Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

lucic

User


Dołączył: 24 Gru 2018

   

Wysłany: 2018-12-30, 10:01   Nauka gry na perkusji

Marzy mi się nauczenie grania na perkusji.

Od czego warto jest zacząć?
 

acoo123  

Mega wymiatacz

VaVikWiek: 18

Dołączył: 13 Paź 2017

Skąd: Warszawa

   

Wysłany: 2018-12-30, 12:25   

Nie wiem ile masz lat. Jeżeli masz 12-15 lat możesz iść do szkoły muzycznej w twoim mieście albo najbliższym mieście bo nie w każdym jest.Ewentualnie coś typu MDK. Nie musisz od razu zainwestować dajmy na to te 1,5 tyś złotych na perkusję.Zawsze możesz się tym znudzić. Dlatego lepiej iść do szkoły ewentualnie MDK.
 

martinbuz

UserDołączył: 16 Sie 2012

   

Wysłany: 2018-12-31, 12:44   

Samodzielna nauka nie jest łatwa. Liczy się tutaj wytrwałość. Będziesz musiała przeznaczyć dużo czasu i samodyscypliny. Pamiętaj, że większości ćwiczeń nie da się wyćwiczyć w jeden dzień. Zazwyczaj są to długie godziny czasem nawet nudnego ćwiczenia. Wolne tempo, powoli przychodzące rezultaty, jednak opłaca się to. Po jakimś czasie systematycznego treningu zauważysz postępy. Niezbędna jest także zdolność do samokrytycznej oceny własnych osiągnięć, umiejętność koncentracji i co najważniejsze pracowitość. Zerknij sobie na to forum muzyczne - powinni Cię tam nakierować oraz dać informację jakie ćwiczenia można wykonywać samodzielnie na początku.
_________________
Poker to gra dla ludzi... Nie chodzi tutaj jakie mam karty w dłoni, lecz z jakimi ludźmi gram.
 

korr  

Stały User


Imię: Damian

Wiek: 24

Dołączył: 23 Kwi 2013

   

Wysłany: 2019-01-02, 08:06   

Przy samodzielnej nauce pamiętaj o nagrywaniu danej partii utworu czy ćwiczenia żeby później sobie odtworzyć, grając nie wylapukemy błędów i wydaje nam się dobrze zagrane a w rzeczywistości często idzie kaleczyc utwór, wiem po sobie jak sam się uczę grać na gitarze i keyboardzie to dopóki nie nagram czegoś wydaje mi się że wszystko jest ładnie a później wychodzą kwiatki na nagraniu :) odsłuchu swoje poczynania, analizuj i ćwicz wytrwale, może cię dopaść w pewnym momencie wypalenie od nudnych ćwiczeń, dlatego przeplata naukę techniki gry rytmu itp jakimiś na początku latwymi utworami żeby była odskocznia :)
 

Damn  

Pogromca postów

Queen DudeWiek: 23

Dołączyła: 10 Kwi 2010

   

Wysłany: 2019-01-04, 22:52   

Raczej na pewno potrzebny ci jest nauczyciel. Perkusja to jeden z trudniejszych instrumentów paradoksalnie. Nawet nie wiesz czy masz poczucie rytmu
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com