Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Przesunięty przez: Makabraa | 2014-04-08, 21:11

Autor

Wiadomość

Everthus  

Pogromca postówWiek: 28

Dołączył: 18 Gru 2010

   

Wysłany: 2011-10-22, 11:44   

Stratocaster napisał/a:

Prawda jest jednak taka, że w libii na prawdę żyło się zwykłym ludziom dobrze, na pewno jestem w stanie wymienić kilka państw w Afryce, gdzie jest znacznie gorzej,


Ba, ja mógłbym wymienić kilka państw w Europie
Libia, kraj bez długu publicznego, z gigantycznymi inwestycjami, mającymi uczynić ten pustynny niewielki kraj lokalnym zagłębiem rolniczym (!). Kaddafi nauczył Libijczyków dumy narodowej. Tego, że ropa ma służyć państwu, a nie korporacjom.
?wiat nie jest taki, jakim go przedstawiają mass media. Czasem trzeba spojrzeć na rzeczy, takimi jakimi są w istocie.
Nie sądzę, aby reżim wytrzymał pół roku bez dużego wsparcia społeczeństwa. Rebelianci zjednoczeni w walce z wspólnym wrogiem, mogą nie dać rady utrzymać jedności państwa.
_________________
lol
 

By Power

User


Dołączył: 15 Paź 2011

   

Wysłany: 2011-10-22, 13:39   

Dobrze Libia była dobrze rozwijającym się krajem , ale w dzisiejszym świecie nie ma miejsca na reżim i totalitaryzm. Każda władza z centralizowana uderza w wolność człowieka .
 

burmistrz1917

Stały UserDołączył: 25 Paź 2011

   

Wysłany: 2011-10-25, 23:11   

By Power napisał/a:

Dobrze Libia była dobrze rozwijającym się krajem , ale w dzisiejszym świecie nie ma miejsca na reżim i totalitaryzm. Każda władza z centralizowana uderza w wolność człowieka .Witajcie pozwolę się wtrącić w dyskusję.


Lepsza jest władza "Totalitarna" która jest dobra dla człowieka,gdzie człowieka ma co jeść niż "wolnościowa" demokracja w której człowiek nie ma co jeść.

To że Pan Kaddafi nie żyje to jest już pewne,lecz tym filmie ukazałem z jakim okrucieństwem go potraktowano .

Nie dajcie się omamić kapitalistycznym mediom ze Kaddafi to był tyran i morderca !!

NATO zniszczyło miasta libijskie,a teraz udzieli kredytu Libijczykom na odbudowę ich,ale w zamian za to będą spłacać dług w ropie.

Wybaczcie,mógł ktoś już to napisać lecz nie czytałem całego tematu.
_________________
Czytaj regulamin
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Dołączył: 14 Lut 2013

   

Wysłany: 2014-03-24, 20:49   

http://wiadomosci.onet.pl...-nie-mowi/1tss4
Jakoś wybiórcza propaganda u nas milczy o tym co się aktualnie dzieje w Libii, jaki to dobrobyt Libijczykom przyniosła rewolucja sfinansowana przez Usrael.
 

Przemek K  

Stały UserImię: Przemek

Dołączył: 16 Kwi 2014

   

Wysłany: 2014-04-17, 14:57   

By Power napisał/a:

Dobrze Libia była dobrze rozwijającym się krajem , ale w dzisiejszym świecie nie ma miejsca na reżim i totalitaryzm. Każda władza z centralizowana uderza w wolność człowieka .Jak czytam takie banialuki, rodem z TVN, to mi się płakać chce. Gdzie samodzielne myślenie?

Stoję po stronie Kaddafiego.
_________________
Czym jest Dirtymind?

LIFESTYLE - KULTURA - ROZWÓJ - INSPIRACJE

Wiecie, gdzie go znaleźć. :)
 

philosophus  

Pogromca postów


Dołączył: 07 Lut 2013

   

Wysłany: 2014-04-19, 22:58   

kevlar napisał/a:

Jeżeli było im tak dobrze to po co się buntowali?

No właśnie. To pytanie oddaje moje podejście. :)W tamtym rejonie świata wszystko jest możliwe. Kiedy zaczęła się wojna domowa w Mali, Touaregowie chcieli rozerwać kraj i utworzyć tam państwo islamskie, a skończyło się na tym że sami przyszli do pobitego rządu Mali z prośbą o pomoc, bo do rewolucji przyłączyli się bardziej hardkorowi muzułmanie którzy przejęli kontrolę nad wszystkim, i zrobili takie państwo wyznaniowe, że nawet dla Touaregów to była przesada i woleli się już dogadać z wrogim rządem. Kaddafiemu było zapewne daleko do dobrego władcy, ale był znacznie lepszy od tego co się dzieje obecnie.

By Power napisał/a:

Dobrze Libia była dobrze rozwijającym się krajem , ale w dzisiejszym świecie nie ma miejsca na reżim i totalitaryzm. Każda władza z centralizowana uderza w wolność człowieka .Oni przeciwko totalitaryzmowi nic nie mają, pod warunkiem że jest to totalitaryzm religijny, oraz ich plemienny, nakierowany na unicestwienie tych których nie lubią.

W dzisiejszym świecie jest mnóstwo miejsca na reżim i totalitaryzm, a przynajmniej na autorytaryzm. Władza dyktatorów okazuje się być najbardziej stabilną, postępową i stosunkowo humanitarną, gdy bierzemy w rachunek państwa arabskie.

?wiecki dyktator chce mieć spokój, więc siłą rzeczy temperuje fanatyzm poddanych i zaprowadza spokój między plemionami, a mając ładny pałac i np. żeńską gwardię, nie ma zamiaru tego tracić w imię np. dżihadu. Po obaleniu takiego dyktatora dochodzi właśnie do demokratycznej eksplozji radykalnego islamu, wojen międzyplemiennych itp. problemów. Ew. świecki dyktator może być jeszcze zastąpiony przez przywódcę religijnego który będzie usiłował uzbroić swój kraj w broń atomową i kto wie czy któregoś dnia nie naciśnie czerwonego guzika mówiąc po arabsku "Bóg jest wielki".

W dodatku cała interwencja mocarstw zachodnich była przeprowadzona zupełnie bezprawnie.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Dołączył: 14 Lut 2013

   

Wysłany: 2014-04-21, 18:38   

philosophus napisał/a:

?wiecki dyktator chce mieć spokój, więc siłą rzeczy temperuje fanatyzm poddanych i zaprowadza spokój między plemionami, a mając ładny pałac i np. żeńską gwardię, nie ma zamiaru tego tracić w imię np. dżihadu. Po obaleniu takiego dyktatora dochodzi właśnie do demokratycznej eksplozji radykalnego islamu, wojen międzyplemiennych itp. problemów. Ew. świecki dyktator może być jeszcze zastąpiony przez przywódcę religijnego który będzie usiłował uzbroić swój kraj w broń atomową i kto wie czy któregoś dnia nie naciśnie czerwonego guzika mówiąc po arabsku "Bóg jest wielki".Skąd te bzdury tu wklejasz ?

Mu'ammar al-Kaddafi skończył jak każdy, który przeciwstawił się żydowskiemu imperializmowi. Anulował swoim rodakom długi u ?ydów, a w 2003 r. ostatni żyd opuścił Libię.
 

philosophus  

Pogromca postów


Dołączył: 07 Lut 2013

   

Wysłany: 2014-04-21, 21:20   

Co moje luźne rozważania mają wspólnego z twoimi niepopartymi przez źródła opiniami? Przyczyn obalenia Kadaffiego w ogóle nie poruszałem.
 

marekdrill777  

User


Wiek: 23

Dołączył: 02 Mar 2018

   

Wysłany: 2018-03-02, 12:23   

To co się słyszy, a to co sie dzieje to dwa różne światy
_________________
http://www.hondacentrum.pl/
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com