Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

well-bullit  

Wymiatacz


Imię: Michał

Wiek: 28

Doczy: 06 Mar 2009

   

Wysany: 2012-02-08, 19:07   Nadmierne pocenie u 16-latka

Proszę o pomoc. Mam 16 lat i pewien wstydliwy problem - nadmierne pocenie. Gdyby to tylko było, to nic. Najgorsze jest to, że wraz z potem ulatnia się wstydliwy zapach... Nie chcę aby ktoś pomyślał, że nie utrzymuję higieny osobistej... Pod tym względem jestem w porządku. Nie wiem co mam robić... Zastanawiałem się nad wszystkim ale sam nie wiem... Podajcie mi jakieś możliwości.
 

taa  

Mega wymiatacz



Imię: Ola

Wiek: 26

Doczya: 06 Lis 2011

Skd: Bydgoszcz

   

Wysany: 2012-02-08, 19:15   

To po prostu hormony , twoje gruczoły potowe są bardziej aktywne niż normalnie . Z czasem to przejdzie , jednak radziłabym się zgłosić do dermatologa ;) . A przeszedłeś już mutację ?
_________________
Czekolada jest spoko
 

well-bullit  

Wymiatacz


Imię: Michał

Wiek: 28

Doczy: 06 Mar 2009

   

Wysany: 2012-02-08, 19:22   

mutację przeszedłem...
wiem że to hormony ale najgorsze jest w szkole... ostatnio mam nawet obniżone zachowanie z tego powodu mimo że robię co mogę... a u dermatologa byłem już, polecił mi antidral ale przestał być skuteczny, więc wybieram się znowu...
nie wiem kompletnie co robić...
 

taa  

Mega wymiatacz



Imię: Ola

Wiek: 26

Doczya: 06 Lis 2011

Skd: Bydgoszcz

   

Wysany: 2012-02-08, 19:42   

a gdzie objawia się najbardziej twoja potliwość . ?
_________________
Czekolada jest spoko
 

well-bullit  

Wymiatacz


Imię: Michał

Wiek: 28

Doczy: 06 Mar 2009

   

Wysany: 2012-02-08, 19:44   

ogólnie całe ciało najgorzej tors, plecy i pachy...
 

taa  

Mega wymiatacz



Imię: Ola

Wiek: 26

Doczya: 06 Lis 2011

Skd: Bydgoszcz

   

Wysany: 2012-02-08, 19:50   

Rozumiem ze stosujesz anty perspiranty (nie wiem jak się pisze ) no np Adidas czy coś . A jak stosowałeś Antidral to przez jaki czas działał .
_________________
Czekolada jest spoko
 

Olok  

Mega wymiatacz



Doczy: 23 Cze 2011

   

Wysany: 2012-02-08, 20:05   

well-bullit napisa/a:

ostatnio mam nawet obniżone zachowanie z tego powodu


o_O żartujesz? Niby z jakiej racji obniżyli Ci za to zachowanie?
Ja swego czasu zażywałem perspi block. (czy jakoś tak to się pisało)
_________________
Z głupkami nie ma sensu rozmawiać. Przed głupkami trzeba się bronić.-W. Cejrowski
 

C-47  

Pogromca postów



Imię: Mateusz

Wiek: 33

Doczy: 13 Wrz 2011

Skd: Wroclaw

   

Wysany: 2012-02-08, 22:56   

well-bullit, idź pod prysznic przed pòjściem do szkoły I zakup sobie anty prespirant
_________________
Najpierw zapoznaj się z regulaminem forum pisząc do mnie
 

dimek

User


Doczy: 30 Sie 2011

   

Wysany: 2012-02-08, 23:03   

Wiesz co bym ci jeszcze radził, zmierzyć sobie poziom cukru we krwi ponieważ ja też miałem zwiększoną potliwość i jeszcze dużo piłem. Sam mam cukrzyce i wiem ze potliwość to jest objawem tego.
 

wierka  

User



Wiek: 30

Doczya: 22 Sie 2018

Skd: Łódź

   

Wysany: 2018-08-22, 12:58   

Ja przez większość okresu dojrzewania męczyłam się z nadmierną potliwością, a trudno powiedzieć u mnie, że to była wina wagi. Ja bym stawiała raczej u siebie na poziom hormonów, które badam od kilku lat i reguluję ich poziom wg zaleceń lekarza. Moim zdaniem dobór kosmetyków i higiena odgrywają tu kluczową rolę - większość antyperspirantów ma taką chemię, która jeszcze wzmaga procesy potliwości, zamiast je neutralizować. Ja polecam rozejrzeć się za tzw. blokerami, które nie zatrzymują wody w organizmie. A jeszcze lepiej, proponuję kupić ałun w sztyfcie. Ja po nich odczułam ogromną różnicę i przy regularnym stosowaniu w ogóle się już nie pocę, jak dawniej.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com