Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Seventh Sign  

Stały User

Phantom



ImiÄ™: Weronika

Wiek: 26

Do³±czy³a: 26 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-26, 14:34   Mistrz i MaÅ‚gorzata

Co sądzicie o tej książce ?
Pierwszy raz czytałam ją podczas wakacji, a niedawno drugi raz. Uwielbiam ją.
Jedyne co mi w niej przeszkadza to fragmenty opisujące Jezusa. Jakoś nie przypadły mi do gustu. Z postaci chyba najbardziej podobał mi się Behemot .
Jak odbieracie postać szatana ? Moim zdaniem nie był zły. Z jeden storny "likwidował" ludzi, ale z drugiej robił to aby przetrwać..
Proszę o opinie o książce :)
_________________

 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-12-26, 14:57   

Jest to jedna z najbardziej cenionych przeze mnie książek,co więcej uważam ją za arcydzieło literatury współczesnej.
Porywająca i niezwykle wzruszająca historia miłosna z niesamowitym fantastycznym wątkiem.
_________________
Drugs&hugs.
 

VITO  

Hiper wymiatacz

Król ShoutBox



Wiek: 31

Do³±czy³: 07 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-12-28, 15:28   

Jedna z moich ulubionych. Bardzo inteligenta i ambitna książka i przy tym często zabawna.
Czytając scenę rozmowy Bezdomnego z psychiatrą zaśmiewałem się niemalże do łez. Bardzo ciekawa i przy tym również często zabawna jest postać Behemota. Ogólnie książkę oceniam 9/10.
Poza książką cenię sobie również ekranizację, a mianowicie kilkuodcinkowy serial rosyjskiej produkcji.
_________________
Zdarza mi się pisać głupoty...
 

hetera  

Wymiatacz

Grzeczne dziewczÄ™.



Wiek: 32

Do³±czy³a: 09 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-28, 21:15   

Piękna. Książkę "Mistrz i Małgorzata" miałam w prezentacji maturalnej.
_________________
I hate your face right now
I can't stand a sight of you
So please
Leave me alone...
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-12-28, 21:33   

Jedna z najlepszych. Chyba zacznę czytać jeszcze raz.
Behemot i Korowiow <3

[ Dodano: 2010-12-28, 21:34 ]

Seventh Sign napisa³/a:

Jedyne co mi w niej przeszkadza to fragmenty opisujÄ…ce Jezusa.


Mi raczej ta druga strona nie przeszkadza. Ważna część.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

pinacolada.  

Wymiatacz

rock&roll queen



Wiek: 30

Do³±czy³a: 08 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-08, 18:27   

TQIT napisa³/a:


Behemot i Korowiow <3


O taak, najlepsza para książkowa ever!
Kocham tą książke, należy do moich ulubionych. Jest taka jedyna w swoim rodzaju, świetnie napisana i zabawna w dodatku. Niesamowita.
 

Mercedes  

User



Do³±czy³a: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-09, 17:40   

"Mistrz i Małgorzata" to cudowna książka. Przeczytałam ją jakoś we wrześniu i mam zamiar przeczytać jeszcze co najmniej kilka razy. Gdy po nią sięgałam nawet nie myślałam, że wywoła u mnie aż takie emocje. jest świetnie napisana.
_________________
Oczekiwaliśmy światła, a oto ciemność; jasnych promieni, a kroczymy w mrokach. Jak niewidomi macamy ścianę i jakby bez oczu idziemy po omacku. Potykamy się w samo południe jak w nocy, w pełni sił jesteśmy jakby umarli.
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2011-01-10, 20:31   

Fajna książka, choć całej nie przeczytałem bo miałem pod ręką jeszcze jeden tom "Jakuba Wędrowycza" Pikupiuka, a że z natury jestem prostym człowiekiem wybrałem prostszą lekturę.

Jednak warto będzie do niej wrócić, żeby też móc polansować się znajomością tak bogatej głębokiej książki. :cool:
_________________
 

kejaj  

Stały User

lodołamacz



ImiÄ™: Karolina

Wiek: 30

Do³±czy³a: 23 Sie 2010

Sk±d: Soko³ów/Siedlce

   

Wys³any: 2011-01-16, 15:02   

Jestem potwornie wkurzona, że leży na półce od kilku miesięcy, a ja nie mam czasu jej przeczytać.
_________________
I've never been so colourfully-see-through-head before.
 

Kasiarzynka  

User



Do³±czy³a: 26 Lut 2011

   

Wys³any: 2011-02-26, 21:59   

Za pierwszym razem nawet mi podeszła ta książka, a niedawno chciałam przeczytać jeszcze raz i już mnie nie zachwyciła.
 

merimi

User



Do³±czy³: 08 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-04-08, 13:53   

To jedna z najpiękniejszych książek na świecie. Uwielbiam ją:)
_________________

 

Ispirazione  

User



ImiÄ™: Dominika

Do³±czy³a: 08 Wrz 2012

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2012-09-08, 23:21   

Zgodzę się ze wszystkimi, to jedna z moich ulubionych książek :) Ujawniają się chyba moja feministyczne zapędy, bo to nie Korowiow czy Behemot, ale sama Małgorzata jest zdecydowanie najbardziej lubianą przeze mnie bohaterką.
_________________
"Jak biały kamień w głębi studni ciemnej,
Tak we mnie jedno czai siÄ™ wspomnienie.
Nie walczę z nim i walczyć by daremno,
Bo w nim i radość moja, i cierpienie. "
 

Petros  

Stały User

SG-1



Do³±czy³: 07 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-09-09, 17:26   

Czytałem z musu, ale jakoś mi się spodobała. Nie miałem jednak okazji jej skończyć. Może czas to nadrobić
 

wro

User



Do³±czy³: 29 Maj 2013

   

Wys³any: 2013-05-30, 00:47   

Seventh Sign napisa³/a:

Jedyne co mi w niej przeszkadza to fragmenty opisujące Jezusa. Jakoś nie przypadły mi do gustu.



Książka bez wątków ewangelijnych, ogólnie poruszających kwestie wiary, nie byłaby spójna i właśnie tak dobra. Postać Wolanda zresztą nie miałaby takiej siły wymowy bez tych fragmentów.

Bułhakow się postarał, nie jest to łatwa literatura; wręcz skrzy się od symboli i na pewno nie da się jej w pełni zrozumieć po jednym odczytaniu.

Genialny język, odrealnienie, przekaz, nawiązanie do ówczesnej Rosji (w końcu nie bez powodu książka została ocenzurowana).
Bardzo bardzo.

Oglądałam też kilka odcinków polskiej adaptacji "Mistrza i Małgorzaty", ale jako że psuła moje wyobrażenia o postaciach, przerwałam. Nie jest to zła produkcja, ale jednak we znaki daje się niski budżet. Nie wiem jak z wersją rosyjską, bo nie miałam okazji sprawdzić.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-05-30, 10:31   

Czytałam wielokrotnie. Pierwszy raz chyba podczas podróży, co nie było dobrym pomysłem, bo wymaga skupienia.
Niedawno nawet kupiłam sobie, bo lubię gromadzić ulubione książki, niestety gdzieś przepadła, nie wiem komu pożyczyłam. Ale jestem zła na siebie, że jej nie mam.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com