Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-07-31, 19:13   

Scaliłem tematy.


wow;o. JesteÅ› boski;p.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-07-31, 20:01   

Nie przepadam zbytnio za klasyką. Ew. czasami Debussy'ego posłucham. Ale to bardzo rzadko.
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

Banicja Wieczysta  

Mega wymiatacz



Wiek: 24

Do³±czy³: 21 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-08-01, 12:32   

Koncert Fotrepianowy nr 1 , autorstwa F.Chopina , wymiękam.
 

Cloud  

User



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 33

Do³±czy³a: 24 Lip 2009

Sk±d: Bia³ystok

   

Wys³any: 2009-08-01, 12:47   

Słucham muzyki klasycznej, dlatego że lubię ale też dlatego że uczę się w szkole muzycznej, gdzie jest to nieuniknione ;)
Bardzo lubię Debussy'ego, Chopina, Mozarta, Beethovena, Czajkowskiego, Bacewicz, Wieniawskiego. To tak ogólnie ;)
Przy muzyce klasycznej można się odprężyć, poza tym uwielbiam w niej to, że jest tak doskonała (może nie wliczając muzyki współczesnej np. Lutosławski) xD


Benicja, chodzi Ci o koncert fortepianowy f-moll?
 

Ada94  

Wymiatacz

maniak muzyki



ImiÄ™: Adrianna

Wiek: 29

Do³±czy³a: 04 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-07, 21:06   

Pomimo szkoły muzycznej jestem przyzwyczajona do klasyki, oprócz metalu i grunge'u jest wszech obecna. Z kompozytorów różnie począwszy od polifonii Bacha, skończywszy na Pendereckim. Głównie chopin i mój ulubiony Marsz Pogrzebowy, Beethoven za symfonie, Mozart za Requiem Kyrie. Dużo mogłabym wymieniać.
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-08-07, 21:09   

Cytat:

Pomimo szkoły muzycznej jestem przyzwyczajona do klasyki


no to chyba normalne w szkole jest jej po czoło coś ci nie wyszło znowu

Cytat:

Mozart za Requiem Kyrie


ja za to też mozarta lubie ;)
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Ada94  

Wymiatacz

maniak muzyki



ImiÄ™: Adrianna

Wiek: 29

Do³±czy³a: 04 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-07, 21:29   

psychopathicwizard napisa³/a:

Cytat:

Pomimo szkoły muzycznej jestem przyzwyczajona do klasyki


no to chyba normalne w szkole jest jej po czoło coś ci nie wyszło znowu

Cytat:

Mozart za Requiem Kyrie


ja za to też mozarta lubie ;)



Pomyliłam sie sory, nie patrzyłam co piszę :E
Jak to "znowu" ?
 

Dofova  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-08-10, 20:15   

Nie jestem wielka fanka, ale nokturny, walce Szopena, requiem Mozarta czy hiciory pokroju Sonaty Ksiezycowej czy Marszu Tureckiego.
Bywa.
_________________
Atrakcyjne myśli należą do oszustów.
- William Blake
 

lovez8  

Hiper wymiatacz

obserwatorka.



Wiek: 28

Do³±czy³a: 17 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-08-10, 22:34   

podoba mi siÄ™, ale specjalnie wyrobionego gustu nie mam. lubiÄ™ Mozarta.
_________________
My dear fellow, the truth isn't quite the sort of thing one tells to a nice, sweet, refined girl.
One should always be in love. That's why one should never marry.

Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde
 

alabama  

Mega wymiatacz

Why so serious?



Do³±czy³a: 05 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-10-02, 16:35   

Uwielbiam słuchać Mozarta, Schuberta, Beethovena i Czajkowskiego.
Ogólnie jestem otwarta na utwory klasyczne. Jestem w siódmym niebie, kiedy w mojej szkole zagrają na apelu "Requiem for dreams".
A najbardziej lubię grać Chopina. I Mendelsohna. A jednak :-P .
_________________
"Wolę iść do piekła niż do nieba, gdyż w tym pierwszym znaleźli się wszyscy ciekawi ludzie."

"If you want to make God laugh, tell him about your plans."
 

ooo

Wymiatacz



Do³±czy³: 15 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-10-19, 14:12   

Ja słucham muzyki klasycznej takich kompozytorów jak:
J. S. Bach
L. van Beethoven
F. Chopin
W. A. Mozart
J. Strauss
P. I. Czajkowski
<3
_________________
:)
 

Andariel

Stały User



Do³±czy³: 05 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-10-21, 17:58   

Muzyka klasyczna jest bardzo fajna . Przynajmniej lepsza od naszego ,,bum cyk cyk'' na vivie .
_________________
When you say to me "F*** You"
Say It louder...
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-10-21, 19:09   

Nie powiem, że nie lubię, bo lubię czasem coś z klasyki i potrafię się tym napawać, aczkolwiek nie słucham dla relaksu. Nie potrafię więc wskazać ulubionego kompozytora, chociaż na przykład mogę powiedzieć, że muzyka klasyków wiedeńskich bardziej do mnie przemawia niż barok na przykład (padał tu Bach na przykład). Poza tym skandynawska muzyka romantyczna.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-12-29, 13:51   

Mam dość podobnie jak Damn. Muzyka klasyczna nie jest muzyką, której najczęściej słucham, musi mnie najść na słuchanie. Ostatnio tak przesłuchiwałam dość długo Mozarta, szczególnie Lacrimosę z Requiem. Odrobinę paradoksalne. Utwór o charakterze wyraźnie religijnym, mnie do świętości dość daleko, a mimo to bardzo mi się podoba.

W ogóle to bardzo chciałabym nauczyć się śpiewu klasycznego. Słyszałam od kilku osób, że mam predyspozycje. Nie wiem czy w to wierzyć.
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2015-03-23, 16:26   

Czasami lubię posłuchać sobie jakiejś klasyki, zwłaszcza Mozarta, Pachelbela, Musorgskiego, Czajkowskiego, Haendla, Griega, Strawińskiego, Beethovena, Brahmsa i Bacha. Tylko muszę mieć odpowiedni nastrój.

Moje ulubione utwory klasyczne to "Kanon D-dur", "Marsz turecki", "Eine Kleine Nachtmusik", "Czarodziejski flet", "Requiem", "Lacrimosa", "Noc na £ysej Górze", "Obrazki z wystawy" (zwłaszcza "Taniec kurcząt w skorupkach" i "Baba Jaga"), "Dziadek do orzechów", "Wassermusik", "Poranek", "¦więto wiosny", "Dla Elizy", "Sonata Księżycowa", "V Symfonia" Beethovena, "VI Symfonia Beethovena", "Oda do Radości", "Tańce węgierskie", "Aria na Strunie G", "Toccata z fugą d-mol" i "Suita na wiolonczelę".

Przy czym, odnośnie Bacha, nie lubię jego Pasji - wg św. Jana i wg św. Mateusza. To dla mnie zbyt ciężkie i zbyt trudne w odbiorze. Jego twórczość lubię wybiórczo - cenię go, jednak duża część jego twórczości to muzyka aż za poważna. Inaczej jest z Mozartem, który tworzył generalnie lżejszą muzykę.

"Dziadek do orzechów" to jedna z najpiękniejszych rzeczy stworzonych przez człowieka. A "Noc na £ysej Górze" to inspiracja dla chyba wszystkich twórców muzyki do horrorów.

Całe pokolenie dzieci słyszało "W grocie króla gór" Griega w "Smerfach". Podobnie fragment "Szeherezady" Rimskiego-Korsakowa i "Symfonii h-mol" Schuberta (dwa ostatnie kojarzą im się z Gargamelem, mnie zresztą też). I wiele innych klasycznych utworów. Równie wiele tych utworów można usłyszeć w filmach Disneya i innych filmach, a nawet w spotach reklamowych (a w jednej reklamie radiowej użyto melodii "1812" Czajkowskiego).
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com