Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Timotea  

User



ImiÄ™: Marta.

Do³±czy³a: 24 Cze 2009

Sk±d: Warszawa.

   

Wys³any: 2009-08-31, 13:18   Muzyka jako uzależnienie.

W dzisiejszych czasach są pełne wachlarze ofert na rynku muzycznym. Każdy znajdzie dla siebie jakiś gatunek, styl. Do tego muzykę można prawie ciągle mieć ze sobą, w sklepach jest szał, licząc od odtwarzaczy mp3 aż po najnowsze iPody, czy komórki.
W pewnym momencie można się uzależnić.

Nie wyobrażam sobie siedzenia przy komputerze w ciszy. Zawsze coś leci przez słuchawki bądź głośniki. Często jestem usypiana przez muzykę, ale nie zawsze. Zdarza się, że śnią mi się przez to różne głupotki, takie jak np. spotkanie Metalliki, czy przyjaciel, który mi akurat śpiewa. Bądź ogólnie we snach słyszę w tle muzykę, nawet jeśli w rzeczywistości nic nie gra.
Gdy przez dłuższy czas nie słyszę nic ciekawego zaczynam sobie nucić pod nosem.

W drodze do szkoły, jak i z powrotem, w autobusie, pociągu, czy metrze wtykam w uszy słuchawki, oczywiście gdy jestem sama, nie przekładam muzyki ponad przyjaciół, wolę słyszeć kto co mówi.

W szkole mamy radiowęzeł, gdzie jeden dzień w tygodniu gram ja wraz z moją znajomą. Słuchanie na lekcjach w mojej szkole jest praktycznie niemożliwe i kończy się skonfiskowaniem. Ale nawet bym nie chciała słuchać na lekcji, wolę uważać (co kończy się rysowaniem i bazgraniem mangi w zeszycie).

Muzyka to nie tylko utwory, ale i różne naturalne dźwięki. W nocy od czasu do czasu uwielbiam się wsłuchiwać w szum daleko jadącego pociągu, który przenosi rosa. Lubię też odgłos wiatru, nocnego deszczu bijącego o parapet i oddalonych burzy.

A jak to jest z Wami?
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

Stanisław Lem
 

MakeMeSmile.  

Stały User

I'M NOT YOUR TOY!



ImiÄ™: Marta Joanna Jot.

Do³±czy³a: 29 Sie 2009

Sk±d: wiesz kim jestem?

   

Wys³any: 2009-08-31, 13:21   

Timotea napisa³/a:

W pewnym momencie można się uzależnić.


i nawet człowiek nie zdaje sobie z tego sprawy..

Timotea napisa³/a:

Nie wyobrażam sobie siedzenia przy komputerze w ciszy. Zawsze coś leci przez słuchawki bądź głośniki.


Mam to samo. Pierwsze, co robiÄ™ to Foobar.

Timotea napisa³/a:

W drodze do szkoły, jak i z powrotem, w autobusie, pociągu, czy metrze wtykam w uszy słuchawki, oczywiście gdy jestem sama, nie przekładam muzyki ponad przyjaciół, wolę słyszeć kto co mówi.


a poza tym, gdy podróżuję samotnie a w uszach mam słuchawki to czas szybciej mija. ; )

Timotea napisa³/a:

A jak to jest z Wami?


podobnie jak z tobą, co mogłaś zauważyć. ; )
Muzyka jest cześcią mojego życia, nie potrafię bez niej żyć.
_________________
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłam.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-08-31, 13:26   

Timotea napisa³/a:

A jak to jest z Wami?


Uzależnienie od dobrej muzyki, alergia na złą

Muzyka jest obok mnie zawsze: jeśli nie słucham, to gram, jak nie gram to nucę. Od humoru zależy to czy słucham głośno czy cicho, czy słucham Zeppelinów czy Slayera. Bo muzyki się nie słucha ale się nią żyje. Czego nie mogą zrozumieć osoby które słuchają tylko tego co jest modne/co leci w radiu.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Girtz  

Pogromca postów

M.



Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Lip 2009

Sk±d: Mystic Falls

   

Wys³any: 2009-08-31, 13:26   

Timotea napisa³/a:

Nie wyobrażam sobie siedzenia przy komputerze w ciszy. Zawsze coś leci przez słuchawki bądź głośniki. Często jestem usypiana przez muzykę, ale nie zawsze.


Ja też nie ;) U mnie radio chodzi 24h na dobę (oczywiście jak siedze w domu xD lub gdy siedze na kompie to już słucham według swojego uznania) :-P nie potrafiłbym zasnąć w ciszy no chyba że jestem mega zmęczony :mrgreen: Lubie kiedy wstaje usłyszeć jakaś fajną piosnke i zachęta spikera/ki że pora już wstawać xD Gdy jade autobusem bądź mam długą droge do przejścia włączam sobie moją play liste i słucham ją aż do końca podróży. Muzyka zawsze daje mi energie życiową i nie potrafiłbym bez niej żyć :-D I śmiało moge powiedzieć TAK jestem uzależniony od muzyki i nie zamieżam tego "rzucić" xD
_________________
___________________________
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-08-31, 13:31   

Girtz napisa³/a:

Lubie kiedy wstaje usłyszeć jakaś fajną piosnke i zachęta spikera/ki że pora już wstawać xD


Tak się zapytam: jakiego radia słuchasz?

Ja też słucham w nocy czasem, tylko Polskie Radio Program Trzeci
RMF FM & Radio Zet - Fu*k you, Polskie Radio królem
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Girtz  

Pogromca postów

M.



Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Lip 2009

Sk±d: Mystic Falls

   

Wys³any: 2009-08-31, 13:34   

TQIT napisa³/a:

jakiego radia słuchasz?


Nie mam ulubionego , przeskakuje w radiostacjach jeżeli lecą jakieś chłamy :-x ale lubię słuchać radio plus, weekend fm, radio Gdańsk.

TQIT napisa³/a:

Polskie Radio Program Trzeci

Tego słucham na okrągło jak siedze w kuchni bo tam też mam radio xD
_________________
___________________________
 

McLarenLbn  

Pogromca postów

Deadnight Warrior



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 29

Do³±czy³: 29 Sty 2009

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2009-08-31, 13:48   

No to ja jestem uzależniony od muzyki, ale muzyka musi być chociaż trochę dobra, żeby mnie zaspokoiła.
Po mniej więcej 5 godzinach bez muzyki zaczyna mi walić w dekiel, a po całym dniu jestem wprost sponiewierany.
iPoda mam cały czas przy sobie i w każdej wolnej chwili wkładam słuchawki w uszy, a siedzenie przy komputerze bez muzyki to tylko gdy oglądam jakiś film.
Albo odrabianie lekcji, jak próbuję odrabiać lekcje bez muzyki to w ogóle nie jestem wydajny i nic mi nie idzie, muszę sobie coś włączyć, żeby móc odrobić lekcje, inaczej po prostu jestem tępy.
_________________
Satan
Laughs
As
You
Eternally
Rot
www.lastfm.pl/user/McLarenLbn
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-08-31, 14:43   

MelomankÄ… nie jestem xD
Ale lubię posłuchać muzyki.
Przy komputerze praktycznie w ogóle nie słucham, ale przed spaniem czasem. No i w samochodzie, autobusie. Niby mi nakupowali rodzice mp3, mp4 i ipoda, ale i tak to wszystko sprzedaliśmy, bo mi komórka wystarczy - czytam na niej książki, słucham muzyki i tak dalej. Choć muszę przystopować ze sluchaniem na słuchawkach, bo często uszy mnie bolą niestety.
 

leos  

User

;)



Do³±czy³: 29 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-31, 15:06   

Hmn.. nie wyobrażam sobie robienia czegoś bez muzyki jak jestem sam, zawsze gdy gdzieś idę, jadę lub coś robię zawsze słucham muzyki. No oczywiście jak nie mam się do kogo odezwać. Gdy zasypiam, gdy przy kompie siedzę, praktycznie cały czas. Ale takie uzależnienie nie jest złe :-P
Ostatnio jak coś robię i muszę słyszeć co się dzieje dookoła biorę sobie takie słuchawki do komputera z wbudowanym mikrofonem i zawieszam na szyi :-D
 

BlaackMeetal  

Stały User

nimfomana



ImiÄ™: Scholastyka

Wiek: 31

Do³±czy³a: 29 Mar 2009

Sk±d: Metalowe Miasto

   

Wys³any: 2009-08-31, 15:42   

zdecydowanie uzależniona od metalu.
_________________
"Tylko dziecko potrafi wbić patyk w ziemię, nazwać go i pokochać."

"Patrząc w lustro, pytam siebie: czy muszę zabijać z zimną krwią...?"
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-08-31, 15:52   

Chyba też jestem uzależniona od muzyki - kiedy siedzę przy komputerze musi mi coś grać, choć nie zawsze, ponadto w dni wolne od szkoły nie potrafię dobrze funkcjonować, jeśli po przebudzeniu nie posłucham przynajmniej 2-3 h radia. Tak samo nie zasnę, jeśli przed snem niczego nie słuchałam. Jedynie w mieście niczego nie słucham, nie mam na czym, MP3 mi się zepsuła, a komórkę raczej zostawiam w domu.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Edyn

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 23 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-31, 16:09   

Siedząc przy komputerze prawie zawsze coś gra. Podobnie, gdy zasypiam mam włączone i wyciszone do 1 poziomu radio(gra całą noc). Gdy jadę gdzieś dalej, biorę mp3 i słucham, ale tylko samochodem(nie rowerem). Z telefonu sobie raczej nie posłucham, bo mój nie obsługuje mp3 :P Aha, jak jestem zmęczony to kładę się na łóżku i włączam wieżę. Podbnie nie mogę odrabiać lekcji w ciszy - po prostu się nie da, zawsze musi coś głośno grać.
_________________


Trudno jest powiedzieć akurat tyle, ile się chce powiedzieć.
 

Wojtas  

Hiper wymiatacz

KoteG



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Maj 2009

Sk±d: Katowice/Chorzów

   

Wys³any: 2009-08-31, 16:18   

Jestem uzależniony, tak. Nie potrafię wytrzymać bez muzyki nawet godziny.
_________________
Ludzkość! Jakaż ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia... kogoś innego!


Sklepik z marzeniami
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-08-31, 16:23   

Timotea napisa³/a:


A jak to jest z Wami?


Nie, nie jestem uzależniona. Słucham często, a nawet za często. Kiedy siedzę przed komputerem, w drodze, w autobusie, w samochodzie. No i co? Uznaje muzykę jako dodatek do życia, ale nie jest to uzależnienie.

Poza tym jest to moje chore zainteresowanie. Nie lubię nowoczesnej muzyki. Za to uwielbiam muzykę ubiegłego stulecia i na niej skupiam swoją uwagę.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Kiciowata  

User



ImiÄ™: Ewa

Wiek: 28

Do³±czy³a: 31 Sie 2009

Sk±d: mam wiedzieæ ?

   

Wys³any: 2009-08-31, 16:32   

Muzyka to już moje uzależnienie.. w drodze do szkoły słuchawki i z telefonu, w szkole na przerwach , w drodze do domu, w domu radio [eska rock] albo z wrzuty... jeśli tylko mogę to słucham.. a jak nie mogę to nucę albo wypisuję teksty na skrawkach papieru..
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com