Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

myszu  

Stały User



Do³±czy³: 25 Maj 2009

Sk±d: Forum Hotfix

   

Wys³any: 2010-05-19, 11:18   

19Leo94, 10 GB spokojnie wystarczy na podstawowe operacje, ale nie licz na to że będziesz mógł do woli ściągać sobie co tylko zapragniesz, limit na pobieranie filmów czy muzyki jest zbyt niski.

W internecie GSM można tak skonfigurować łącze i używając dodatkowych narzędzi wygospodarować nawet do 3GB. Ten zaoszczędzony transfer mógłbyś wtedy przeznaczyć na pobieranie muzyki, filmów, programów i czego tam jeszcze chcesz.
_________________
Problem z komputerem? RozwiÄ…zanie znajdziesz na... Forum Komputerowe HotFIX
Zobacz także stronę: Porady komputerowe
 

jacus  

Wymiatacz


Do³±czy³: 13 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-19, 18:23   

myszu, co masz na myśli pisząc o odpowiedniej konfiguracji? Powiem szczerze, że mnie to zainteresowało.
_________________
:)
 

myszu  

Stały User



Do³±czy³: 25 Maj 2009

Sk±d: Forum Hotfix

   

Wys³any: 2010-06-13, 12:01   

Chodzi o dobranie optymalnych wartości parametrów protokołu TCP/IP oraz odpowiednio skonfigurować przeglądarkę, do surfowania po necie najlepszy jest Firefox, tutaj nie ma on sobie równych, głównie dzięki bardzo dużych możliwości optymalizacji. W sieci znajdziesz sporo poradników dotyczących jego optymalizacji.

Aby jeszcze zoptymalizować sieć można użyć offline proxy lub proxy zewnętrzne z kompresją, serwera offline DNS.

Jest dużo metod optymalizacji, jak się zastosuje wszystkie i z głową można osiągnąć bardzo dobre efekty.
_________________
Problem z komputerem? RozwiÄ…zanie znajdziesz na... Forum Komputerowe HotFIX
Zobacz także stronę: Porady komputerowe
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-06-16, 08:24   

Parametry protokołu TCP/IP? A co tam jest do ustawiania oprócz ewentualnie kompresji gzip?
 

myszu  

Stały User



Do³±czy³: 25 Maj 2009

Sk±d: Forum Hotfix

   

Wys³any: 2010-06-16, 10:49   

Zobacz sobie program TCP Optimizer to się za głowę złapiesz ile wartości mających wpływ bezpośredni na połączenie można ustawić.

PS. Kompresja gzip jest realizowana bezp. w przeglądarkach a nie na poziomie protokołu.
_________________
Problem z komputerem? RozwiÄ…zanie znajdziesz na... Forum Komputerowe HotFIX
Zobacz także stronę: Porady komputerowe
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-06-16, 14:06   

Kupowanie limitowanego netu z 10 GB przy zamiarze ściągania filmów i muzyki jest - co tu dużo - pisać. Niezbyt logiczne. O ile do ściągania pojedynczych utworów z neta jak najbardziej się nadaje, to o filmach radzę nie myśleć.

Jest to naprawdę jedyna ewentualność? Potrzebne Ci to do lapka, bo dużo z nim jeździsz? Nie masz możliwości normalnie podłączyć się do sieci ze stacjonarnego?
_________________
#truestory
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-06-17, 06:50   

myszu napisa³/a:

Zobacz sobie program TCP Optimizer to się za głowę złapiesz ile wartości mających wpływ bezpośredni na połączenie można ustawić.

Kod:
error: 'tcp-optimizer': not found in sync db
;(
Poza tym - wiem ile opcji można ustawiać w nagłówkach TCP. Interesuje mnie jaki one mają niby wpływ widoczny dla użytkownika przeglądającego internet.

PS. Gdyby kompresja gzip była realizowana w przeglądarkach to by nic nie dawała.
 

myszu  

Stały User



Do³±czy³: 25 Maj 2009

Sk±d: Forum Hotfix

   

Wys³any: 2010-06-17, 09:17   

Cytat:

Poza tym - wiem ile opcji można ustawiać w nagłówkach TCP. Interesuje mnie jaki one mają niby wpływ widoczny dla użytkownika przeglądającego internet.


Ja tutaj nie mam najmniejszego zamiaru eseju na ten temat pisać, chcesz się czegoś więcej dowiedzieć na ten temat napisz na FHF. Każdy z parametrów jest dokładnie opisany, wystarczy do Google zerknąć, nawet na stronie producenta programu są na ten temat informacje. Jeżeli naprawdę Cię to interesuje i tylko potrafisz szukać lub nie jesteś leniem to wstukanie magicznych fraz kluczowych z nazwami parametrów wypluje ci w wynikach wyszukiwania wiele informacji dotyczących znaczenia danego parametru. Wystarczy chcieć poszukać, ale cóż wakacje się zbliżają, ludzie się rozleniwiają i chcą mieć wszystko na tacy podane.

Cytat:

Gdyby kompresja gzip była realizowana w przeglądarkach to by nic nie dawała.


I tu siÄ™ mylisz.
Jeżeli jesteś święcie przekonany że tak nie jest to napisz mi jak widzisz kompresję gzip.
_________________
Problem z komputerem? RozwiÄ…zanie znajdziesz na... Forum Komputerowe HotFIX
Zobacz także stronę: Porady komputerowe
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-06-17, 13:35   

Cytat:

Jeżeli jesteś święcie przekonany że tak nie jest to napisz mi jak widzisz kompresję gzip.

Widzę tak, że przeglądarka wysyła żądanie HTTP z informacją, że akceptuje kompresję gzip, a serwer odsyła skompresowaną stronę z nagłówkiem, w którym jest to wyszczególnione.
 

myszu  

Stały User



Do³±czy³: 25 Maj 2009

Sk±d: Forum Hotfix

   

Wys³any: 2010-06-17, 20:10   

Ok, to dlaczego w takim razie twierdziłeś że kompresja nie jest dokonywana bezp. w przeglądarce jak przecież jak byk pisze na wiki że właśnie tak to się odbywa.
_________________
Problem z komputerem? RozwiÄ…zanie znajdziesz na... Forum Komputerowe HotFIX
Zobacz także stronę: Porady komputerowe
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-06-18, 10:09   

myszu napisa³/a:

Ok, to dlaczego w takim razie twierdziłeś że kompresja nie jest dokonywana bezp. w przeglądarce jak przecież jak byk pisze na wiki że właśnie tak to się odbywa.

Nie wiem co pisze na wiki. Niemniej do przeglądarki przychodzi skompresowana zawartość i dlatego to działa. W przeglądarce odbywa się dekompresja. Za kompresję odpowiedzialny jest serwer ;o
 

myszu  

Stały User



Do³±czy³: 25 Maj 2009

Sk±d: Forum Hotfix

   

Wys³any: 2010-06-18, 11:04   

No i właśnie o tym powiedziałem, że operacje dokonywane są bezpośrednio na poziomie przeglądarki.
Poza tym co to jest?

Cytat:

error: 'tcp-optimizer': not found in sync db


Chcesz powiedzieć że program ci nie działa? Pod XP musi działać sam używam.
_________________
Problem z komputerem? RozwiÄ…zanie znajdziesz na... Forum Komputerowe HotFIX
Zobacz także stronę: Porady komputerowe
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-06-19, 11:01   

Cytat:

No i właśnie o tym powiedziałem, że operacje dokonywane są bezpośrednio na poziomie przeglądarki.

/facepalm
No nie są, bo serwer musi je najpierw skompresować, a przez TCP jest wysyłana skompresowana zawartość. Dekodowanie odbywa się na poziomie przeglądarki, a nie stosu TCP/IP - z tym nie dyskutuję, natomiast nie tylko przeglądarka jest w proces zaangażowana.

myszu napisa³/a:

Pod XP musi działać sam używam.

Oh wow, to informuję, że istnieją inne systemy operacyjne niż XP :P
 

myszu  

Stały User



Do³±czy³: 25 Maj 2009

Sk±d: Forum Hotfix

   

Wys³any: 2010-06-19, 15:42   

Cytat:

z tym nie dyskutujÄ™


No widzisz ;) To po co była ta maskarada jak wszystko jest czarno na białym? Wystarczyło przeczytać kilka materiałów.

Cytat:


Oh wow, to informuję, że istnieją inne systemy operacyjne niż XP :P


Amerykę odkryłeś ;)

TCP Optimizer nie zadziała pod Wine, przeliczyłeś się.
_________________
Problem z komputerem? RozwiÄ…zanie znajdziesz na... Forum Komputerowe HotFIX
Zobacz także stronę: Porady komputerowe
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-06-20, 00:30   

myszu napisa³/a:

TCP Optimizer nie zadziała pod Wine, przeliczyłeś się.

Przeliczyłem? Nie sądzę, bo jakoś specjalnie na to nie liczyłem.

myszu napisa³/a:

To po co była ta maskarada jak wszystko jest czarno na białym? Wystarczyło przeczytać kilka materiałów.

Przeczytałeś? To świetnie, bo ja na przykład nic czytać nie musiałem.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com