Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Przesunity przez: Makabraa | 2014-04-08, 20:25

Autor

Wiadomo

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Doczy: 14 Sie 2012

   

Wysany: 2014-08-28, 13:24   

Cytat:

To czemu socjaliści wygrali wybory?


Bo byli bardziej popularni - w chwili wyborow. Ale w czasie wojny domowej, postawy sie polaryzuja i zmieniaja. Raz dana popularnosc nie jest wieczna.
_________________
Smile or die!
 

agnieszka729

User


Doczy: 01 Wrz 2014

   

Wysany: 2014-09-02, 13:02   

Niedługo każdy będzie musiał odpowiadać na takie pytanie: Władimir Putin.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Doczy: 14 Sie 2012

   

Wysany: 2014-09-02, 16:22   

No, bez przesady...
_________________
Smile or die!
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2014-09-03, 12:56   

Putin przejdzie do historii, zapewne jako jeden lepszych przywódców Rosji i jedna z najbardziej wpływowych postaci przełomu XX I XXI wieku, ale nawet gdyby podbił całą Europę (co jest niemożliwe i prawdopodobnie Putin nawet o tym nie marzy), to nie będzie wprowadzał totalitaryzmu. Rosja jest pod rządami Putina w okresie chyba największej swobody osobistej w historii tego kraju. Owszem, demokracja jest medialnie sterowana i jest lekki zamordyzm, ale więźniów politycznych jest tam mniej niż u naszego tureckiego sojusznika.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Doczy: 14 Sie 2012

   

Wysany: 2014-09-04, 16:02   

Cytat:

"Rosja jest pod rządami Putina w okresie chyba największej swobody osobistej w historii tego kraju."

Lata 90-te XX wieku, czyli era Jelcyna, byly znacznie bardziej swobodne.
_________________
Smile or die!
 

Burisleif  

User

Konung



Imię: Knut

Doczy: 29 Gru 2015

Skd: Hordaland

   

Wysany: 2015-12-30, 18:27   

Starożytność - Arminiusz
Wódz germańskiego plemienia Cherusków, miał obywatelstwo rzymskie i godność ekwity. Po odbyciu służby a armii rzymskiej w Panonii, powrócił do Cherusków i zaczął podburzać ludy germańskie do buntu przeciw władzy Rzymu. We wrześniu 9 roku naszej ery na czele swoich wojsk germańskich zaatakował oddziały rzymskie pod wodzą Publiusza Kwintyliusza Warusa. Bitwa ta trwała 3 dni i zakończyła się kompletną klęską wojsk rzymskich, które zostały całkowicie rozbite. Sam Warus popełnił samobójstwo rzucając się na własny miecz. Zwycięstwo to położyło kres planom rozszerzania się Imperium na wschód, w granice Germanii.

¦redniowiecze- tu jest wielki problem... Tylu dowódców, tyle cudownych zwycięstw...
Jednakże bezkompromisowo Kanut Wielki
Syn króla Danii Swena Widłobrodego i siostry Bolesława Chrobrego - ¦więtosławy. Najpotężniejszy i najsławniejszy wódz wikiński. Po długim oblężeniu Londynu Kanut zdołał podbić całą Anglię, pokonując Edmunda ¯elaznobokiego. Po objęciu tronu Danii w 1018 utrwalił się w sagach jako mądry i roztropny zarządca, sprawiedliwy pracodawca i obrońca chrześcijaństwa. W 1026 r. rozbił Szwecję i Norwegię, a król norweski Olaf II ¦więty zmuszony był uciekać do Rosji. W 1029 roku Olaf pragnął wrócić na tron norweski, jednak Kanut pod Stiklarstadir w walnej bitwie zakończył jego żywot.

"Był to człowiek mający niezwykłe szczęście we wszystkim co było związane z władzą"
- Knýtlinga saga

Renesans- Mikołaj Kopernik
Oj, z pewnością nie muszę nic o jegomościu pisać :oops:

Barok - Stefan Czarniecki
Jeden z genialniejszych dowódców XVII-wiecznych, napsuł krwi Szwedom podczas potopu szwedzkiego swoją wojną podjazdową, niestety pomijany w awansach i przez magnaterię traktowany jako człowiek gorszej kategorii. 14 grudnia 1658 roku hetman Czarniecki przeprawił się z polską jazdą na duńską wyspę Als, odbijając ją z rąk Szwedów. To właśnie to wydarzenie śpiewamy w "Mazurku Dąbrowskiego".
Jako iż barok to okres niedołężnych królów Polski, tak swoją zasługę dla historii oddawali wówczas dowódcy wojskowi. Prócz Czarnieckiego był jeszcze chociażby Stanisław ¯ółkiewski, któremu zawdzięczamy zwycięstwo pod Kłuszynem.

Oświecenie - Kazimierz Pułaski
Polski generał, dowódca konfederacji barskiej. W 1777-1779 walczył w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Legendę Kazimierza Pułaskiego w Ameryce zapoczątkował sam Jerzy Waszyngton, który na wieść o śmierci bohaterskiego Polaka wyznaczył dla wart obozowych hasło: "Pułaski”, odzew: "Polska”. Na Kapitolu, w Waszyngtonie, w roku 1867 umieszczono popiersie Pułaskiego, a w 1919 r. postawiono konny pomnik na jednym z głównych placów miasta. Pomniki i posągi Pułaskiego stoją w wielu innych miejscach. Jego imię nosi 25 miast, 6 powiatów (country), ponad 200 miejscowości, wiele parków, ulic, dróg, mostów i szkół. Wiele organizacji, klubów, stowarzyszeń, fundacji działa pod patronatem Pułaskiego. Rocznica śmierci Polaka, 11 października, obchodzona jest w Stanach Zjednoczonych jako „Pulaski Day”. W 2009 roku amerykański kongres jednogłośnie przyznał Pułaskiemu honorowe obywatelstwo USA. To wyjątkowe wyróżnienie, bo w całej historii USA przyznano je wcześniej tylko sześciu cudzoziemcom szczególnie zasłużonym dla Ameryki.

Idąc od oświecenia aż do dziś zdecydowanie największymi bohaterami są POWSTAÑCY. Nawet jeśli powstanie było przegrane przez nieudolność dowódców, tak powstańcom należy się hołd za to, że znaleźli w sobie odwagę żeby przypomnieć temu Ruskowi czy Prusakowi, że ziemię mogą zająć, ale narodu nie stłamszą.
Jestem z Wielkopolski, w powstaniu w 1918 roku, którego 3 dni temu obchodziliśmy rocznicę, walczyli moi przodkowie i przodkowie moich znajomych. Nie wiem czy jest jakikolwiek Wielkopolanin, który nie może pochwalić się przodkiem w szeregach Dowbora-Muśnickiego.

Pozdrawiam
_________________
Never walk away from home ahead of your axe and sword, beacuse you can't feel a battle in your bones or foresee a fight.
- Hávamál
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2016-01-16, 13:44   

Henryka Krzywonos - za zatrzymanie tramwaju
Jest też jedyną osobą, która siedziała w więzieniu ( nie będąc nigdy w więzieniu ) i w tym samym czasie drukowała podobno Konstytucję z 1997 roku w roku 1982.
Normalnie, Hrabia Monte Christo przy tej historii wymięka. :-)

£ukasz "Testoviron" Stanisławowski - najwybitniejszy Polak po Janie Pawle II

Jan Paweł II - bo obalił komunę i był największym z rodu Słowian

Lech Wałęsa - bo obalił komunę, przeskoczył przez płot i był najwybitniejszym elektrykiem w historii RP
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2016-01-28, 16:26   

Nominuję:
Ngô Ðình Diệm - premier wietnamu, katolik, prześladowca buddystów, oddał kraj w opiekę Matce Bożej.
Wybitny tester wiary, jego działania sprowokowały zamach stanu popierany przez USA.

Hong Xiuquan - trzykrotnie oblał egzaminy urzędnicze, po czym zachorował, spotkał Boga i uznał się za młodszego brata Jezusa. Twórca Stowarzyszenia Wielbicieli Boga.
Zorganizował powstanie w trakcie którego dokonywał rzezi i zbudował w centralnych Chinach Królestwo Niebiańskiego Pokoju, posługujące się terrorem.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Biały diabeł  

Pogromca postów



Wiek: 29

Doczy: 16 Maj 2012

Skd: z Polski

   

Wysany: 2016-02-08, 23:09   

$karbówka napisa/a:

Lech Wałęsa - bo obalił komunę, przeskoczył przez płot i był najwybitniejszym elektrykiem w historii RP



dwa lata studiowałem w Gadańśku.... to szukałem tego płotu i ku*wa nie znalazłem : D
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2016-02-08, 23:39   

Biały diabeł napisa/a:

dwa lata studiowałem w Gadańśku.... to szukałem tego płotu i ku*wa nie znalazłem : D


Bywa, ja nie mogłem trafić do szkoły, mimo, że przez 8 lat nauki, to był ten sam budynek.

[ Dodano: 2016-03-01, 14:14 ]
Dobrze, że nominowałem Wałęsę - miałem nosa co do jego wybitności.
Ostatnie dni to potwierdzają.

philosophus napisa/a:

Hong Xiuquan - trzykrotnie oblał egzaminy urzędnicze, po czym zachorował, spotkał Boga i uznał się za młodszego brata Jezusa. Twórca Stowarzyszenia Wielbicieli Boga.
Zorganizował powstanie w trakcie którego dokonywał rzezi i zbudował w centralnych Chinach Królestwo Niebiańskiego Pokoju, posługujące się terrorem.


No, w Chinach to kiedyś kariery się robiło... widać łatwo tam było ludziom kit wcisnąć.
W książce "Wojna Czu z Han" z serii HB-eków Bellony - jest niejaki Han Xin, szeregowy pomiatany, pracownik u sprzedawcy mięsa, który wmówił władcy, że jest zdolnym strategiem i został mianowany jego wielkim generałem. :-D (i o dziwo sprawdził się naprawdę nieźle)

Z wybitnych postaci warto wymienić dyktatora Paragwaju, Francisco Solano Lopeza - twórcę kultu macho i człowieka, który zrealizował na swoim kraju scenariusz filmu Seksmisja. :]
 

Biały diabeł  

Pogromca postów



Wiek: 29

Doczy: 16 Maj 2012

Skd: z Polski

   

Wysany: 2016-04-01, 17:22   

Krit napisa/a:

o może dla odmiany o historycznych ulubieńcach. Kogo sobie cenicie najbardziej?



Jezus. bo jest Bogiem i umarł za moje zbawienie i życie wieczne w niebie! Chwała Bogu!!!
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2016-04-05, 14:43   

Rzeczywiście to jest majstersztyk.
Facet powiedział, parafrazując: "Jestem synem Boga, na co dowodem jest to że moja matka nigdy z nikim nie spała i jest to prawda ponieważ ja tak mówię, więc macie mnie słuchać!"
I ludzie w to uwierzyli...
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Chłopak Na Opak  

User

Ramzes


Imię: Olaf

Wiek: 15

Doczy: 06 Kwi 2016

   

Wysany: 2016-04-06, 21:03   

philosophus napisa/a:

philosophus napisa/a:

Rzeczywiście to jest majstersztyk.
Facet powiedział, parafrazując: "Jestem synem Boga, na co dowodem jest to że moja matka nigdy z nikim nie spała i jest to prawda ponieważ ja tak mówię, więc macie mnie słuchać!"
I ludzie w to uwierzyli...





W Biblii tak napisane jest?






Jezus jest Bogiem. a dowodem na to jest fakt zmartwychwstania.

Zdrówka życze
_________________
Nie pochodzę od małpy!
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2016-04-06, 23:42   

Chłopak Na Opak napisa/a:

Jezus jest Bogiem. a dowodem na to jest fakt zmartwychwstania.


"Fakt".
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Pół litra czystej  

User

Obłęd


Imię: Szczery

Wiek: 26

Doczy: 08 Kwi 2016

Skd: Z Malezji

   

Wysany: 2016-04-08, 19:11   

Szej-Hulud napisa/a:

Chłopak Na Opak napisa/a:

Jezus jest Bogiem. a dowodem na to jest fakt zmartwychwstania.


"Fakt".



A masz dowod na to ze zmartwychwstania nie bylo?

[ Dodano: 2016-04-08, 20:12 ]
zmartwychwstanie to zdecydowanie fakt!
_________________
zycie poezja jest
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com