Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

florka0102

User


Doł±czył: 02 Sty 2013

   

Wysłany: 2013-01-03, 00:09   nasza kochana szkoĹ‚a

witam
ostatnio wiele mówi się o korzystnych zmianach jakie wprowadziła do nauczania języka polskiego nowa podstawa programowa, nowe podejście do lektur, uczenie nie pod egzamin, jak to jest u Was w praktyce, ciekawa jestem opinii , co Wy na to? czy faktycznie nauczyciele tak robią? a co z lekturami? czytacie to, co się Wam podoba czy nie?
:-|
 

Przemek97  

User


ImiÄ™: Przemek

Wiek: 27

Doł±czył: 04 Gru 2012

   

Wysłany: 2013-02-13, 13:44   

Ja jestem w 3 klasie gimnazjum i przeczytalem lektur hmm... 2-4? Te najciensze ;d 4 z polskiego mam na luzie, czytam streszenia szczegolowe i z testow z lektur mam 4 zazwyczaj ;d. Co do nauczania to u mnie raczej nauczyciele klada nacisk na przygotowanie do egzaminu, caly czas tylko o tym mowa... egzamin, egzamin ...
 

Filip997  

Stały User

Co ja pacze


ImiÄ™: Filip

Wiek: 27

Doł±czył: 08 Lut 2013

   

Wysłany: 2013-02-15, 16:20   

Wyje... na lektury od początku ani jednej nie preczytałem ale będzie 3 z polaka raczej :-)
 

tigersuit  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Lilia

Wiek: 27

Doł±czyła: 19 Lip 2012

Sk±d: Gdañsk

   

Wysłany: 2013-02-21, 15:06   

Myślę, że zmiana programu nauczania nie objęła lektur, bo są te same, co były przed tą zmianą i przed, i przed... Poza tym nie muszą mi się podobać, mam obowiązek je przeczytać i to robię.

florka0102 napisał/a:

czytacie to, co siÄ™ Wam podoba czy nie?


Tak, czytam, ale na własne potrzeby, a nie na potrzeby szkoły. Byłoby to trochę dziwne, gdyby jakaś fanka E. A. Poe nagle wyskoczyła na lekcji z tomikiem jego wierszy i oświadczyła, że chce kilka z nich przeanalizować, nieprawdaż?
_________________
"Stworzyłem wszechświat, ale proszę, nie wiń mnie za to. Bolał mnie brzuch."
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com