Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

marcinb  

Stały User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 29

Do³±czy³: 09 Cze 2015

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2015-06-12, 23:04   

Rampi napisa³/a:


ooo wyjazd do Anglii to mega dobry pomysł tylko skąd kasę na to mieć :D chyba, że jakieś Erasmusy czy inne wymiany w szkole lub na studiach, wtedy wśród innych narodowości angielski wejdzie meeega szybko ;)


Niekoniecznie wyjazd jest potrzebny. Można też wykupić lekcje przez skype z anglikiem, żeby sobie porozmawiać.
_________________
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

Sk±d: Dublin

   

Wys³any: 2015-06-13, 07:52   

jakiś czas temu czytałem o programie, gdzie dzieciaki z Hiszpanii gadają na skype z samotnymi dziadkami z Anglii. Obopólna korzyść: dzieciaki uczą się języka, a dziadki mogą się wygadać komuś.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

binlejden

User


Do³±czy³: 07 Maj 2011

   

Wys³any: 2015-06-20, 16:10   

gorzej jak ktoś nie ma możliwości wyjechać. Wtedy najlepiej bazować na native speakerze. Takie konwersacje mają największe szkoły typu empik school itp. Kontakt z native speakerem ma bardzo wiele zalet, to przede wszystkim możliwość wykształcenia prawidłowego akcentu oraz swoboda wypowiedzi.
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

Sk±d: Dublin

   

Wys³any: 2015-06-20, 19:11   

@up
Mniej więcej o tym napisałem :)
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

Sk±d: Dublin

   

Wys³any: 2015-06-23, 06:43   

no jeśli masz native speakera, który zna polski i może Cię uczyć, to tak.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

julittka  

Stały User



Do³±czy³a: 03 Lis 2014

   

Wys³any: 2015-06-25, 18:45   

Cytat:



Dokładnie, coś w tym jest! Ja super opanowałam słownictwo dzieki niebieskim fiszkom. A w szkole... Cóż każdy wie jak jest. Odpowiednia motywacja, chęć i będzie dobrze. Nauka samemu wcale nie jest zła. Warunkiem jest samozaparcie i systematyczność, jak pisał szyborrr :)
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-06-29, 00:27   

Na waszym miejscu podjąłbym naukę języka rosyjskiego, a jak już nie to ukraińskiego, bo jest podobny. Za niedługo Rosja będzie dalej szerzyła swoje(właściwie moim zdaniem) roszczenia wobec terenów, które im się należą, bowiem po 1989 zostały im odebrane.
 

ladydaisy

User


Do³±czy³: 28 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-07-02, 19:47   

Tak, nauczyć angielskiego można się samemmu - ja uczyłam się na serialach.
 

julittka  

Stały User



Do³±czy³a: 03 Lis 2014

   

Wys³any: 2015-07-05, 21:35   

motyl napisa³/a:

¯eby nauczyć się języka trzeba go używać w żywej komunikacji, a podczas indywidualnej nauki z tym może być problem. Poza szkołą, kursem, również uczyłam się sama w domu. Ale miałam opory przed mówieniem. Jeden wyjazd, drugi, przebywanie wśród osób, które w naszym języku nie mówiły zmusił mnie do przełamania się i teraz potrafię przegadać nie jednego człowieka władającego na co dzień angielskim :P.



Każda forma nauki jest dobra. Grunt, aby nie skupiać się tylko i wyłącznie na jednej. Nie ograniczać się. Dla mnie niebieskie fiszki to taka mega baza, podstawa do dalszych kroków. I to jest fajne, bo później w rozmowach na żywo już się nie zacinam, mam bogate słownictwo.
 

julittka  

Stały User



Do³±czy³a: 03 Lis 2014

   

Wys³any: 2015-07-10, 18:28   

barb napisa³/a:

Warto próbować różnych sposobów żeby zobaczyć co nam bardziej pasuje, jednym bardziej będzie odpowiadała szkoła innym samodzielna nauka czy korepetycje



Dokładnie tak jest. Każdy szuka czegoś odpowiedniego dla siebie. Ja zaczęłam od fiszek, później przerzuciłam się też na wersję audio, lektora. Sama też sięgam po książki, słucham radia, oglądam filmy w obcym języku. Jednak i tak niebieskie fiszki to dla mnie taka baza słownikowa, dzięki której działam na innych polach i się rozwijam.
 

kosiba122122  

User

Szlachta.



ImiÄ™: Dominik

Wiek: 27

Do³±czy³: 28 Sty 2014

Sk±d: Podkarpacie.

   

Wys³any: 2015-07-10, 18:37   

julittka napisa³/a:

Dokładnie tak jest. Każdy szuka czegoś odpowiedniego dla siebie. Ja zaczęłam od fiszek, później przerzuciłam się też na wersję audio, lektora. Sama też sięgam po książki, słucham radia, oglądam filmy w obcym języku. Jednak i tak niebieskie fiszki to dla mnie taka baza słownikowa, dzięki której działam na innych polach i się rozwijam.


Ciągle się zabieram do kontynuowania nauki, lecz lenistwo przybiera tutaj górę jednak. Mogłabyś podać z jakich stron korzystasz aby oglądać filmy w obcym języku? Zależy mi na stronach, które udostępniają filmy w których są po angielsku napisy, a osoby mówią po polsku, lecz pewnie takie strony nie istnieją, a szkoda.
 

julittka  

Stały User



Do³±czy³a: 03 Lis 2014

   

Wys³any: 2015-07-14, 19:15   

kosiba122122 napisa³/a:

julittka napisa³/a:

Dokładnie tak jest. Każdy szuka czegoś odpowiedniego dla siebie. Ja zaczęłam od fiszek, później przerzuciłam się też na wersję audio, lektora. Sama też sięgam po książki, słucham radia, oglądam filmy w obcym języku. Jednak i tak niebieskie fiszki to dla mnie taka baza słownikowa, dzięki której działam na innych polach i się rozwijam.


Ciągle się zabieram do kontynuowania nauki, lecz lenistwo przybiera tutaj górę jednak. Mogłabyś podać z jakich stron korzystasz aby oglądać filmy w obcym języku? Zależy mi na stronach, które udostępniają filmy w których są po angielsku napisy, a osoby mówią po polsku, lecz pewnie takie strony nie istnieją, a szkoda.



Akurat jeśli chodzi o filmy - mam je od brata, który swego czasu kupował ich sporo. Tych z napisami angielskimi jest mega mało... :( Oglądam też angielskojęzyczne kanały w TV. Natomiast mogę polecić Ci książki. Ja mam kilka kupionych tutaj: www.fiszki.pl/jezyk-angie...i-po-angielsku. Całkiem inaczej czyta się w języku obcym, ale jednak sporo dobrego wynosisz po przeczytaniu każdej książki.
 

lenka886

User


Do³±czy³: 07 Gru 2012

   

Wys³any: 2015-07-24, 11:13   

Pewnie, że się da. Filmy z podpisami, słuchanie muzyki, robienie ćwiczeń z internetu, rozmowa z native\ami na fb - jest masa możliwości.
 

Ewka82  

User


Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

   

Wys³any: 2015-08-13, 11:51   

Jeżeli chodzi o samodzielną naukę to warto przeczytać książkę "How I Learn Languages",
która jest udostępniona za darmo przez autorkę: Jak uczyć się języków - darmowa książka Kató Lomb
 

trum4

User


Do³±czy³: 26 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-09-02, 09:51   

Gdzie ściągnę jakieś materiały do nauki-proszę o linki.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com