Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2017-02-16, 15:51   

philosophus napisa³/a:

w Donaldzie już była dość spora dawka głupoty i bezinteresownej złośliwości


Krótko mówiąc, slapstick. Obecny również w "Tomie i Jerry'm", "Piotrusiu Panie" i filmach aktorskich z Busterem Keatonem, Flipem i Flapem i braćmi Marx. Jeśli chodzi o mnie, uwielbiam dobry slapstick - to czysta rozrywka, można się na tym setnie ubawić. Mnóstwo krótkometrażówek z Kaczorem Donaldem jest przezabawnych. Również tych, w których Donald jest razem z Miki'm i Goofy'm.

Owszem, Donald jako postać to złośliwiec i czasem dupek, ale cóż - nie wszyscy muszą być niewiniątkami jak Krecik, Reksio, Kot Filemon czy Wróbel Ćwirek.

philosophus napisa³/a:

Wydaje się, że takie seriale jak Reksio, czy Wróbel Ćwirek były adresowane do mniejszych dzieci, coś trochę powyżej poziomu Teletubisiów


Ja bym powiedział, że Reksio i Wróbel Ćwirek są dla dzieci w wieku ok. 5 i 6 lat. Podobnie Miś Uszatek.
Teletubisiów nie oglądałem, ale sądząc po wyglądzie, nadają się dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat.

philosophus napisa³/a:

Kubuś Puchatek z lat 88-91 to rzeczywiście nie jest film atrakcyjny dla nastolatków, ale dla dzieci w wieku 7-10 lat jest bardzo dobry, a fabuła przy tym na tyle dobra i osobowość każdej postaci na tyle wyrazista że i dorosły może się przy tym ubawić


Na pewno KubuÅ› Puchatek jest ciekawszy i mniej infantylny od Misia Uszatka.
O ile czasem, jak nadarza się okazja, lubię sobie z sentymentu obejrzeć "Przygody Kubusia Puchatka", powspominać stare dobre czasy, o tyle Misia Uszatka ani trochę bym nie miał ochoty oglądać. Nie ma w tym żadnej zabawy. Jako dziecko oglądałem Misia Uszatka, ale teraz, po latach, nie pamiętam ani jednej jego przygody, nie pamiętam nic związanego z tym misiem, poza samym Uszatkiem i jego klapniętym uszkiem i piosenką tytułową. W tej bajce nie było nic emocjonującego, nic oddziałującego na emocje, nic co można by zapamiętać.

Co innego w zachodnich animacjach (przynajmniej w większości tych, które oglądałem). "Wyspa Niedźwiedzi" bardzo silnie działała mi na emocje. "Muminki" też. Podobnie japońskie anime. W "Yattamanie" się dużo działo, mimo że odcinki były schematyczne.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2017-02-27, 12:19   

Teraz mi się przypomniało, że jak miałem 10 lat to oglądałem takie rzeczy jak "Czterej pancerni i pies" i "Przygody psa Cywila", a jako nastolatek serial "Stawka większa niż życie" :-D
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

greteczka

User


Do³±czy³: 15 Sty 2018

   

Wys³any: 2018-01-19, 11:38   

jestem fanką Dynastii Miziołków, czytałam jak byłam młodsza. a jeśli chodzi o współczesne bajki i książki to są bardzo zróżnicowane, niektóre są beznadziejne, zero treści
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com