Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2013

   

Wysany: 2013-11-19, 06:08   

Ostatnio zagrywam się w Hearts of Iron 2 wcielamy się w państwo z okresu 1936-1953 i rozwijamy jego wojsko , ekonomię , technologię , dyplomacje i prowadzimy wojnę
Podobna gra Europa Universalis 2 super gra wcielamy się w państwo z okresu 1492-1818
Bardzo lubię tą grę najlepsze jest tworzenie własnej historii :)
Dużo grałem w Baldursy też bardzo podobały mi się te gry
 

Rosepha  

Stały User

rose



Wiek: 28

Doczya: 18 Lis 2013

Skd: Wroc³aw

   

Wysany: 2013-11-19, 08:53   

Cytat:

Podobna gra Europa Universalis 2


Miałam okazję grać w trójkę z 2007 i popieram. To tworzenie własnej historii jest niesamowite :-D
 

Sekret  

Stały User



Imię: Agnieszka

Wiek: 29

Doczya: 02 Lis 2013

Skd: U Królowej

   

Wysany: 2013-11-20, 12:59   

Mi i mojemu chłopakowi spodobała się ostatnio gra Dead Island, polskiej produkcji. Tak jak nigdy nie gramy w gry, tak ta nas bardzo wciągnęła. Cudze chwalicie, swego nie znacie, jak to mówią, hehe. Polecam :)
_________________
,,Gdy życie wręcza ci cytrynę, wyciśnij ją i zrób lemoniadę.''
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Doczy: 16 Cze 2010

   

Wysany: 2013-11-20, 13:14   

Sekret napisa/a:

Cudze chwalicie, swego nie znacie


Skoro nie gracie w gry, to nawet cudzego nie chwalicie
_________________
There can be only one
 

Sekret  

Stały User



Imię: Agnieszka

Wiek: 29

Doczya: 02 Lis 2013

Skd: U Królowej

   

Wysany: 2013-11-20, 13:23   

Akeyo20 napisa/a:

Skoro nie gracie w gry, to nawet cudzego nie chwalicie



Wiesz, swego czasu grałam w GTA, troche w Counter-Strike, Battlefield, Call of Duty, Fife, ale to dawno i nie prawda ;)
A na tamtą gre zwróciłam uwagę, bo jak ją kupowałam to sama się zdziwiłam, że polskiej produkcji jest, wiesz, w szczególnosci, że kupowana za granicą. A Ty mi tu od razu odgryźć się próbujesz ;)
_________________
,,Gdy życie wręcza ci cytrynę, wyciśnij ją i zrób lemoniadę.''
 

Fowo  

Mega wymiatacz

mors immineat



Imię: Kuba

Wiek: 24

Doczy: 16 Lis 2013

Skd: Najlepsze Miasto

   

Wysany: 2013-11-21, 21:37   

Może mało kto zwraca uwagę na single z tej gry, ale jednak... starcraft II: HotS. Ten klimat zemsty i wściekłości jest tak miły... Mmmmm....
No i najbardziej klimatyczna gra jaką znam - Binding of Isaac. Gameplay rewelacyjny, świetna muzyka. Lecz wbrew temu co może się wydawać, fabuła stanowi klucz. W całej gierce są ukryte bardziej lub mniej widoczne nawiązania do Biblii. Całość jest tak głęboka, a cutscenki dają tyle do myślenia... Zdecydowanie polecam, kolega mój np. Przegrał w to już ponad 200h. I ciągnie dalej.

Pzdr.
_________________
INSERT PROPER INSCRIPTION HERE
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Doczy: 19 Wrz 2013

   

Wysany: 2013-11-28, 21:07   

Najbardziej klimatyczne gry, hm...
Po naprawdę dłuższym zastanowieniu tak oto przedstawiam swoją listę:
1. Thief: The Dark Project. Symulacja złodzieja. Gra jest połączeniem klimatów średniowiecza i wiktoriańskiej Anglii, oraz miksem pewnego poziomu techniki z okultyzmem i magią. Przed każdą misją jesteśmy świadkami animowanego intra, które z misji na misję stają się coraz bardziej złowieszcze, zaś muzyka i ogólny klimat odwiedzanych lokacji z misji na misję staje się coraz koszmarniejszy. Klimat jest. Próbka jednego z soundtracków: http://www.youtube.com/watch?v=NKal9YU_bLw
10/10

2. S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla/Zew Prypeci. Postapokaliptyczny, fabularyzowany FPS. Mutanty, wariujący licznik Geigera, dziwnie powykręcane drzewa, zardzewiałe tu i ówdzie młoty i sierpy, oraz plakaty z Leninem, zaś za oknem złowróżebny komin reaktora Chernobyl-4 i wycie wilków. Nie, nie. Nie wilków. ¯eby to były tylko wilki...
9/10

3. Deus Ex. Kombinacja cyberpunkowej rzeczywistości z elementami strzelanki, skradanki, oraz RPG. Jesteśmy dumnymi członkami UNATCO, organizacji wyspecjalizowanej ONZ, która ma na celu zwalczać światowy terroryzm, który niedawno w swym nowym obliczu zaatakował Amerykę, dodatkowo rozsiewając kłamstwa o rzekomym światowym spisku i Iluminatach. Ponoć w każdym kłamstwie tkwi ziarenko prawdy...
Fabuła gry wciąga niczym dwumetrowy wiatrak w szybie wentylacyjnym, a wybór przed jakim stajemy na końcu przygody, jest bardzo wyzywający. Dodatkowo podczas rozgrywki będziemy świadkami kilku świetnych rozmów, które można by wręcz poddać poważnej analizie. Według mnie jedna z lepszych gier w ogóle.
8/10

4. Soldiers of Anarchy. Rzadkie połączenie: Taktyczna strategia fabularna z elementami RPG. Jest rok 2015. Termin "cywilizacja" stał się archaizmem. Nie istnieje rząd, państwa, czy narody. Pomimo tego rozbicia powstaje jeden uniwersalny, światowy język - język przemocy. Ma rację ten, kto ma więcej ołowiu, a barbarzyństwo w postaci kanibalizmu, czy też niewolnictwa jest nową rzeczywistością.
Na początku stajemy na czele małego oddziału wyposażonego w zwykłe spluwy, lecz wraz z rozwojem akcji (co niemało zależy od naszych indywidualnych wyborów, stosowanej taktyki i ścieżki rozwoju naszych wojaków) wchodzimy w posiadanie coraz lepszego, realnego sprzętu z okresu późnych lat 90 XX wieku.
No i, jak ktoś lubi cięższe brzmienie, to polecam odsłuchać kawałek, który wita nas w menu: http://www.youtube.com/watch?v=_Cl42vNazWQ
8/10

5. Gothic/Gothic II. Chyba klasyka RPG. Nie ma co się wielce rozpisywać- świetna muzyka, dobra, współgrająca z klimatem grafika, oraz wciągająca fabuła i ciekawie zaplanowany sposób rozwoju postaci na wielu płaszczyznach. Co jakiś czas przechodzę na nowo i za każdym razem nie dość, że jestem tak samo zauroczony klimatem, to dodatkowo odkrywam rzeczy mi wcześniej nieznane. Wspaniałe uczucie.
No i ta muzyka z Jarkendaru: http://www.youtube.com/watch?v=z9O_naB_4dU


Tak przedstawia się moje top 5.
Wymienię jednak jeszcze inne gry równie klimatyczne, których pominąć po prostu nie potrafię, lecz oszczędzę sobie ich opis, a jedynie wzbogacę tytuł o krótki komentarz:
6. Twierdza. ¦wietny klimat średniowiecznego zamku, świetna muzyka, oraz również bardzo wciągająca rozgrywka. Nie sposób oderwać się od monitora.
7. Mafia. ¦wietna fabuła, wraz z postępem której przywiązujemy się do głównego bohatera, a także bardzo ciekawie dobrany repertuar muzyczny Ameryki okresu prohibicji.
8. Seria Might & Magic. Nie wiem na ile tu będę mieć rację, ale tytuł ten poszczycić się może bodaj najbardziej otwartą w historii gier możliwością eksploracji świata gry, który przy okazji zawsze również jest bardzo rozległy. Akcja pierwszej części gry (M&M VI) rozgrywała się na 15(!) niezwykle zróżnicowanych, ogromnych mapach, które dodatkowo były wzbogacone o całą masę zamków, jaskiń i tajemnych komnat, które - wedle starej, popularnej wówczas zasady dungeonów - były ogromnym labiryntem ślepych uliczek, komnat i tuneli, które można zwiedzać godzinami. Również mamy ogromną różnorodność przeciwników, a także nieskrępowany, rozwinięty system rozwoju postaci. Wadą jest brak muzyki, ale klimat gry, fabuła i ogromne rozbudowanie rozgrywki sprawia, że gra jest warta zachodu.
9. UFO: Kolejne Starcie. Ciekawa strategia z ładnym zapleczem RPG. Rozgrywka bardzo miła, postapokaliptyczny klimat świetnie tworzy grafika wzbogacona o delikatny ambient w tle. Również opcje zakończenia rozgrywki są interesujące.
10. Medieval 2. I love smell of blood in the morning! Bronienie potężnej twierdzy garstką wojaków, naprzeciw kilkutysięcznej armii jest samo w sobie klimatyczne, a jeśli w dodatku puścimy w tło bardziej żywy soundtrack i zniżymy kamerę do parteru, to aż się ma wrażenie, jak gdyby się było w pierwszym szeregu i miało zaraz oberwać zbłąkaną strzałą, lub zginąć pod właśnie walącym się murem.
 

Olek_CK  

Wymiatacz


Imię: Olek

Wiek: 28

Doczy: 20 Lis 2013

Skd: Kielce

   

Wysany: 2013-11-28, 21:34   

Jak dla mnie to jedne z bardziej klimatycznych gier to cała seria Stalkera. Ciężkie do przejścia, ale klimat trzyma. Również seria Assassin's Creed mi się bardzo podoba.
_________________
"Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz." - gen. D. Eisenhower
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



Imię: M

Wiek: 32

Doczy: 28 Pa 2012

Skd: Pó?nocny-Wschód

   

Wysany: 2013-11-29, 14:03   

Nikt nie wymienił chyba Dead Space, BioShock i ten..Mass Effect.
A po za tymi grami to jeszcze będzie tak..Stalker,Gothic, Stronghold,Heroes,God of War,Civilizacja,Supreme Commander ,Far Cry,
_________________
You know who i am
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



Imię: Magda

Doczya: 12 Kwi 2011

Skd: z daleka

   

Wysany: 2013-11-29, 14:57   

Wiedźmin - super gra,a czy klimatyczna?
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2013-12-01, 14:38   

Malolatka napisa/a:

Wiedźmin - super gra,a czy klimatyczna?


Zdecydowanie!
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

adamino15  

User


Doczy: 21 Maj 2013

   

Wysany: 2014-01-28, 20:48   

Jak na mój gust najbardziej klimatyczna gra to Diablo 1 oraz Diabllo 2 . Liczyłem, że Diablo 3 pobije dwie pierwsze częsci, a oni zrobili takiego cukierkowatego gniota, zabili cała mroczność i atmosferę...
 

michal97  

User


Imię: Michał

Wiek: 27

Doczy: 19 Cze 2014

   

Wysany: 2014-06-27, 23:37   

Zdecydowanie Heavy Rain - znakomity interaktywny film, z głęboką fabułą, wspaniały motyw deszczu, coś niesamowitego. Kto nie grał niech żałuje. Niestety, albo stety only Playstation 3 :-)

Heavy_Rain_Characters.jpg

Plik cignito 3 raz(y) 160,6 KB

 

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2014-06-28, 09:41   

Ostatnio robię sobie "labę po sesji z Bioshockami".

To jest absolutnie najbardziej klimatyczny kawałek giery wszechczasów. Nawet diametralnie inny od wcześniejszych części Infinite. Poza tym to takie fajne jak nawet gry komputerowe masakrują korwinizm :-D
_________________
#truestory
 

ninja666  

Wymiatacz



Imię: Radek

Wiek: 28

Doczy: 13 Wrz 2012

   

Wysany: 2014-06-29, 17:09   

W zeszłym roku zacząłem grać w Dark Souls. Mogę śmiało powiedzieć, że jest to najbardziej klimatyczna gra dark fantasy, w jaką przyszło mi zagrać. Cały świat w grze jest niesamowicie przemyślany i po brzegi wypełniony lore pełnym śmierci, mroku i beznadziejności, a jednocześnie niezwykle epickim i majestatycznym. Wszystko to również ocieka oryginalnością. Rzadko się zdarza, by były tam "typowe" elementy fantasy - wszystko wygląda dziwacznie, surrealistycznie, lub przynajmniej bardzo nietypowo. Do tego dochodzi niezwykle wyważony system walki, gdzie "czuć" każde uderzenie wymierzone przez nas w przeciwnika i na odwrót, a także wagę noszonego ekwipunku (gdy nosimy ciężką zbroję, postać staje się wolniejsza i bardziej mozolna, natomiast w przypadku lekkich pancerzy jest tak zwinna, że potrafi unikać ataków saltami). Z całego serca polecam.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com