Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

jacenty  

User

jacenty


Imię: jacek

Doczy: 08 Lut 2017

Skd: yamosc

   

Wysany: 2017-02-18, 18:23   nauka jezyka

jaka jest według was granica wieku gdzie jeszcze jest sens uczyć się jezyka? Znajomy któremu już dawno stuknęła 60tka zapisał się na angielski do speak upa bo powstała grupa dla seniorów, mówi że na razie ciężko mu idzie bo ma problem z akcentem, bardzo dobrze zna niemiecki i mówi że ciężko mu się pozbyć niemieckiej wymowy słów, ale ja podziwiam że mu się chciało i że idzie powoli do przodu, w tym wieku to chyba bym nie dała rady się już uczyć :D ale to pewnie raczej z lenistwa
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2017-02-20, 13:14   

jacenty napisa/a:

aka jest według was granica wieku gdzie jeszcze jest sens uczyć się jezyka?Jeżeli to jest potrzebne, albo jest się tym zainteresowanym to nie widzę powodu żeby wyznaczać jakąś granicę wieku.
Człowiek powinien być aktywny intelektualnie póki tylko może, bo to dobre dla mózgu. Jak wprowadzi jakąś nową aktywność, to nawet lepiej.

jacenty napisa/a:

ma problem z akcentemNawet Polacy mieszkający latami w Anglii mają charakterystyczny, ostry akcent, podobnie jak Niemcy i Skandynawowie. Nie ma się czym przejmować, póki wymowa jest jako tako zbliżona do poprawnej. Niech słucha dużo angielskiego i stara się to naśladować, to mu się poprawi.

jacenty napisa/a:

w tym wieku to chyba bym nie dała rady się już uczyć :D ale to pewnie raczej z lenistwaWażniejsza jest systematyczna praca, najlepiej codziennie. Poza tym, im więcej kontaktu z językiem, tym lepiej. Sam się płynnie posługuję angielskim, ale z perspektywy czasu oceniam że gdyby nie to że oglądałem w oryginale dużo angielskich filmów, czytałem artykuły i książki, często rozumiejąc piąte przez dziesiąte, nie nauczyłbym się angielskiego tak dobrze. No i jest to proces który trwa lata, chyba że po prostu przeprowadzimy się do kraju anglojęzycznego, to wtedy w zależności od determinacji i zdolności można się nauczyć w rok, a można w miesiąc.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

kazan.patka@o2.pl

User


Doczy: 12 Lis 2017

   

Wysany: 2017-11-14, 15:09   

moim zdaniem niezalenie od wieku powinno sie uczyc jezyków. po angielsku juz chyba kazdy sie dogada na zasadzie kali jesc kali pisac bo jezyk poznajemy wszedzie na ulicy, z filmów, powiedzen itp ja sie zastanawiam nad jakims kursem np włoskiego https://lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-wloski/ co sadzicie?
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com