w parku, albo w miejscu gdzie jesteś zrelaksowana i pomyśl na którym chłopaku bardziej Ci zależy; co do Twojego obecnego chłopaka napisałaś tyle że jesteście razem 3,5 roku. I wiesz co? nasunęła mi się tu myśl, że może jesteś z nim dlatego że nie chcesz przerywać tego imponującego wyniku. Nie wiem sama pomyśl. Za to o swoim przyjacielu napisałaś dużo więcej pozytywów. Czy to o czymś nie świadczy?
Więc tu się powtórzę powinnaś pomyśleć na którym Ci bardziej, zależy. I czy przypadkiem jak twój kumpel mówił o tej paulinie to nie czułaś zazdrości? ona też o czymś świadczy... Jak już coś wymyślisz powinnaś szczerze porozmawiać i z jednym i z drugim. Jeśli co do uczuć Twojego kumpla masz pewne obiekcje to z nim porozmawiaj, postaw na szczerość i jego też o nią poproś. I koniecznie daj nam relacje z tego co zrobiłaś ;)
_________________
'Nieznajomość zła nie jest cnotą, lecz głupotą; zachwycanie się nią to jakby nagradzanie za uczciwość człowieka, który nie ukradł ci zegarka, bo nie wiedział, że go masz'

Nie jesteśmy normalni.
Jesteśmy lepsi.
 

zuza18  

Stały User



ImiÄ™: Zuzanna

Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-09-15, 16:07   

O Tomku napisałam mało, bo moje pytanie dotyczyło nie jego, więc nie chciałam robic zamieszania, a nie, że o nim nie pomyślałam :roll:
_________________
There still isn't a Disney princess that's African
 

blondix22  

Mega wymiatacz

Aniołeczek :)



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 06 Kwi 2008

   

Wys³any: 2008-09-15, 16:57   

No, a więc szczera rozmowa jest trudna, ale jak najbardziej potrzebna. Wkońcu musisz się dowiedzieć czy on czegoś oczekuje od Ciebie. Wiesz możecie się trochę przy tym pokłócić, bo tak niestety bywa, ale rozmowa powinna byc spokojna. I nie powinien stawiać Cię w sytuacji, w której będziesz musiała wybierać między przyjaciele, a chłopakiem. Zgadzam się z Vialinkiem, że mówiąc Ci o tej Paulinie mógł chcieć wzbudzić w Tobie zazdrość. Niektórzy chłopacy tak lubią, zresztą dziewczyny też. Ty też musisz się zastanowić, czy nic nie czujesz do przyjaciela poza przyjaźnią, bo czasem jest tak, że w ogóle nie dopuszcza się do siebie takiej myśli, a jednak później się to odkrywa. A njabardziej przekonujemy się jak ważna była dla nas osoba, kiedy ja tracimy. Nie wiem czy troche nie namieszałam :-D No, ale naprawde radzę Ci porozmawiaj z nim!
_________________
"Naj­większą roz­koszą nie jest sam seks, ale pas­ja, która mu to­warzyszy. Wte­dy seks tyl­ko uzu­pełnia ta­niec miłości, lecz nig­dy nie jest is­totą sprawy. "
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2008-09-15, 22:36   

vialink napisa³/a:

niektórzy są po to aby pomagać innym rozwiązywać problemy


Tam-tam-tam-tam-taaam!!! Jimmy się melduje! Służę pomocą! :D

Zgadzam się z osobami wyżej. Próbował wzbudzić w Tobie zazdrość. Jesteście najlepszymi przyjaciółmi i często jest tak, że jak chłopak i dziewczyna bardzo sie lubią to w jednym z nich pojawai się nadzieja... To było w przypadku Michała. Musisz z nim porozmawiać i tyle.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

zuza18  

Stały User



ImiÄ™: Zuzanna

Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-09-16, 16:32   

Tak więc skoro prosiliście o to, abym napisala podjętą decyzję: porozmawiam z nim ^^

Będzie pewnie trudno, ale cóż, w końcu należy dbać o przyjaźń :)
Dziękuję bardzo za pomoc :)
_________________
There still isn't a Disney princess that's African
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2008-09-16, 21:34   

No ale później napisz czy udało Ci się wszystko wyjaśnić :D.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

zuza18  

Stały User



ImiÄ™: Zuzanna

Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-09-17, 16:11   

Powiedział, że przecież wiedziałam, że zawsze chciałby być ze mną i wtedy chciał jak się poznaliśmy i nadal chciałby, ale wie, że to nierealne więc się z tym pilnuje i że musiał się zapomnieć i że przeprasza, ale czasem trudno mu patrzeć na mnie jak na po prostu przyjaciółkę. Cóż. Zobaczymy jak to będzie...
_________________
There still isn't a Disney princess that's African
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2008-09-17, 17:14   

Aha. Szczerze? Na jego miejscu też bym tak powiedział...
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-09-17, 21:55   

Przynajmniej był szczery, i nie owijał w bawełnę ... :->
 

Funner  

Mega wymiatacz

LG ;)



ImiÄ™: Daniel

Wiek: 32

Do³±czy³: 08 Wrz 2008

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2008-09-17, 22:09   

Czy ty dziewczyno jesteś chora? I niech mi nikt nie mówi że to przesada bo koleżanka przegieła.
_________________

 

cropcka

User

.zamieniona.



Do³±czy³: 13 Wrz 2008

Sk±d: Ty wiesz?

   

Wys³any: 2008-09-17, 23:09   

wnioskuje, ze jak zastanawiasz sie nad tym czy Michał jest tylko Twoim przyjacielem czy kims wiecej , to nie jestes pewna uczuc do Tomka.. ?


przyjaźń między facetem ,a kobieta jest zawsze trudna, bo zawsze mogze pojawic sie jakas sytuacja glupia.. a potem nie zawsze jest tak, jak bylo.. zastanaow sie czy warto psuc przyjaźń ...
_________________
Krok po kroku traciła własne punkty odniesienia...Kochała.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com