Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Pelargonia  

User



ImiÄ™: Gonia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 09 Lip 2009

Sk±d: Z dna szafy...

   

Wys³any: 2009-07-15, 00:58   

Chodzi jej o to, że jest ostrą dziołchą, ma na to wyje*ane i musi się tym pochwalić.

A z panoszącym się nieładem trzeba coś zrobić. Proponuję poobserwować userów, którzy mają predyspozycje do zostania moderatorem, a potem zaproponować im tę posadę i jakoś ich sprawdzić, czy będą dobrzy. Dać im taki okres początkowy, który pozwoli sprawdzić czy dana osoba nadaje się do pełnionej funkcji.

Pomysł z rozdzieleniem działów między moderatorów jest bardzo dobry i nieźle się sprawdza. Jeśli w którymś dziale userzy zauważą jakieś niedociągnięcia zawsze będzie wiadomo kto za to odpowiada.

Z racji tego, że istnieje tu ktoś taki jak junior admin, to właśnie ta osoba powinna trzymać na smyczy moderatorów, rozdzielać im zadania. No chyba, że do tej funkcji admini wybiorą któregoś z modów - pełniłby on nadal swoje funkcję, ale miałby dodatkowy przywilej (i tym samym nieco więcej roboty) - mógłby sobie powrzucać na nierobów. xD

Macie tutaj 6 moderatorów, a to stosunkowo mało. Ekipa powinna być zwiększona do co najmniej dziesięciu, by mógł zacząć funkcjonować podział działów.

Jeszcze jedna rażąca sprawa - istnieje na tym forum coś takiego jak konkurs na miss i misstera. W nagrodę można dostać szpanerską kolorową rangę, ale zauważyłam, że miss ma inny kolor i misster też. Nie lepiej ujednolicić? Kolor złoty, ¯ółty wydawałby mi się na miejscu - taki kojarzący się z wygraną, a z drugiej strony odróżniający się od pozostałych rang.
_________________
Musisz mi pomóc, musisz mi pomóc,
Swoją miłością musisz mi pomóc;
Musisz pokochać mnie więcej,
Bliżej wyciągnąć kochane ręce
Musisz!
 

daj dziaba  

Mega wymiatacz

wjeśniara ; )



ImiÄ™: Daria

Wiek: 36

Do³±czy³a: 28 Sty 2009

Sk±d: spod kapsla

   

Wys³any: 2009-07-15, 02:57   

Pelargonia napisa³/a:

Chodzi jej o to, że jest ostrą dziołchą, ma na to wyje*ane i musi się tym pochwalić.


<pjona!>
; d

malinkaa, a o nic mi nie chodzi. takie czady po prostu mam od czasu do czasu ; d

Ja myślę, że spokojnie 6 moderatorów dałoby sobie z tym bałaganem radę, gdyby ktoś sprecyzował ich zadania, stworzył np. porządny regulamin też : )
Nie chcę wnikać w ograniczenia na tym forum, bo nie jest moje, ale mogłoby to pomóc, choćby odrobinę.
Poza tym, nie uważam, żeby podział modów na działy był dobrym pomysłem, ale to tylko moje zdanie.
Stała czujność i ogarnianie bajzdu ; d
Dość niemiła robota, wiem coś o tym ; d

Także powodzenia ; )
_________________
pal to i trzymaj w płucach, nie puszczaj nim wszystko znów nie będzie wporzo!
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-07-15, 08:06   

Cytat:

Z racji tego, że istnieje tu ktoś taki jak junior admin, to właśnie ta osoba powinna trzymać na smyczy moderatorów, rozdzielać im zadania.


Można prosić o szczegóły? Pytam z ciekawości, m.in. jak rozumiesz rozdzielanie zadań.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-07-15, 11:06   

Cytat:

stworzył np. porządny regulamin też : )


Tutaj się zgadzam. Powinno być tam napisane czego nie wolno, na jakiej zasadzie działają ostrzeżenia itd.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Pelargonia  

User



ImiÄ™: Gonia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 09 Lip 2009

Sk±d: Z dna szafy...

   

Wys³any: 2009-07-15, 11:26   

stubarwny, chodzi o rozdzielanie działów, sprawdzanie nowych moderatorów, zaganianie do roboty leniuszków itp.

I też sądzę, że w regulaminie przydadzą się zmiany, bo właściwie to nie mówi on o niczym.
_________________
Musisz mi pomóc, musisz mi pomóc,
Swoją miłością musisz mi pomóc;
Musisz pokochać mnie więcej,
Bliżej wyciągnąć kochane ręce
Musisz!
 

malinkaa  

Pogromca postów


Wiek: 37

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2008

Sk±d: to pytanie ?

   

Wys³any: 2009-07-15, 12:44   

Pelargonia napisa³/a:

zaganianie do roboty leniuszków itp.


o to, o to;p. Właśnie, połowa moderatorów zupełnie nic nie robi. Trzeba ich albo podgonić albo podziękować im:)
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-07-15, 16:06   

Pelargonia napisa³/a:

SvenDarko, też myślałam o takim rozwiązaniu, ale przecież "mod też człowiek", a powrzucanie kilkudziesięciu tematów do kosza jest mega intensywną pracą.
".


A ja pragnę jedynie przypomnieć ,że ironia nie jest tu wskazana o ile chcemy rozwiązać wasze problemy kulturalnie.
_________________
Drugs&hugs.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2009-07-15, 16:36   

1. Jeśli chodzi o podział modów na działy.
Moim skromnym zdaniem to nie ma sensu. Na forum przybywa średnio 700 postów dziennie. Nawet taki podział nic nie da. Poza tym, wyobraźcie sobie co musiałby robić moderator, który dostałby np. dział Wasze Problemy, gdzie pojawia się najwięcej postów.

2. Forum to nie tylko 6 moderatorów. Jesteśmy jeszcze ja i Michał, którzy również nie siedzimy z założonymi rękami.

3. Co do stubarwnego i Junior admina. Tą funkcję przydzieliliśmy mu, na początku wakacji. Kiedy ja i Michał wyjeździliśmy i forum potrzebowało opieki osoby, która miałaby dostęp do panelu oraz zaawansowanych opcji, których nie posiadają moderatorzy. Po naszym powrocie postanowiliśmy go po prostu zostawić na tym stanowisku. Jednak nie zmienia to jego kompetencji. Zajmuje się tym samym co inni moderatorzy, poza tym, że ma dostep do dodatkowych opcji.
AdministracjÄ… forum zajmujÄ… siÄ™ jak sama nazwa wskazuje administratorzy - i to siÄ™ nie zmieni.

4. Regulamin - fakt, być może nie jest idealny, jednak nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego. Wszystko wychodzi z czasem, i staramy się go aktualizować.
Jeżeli coś Waszym zdaniem powinno ulec zmianie lub zostać dopisane - jesteśmy otwarci na propozycje. Zaproponujcie przykładowe punkty, sytuacje, a wspólnie uzgodnimy jak powinien wyglądać.

5.

Cytat:

Eh..A widzisz sens w usuwaniu postu z pierwszych stron tematu sprzed dwóch lat ?



Dokładnie. Forum działa blisko dwa lata. Nie ma sensu usuwać starych postów, w których toczyła się dyskusja.
Poza tym, nie bardzo widzę w jaki sposób one "zaśmiecają forum".
Przecież na forum jest numeracja stron w temacie, i nigdy nie ma tak, żeby stare posty mieszały się z nowymi czy nie wiem co.


Pozdrawiamy.
eM & Vialink
 

Pelargonia  

User



ImiÄ™: Gonia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 09 Lip 2009

Sk±d: Z dna szafy...

   

Wys³any: 2009-07-15, 19:10   

Kometa napisa³/a:

A ja pragnę jedynie przypomnieć ,że ironia nie jest tu wskazana o ile chcemy rozwiązać wasze problemy kulturalnie.



A ja jednak myślę, że ironia była tu jak najbardziej na miejscu, bo każdy kto jest przyjmowany na stanowisko moderatora powinien wiedzieć, że to praca żmudna, stresująca i nie dająca zbyt dużych przywilejów, a w dodatku całkiem "charytatywna".

vialink napisa³/a:

1. Jeśli chodzi o podział modów na działy.
Moim skromnym zdaniem to nie ma sensu. Na forum przybywa średnio 700 postów dziennie. Nawet taki podział nic nie da. Poza tym, wyobraźcie sobie co musiałby robić moderator, który dostałby np. dział Wasze Problemy, gdzie pojawia się najwięcej postów.


A mnie pomysł wydaje się dobry, bo, że tak powiem, "moderator moderatorowi nierówny". Ten obszerny dział mógłby dostać w swe łapki ktoś naprawdę pracowity, osoba, której można powierzyć taką ilość materiału do moderowania. A jeśli nie, to niech ten dział dostaną dwaj moderatorzy. Są takie działy, w których nie pisze się prawie nic, np. "Podstawówka", więc ktoś kto dostanie takie lżejsze mógłby dostać pół "Problemów...".
_________________
Musisz mi pomóc, musisz mi pomóc,
Swoją miłością musisz mi pomóc;
Musisz pokochać mnie więcej,
Bliżej wyciągnąć kochane ręce
Musisz!
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-07-16, 09:44   

A ja myślę ,że jedynie świadczyła w tym przypadku o braku kultury.
Zresztą myślę ,że wypowiedź administratora zakończyła w tym przypadku jakąkolwiek dyskusję.
_________________
Drugs&hugs.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-07-16, 10:32   

Pozwólcie, że ja się wypowiem. Jak już kiedyś tam wyjasnowidziłem, że sporo osób zacznie się czepiać moderatorów i oto słowo ciałem się stało. Moderatorzy kładą pospolicie lachę na pewne sprawy, a jak przyjdzie co do czego to dadzą bana bo argumenty im się skończyły. Pozdrawiam TVN24 i telewizję o. Rydzyka
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-16, 11:35   

Ludzie, użytkowników jest masa, biednych odpowiedzialnych za forum osób 8. Jeśli chcieliby utrzymać to forum bez żadnych niepotrzebnych postów, tematów, użytkowników, musieliby nic innego nie robić, tylko siedzieć i przeszukiwać forum bez żadnej zabawy. Komu się chce siedzieć na forum, żeby tylko pracować. Większość wchodzi tu, żeby miło spędzać czas.
A z tego co widzę, temat powstał, bo Pelargonia uznała, że tydzień na forum wystarczy, by pozwalniać wszystkich leniuszków i uczynić ją moderatorką.
 

daj dziaba  

Mega wymiatacz

wjeśniara ; )



ImiÄ™: Daria

Wiek: 36

Do³±czy³a: 28 Sty 2009

Sk±d: spod kapsla

   

Wys³any: 2009-07-16, 15:01   

Cytat:

A z tego co widzę, temat powstał, bo Pelargonia uznała, że tydzień na forum wystarczy, by pozwalniać wszystkich leniuszków i uczynić ją moderatorką.


: D



Bez przesady. Ja uważam, że moderatorom dobrze wychodzi ich całkowicie charytatywna praca na forum ; ) Także, nie ma co marudzić i zarzucać im, że są do dupci : )
Doszła do was motyl, a ona niczego nie przeoczy, więc jesteście na dobrej drodze do porządku idealnego ; d
Ew. tym regulaminem bym się zajęła. Powinien być sensowny i wyjaśniający wszystkie możliwe opcje, o których myślą osoby, które chcą u was nieco namieszać ; )
_________________
pal to i trzymaj w płucach, nie puszczaj nim wszystko znów nie będzie wporzo!
 

Pelargonia  

User



ImiÄ™: Gonia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 09 Lip 2009

Sk±d: Z dna szafy...

   

Wys³any: 2009-07-16, 16:04   

Cytat:

A z tego co widzę, temat powstał, bo Pelargonia uznała, że tydzień na forum wystarczy, by pozwalniać wszystkich leniuszków i uczynić ją moderatorką.


Przejrzyj moje posty 3 razy i sprawdź gdzie napisałam żeby kogokolwiek wywalić. Poganianie do roboty, to nie wywalanie na zbity pysk.
I nie chciałabym być moderatorem, mam większe ambicje, zostanę prezydentem xDD

I nie mówię, że musicie tu robić tak jak ja powiedziałam, po prostu zwróciłam uwagę na to, co rzuca się w oczy.

Kometa, ironia nie ma nic wspólnego z brakiem kultury, może kiedyś przyjdzie Ci się o tym przekonać :)
_________________
Musisz mi pomóc, musisz mi pomóc,
Swoją miłością musisz mi pomóc;
Musisz pokochać mnie więcej,
Bliżej wyciągnąć kochane ręce
Musisz!
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-07-16, 16:52   

Pelargonia, proponuję zamienić się rolami :-) Przeglądać setki postów dziennie, szukać ew. dubli tematów, podejmować rózne trudne decyzje, dyskutować z różnymi użytkownikami, których racja jest tylko po ich stronie, siedzieć godzinami przed komputerem, jak starczy czasu to załatwiać swoje sprawy, uczyć się i wysłuchiwać, że robota, którą wykonuje się za darmo z własnej woli i która ma na celu ułatwienie korzystania z forum jest zła. Z trybun widzimy wszystko, komentujemy jakie kto błędy popełnia, lecz po zamianie miejsc stajemy się ślepcami wg trybun.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com