Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

achmed007  

Mega wymiatacz

Hebelek:)



Imię: Błażej

Wiek: 31

Do³±czy³: 27 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-27, 20:53   

kasiula..., tym bardziej Błażej...
_________________
Nie mówię o brylantach, choć dałbym jej koronę...
 

anja415

Stały User


Do³±czy³: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-28, 10:40   

nie przeszkadzają mi takie imiona a nawet uważam że rodzice powinni je dawaÆ swoim pociechom bo tych imion już prawie nikt nie używa i niedługo będzie pięÆ Ól (Ola), Kasi, Gosi, Michałów, Piotrków a nie będzie Ireny, itp.
 

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.



Wiek: 33

Do³±czy³a: 03 Mar 2009

Sk±d: Almost Heaven :)

   

Wys³any: 2010-12-28, 11:03   

Niektóre staropolskie imiona są przepiękne.
Marysia, StaÅ›, Hania, Antosia, Julia...
_________________
"To love means loving the unlovable. To forgive means pardoning the unpardonable. Faith means believing the unbelievable. Hope means hoping when everything seems hopeless." (G. K. Chesterton)
 

mist  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 31 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-12-28, 11:29   

Marcheline napisa³/a:

StaÅ›


Mój brat ;)

do celu. Podobają mi się takie imiona pod warunkiem, że nie są kompromitujące dla dziecka. W sensie jest ładnie i pięknie, dopóki rodziców nie poniesie i nie cofną się do wieku XVIII.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-01-06, 15:47   

Mój brat ma na imię Jan.
Jaś, to bardzo ładne imię. Przepiękne!
Mam nadzieję, że będzie w Polsce jeszcze więcej takich imion jak: Maria, Paweł, Mateusz, £ukasz, Mikołaj, Michał, Magdalena, Julia, Katarzyna.
Bo to są najpiękniejsze imiona.
Ja sama z kolei mam bardzo chrześcijańskie imię, pochodzące z języka francuskiego.
Niezwykle rzadko spotykane, poetyckie.
Ale to w sumie dobrze mieć niespotykane imię. Zawsze jest się zapamiętanym wśród tej szarej masy.
Nie podoba mi siÄ™ imiÄ™ Nikola, Oliwia, Milena, Sylwia, Monika itp.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-01-06, 17:51   

ImiÄ™ jak imiÄ™.
Ja tam siÄ™ cieszÄ™ z tego powrotu starodawnych - trochÄ™ odpoczniemy od Kasiek, Anek, Asiek etc.
Wiadomo, że niektóre imiona podobają się mniej, inne bardziej.
Kocham na przykład imię Maria, Antoni. Nie przepadam za Jadwigą, Janem.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Lawenda  

Wymiatacz

Oboistka



Do³±czy³a: 23 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-01-06, 18:44   

Nie lubię niepotrzebnych udziwnień, jakie rodzice często stosują, chcąc być "oryginalnymi", a często krzywdzą tym dziecko, bo imię nie jest ani specjalnie ładne ani proste do wymówienia na przykład.
LubiÄ™ jednak imiÄ™ Jan, Maria.
_________________
"Dorożki mokrej w deszczu wrak
Spoczął na dnie wielkiej kałuży,
Wydęty ciszą żagla garb
Wspomina chwile wielkiej burzy."
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2013-01-06, 20:39   

Jak to tak samo staropolskie imię jak i Paweł. Skoro one są uważane za "staropolskie" to jakie można uznać za współczesne?
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

annazmokraglowa  

Stały User


ImiÄ™: Ania

Do³±czy³a: 31 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-01-07, 12:12   

Właśnie ostatnio o tym rozmawiałam ze znajomymi. To prawda, że moda na imiona przychodzi falami. Jeszcze w ostatnim dziesięcioleciu niezwykle popularne były spolszczone imiona zagranice (Dżesika, Denis itp) teraz Stanisław, Sławomir itd. Z dwojga złego preferuje te drugie!:)
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-01-07, 13:51   

uwielbiam takie staropolskie imiona, mój brat na drugie ma Stanisław, po dziadku. podoba mi się też Antoni, Jadwiga, Janina, Zofia, Władysław.
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-08-07, 14:32   

Niektóre mi się podobają, niektóre nie, a do niektórych mam stosunek obojętny. Np. bardzo podoba mi się imię Helena. Może dlatego, że moja prababcia tak się nazywała. :-)
 

Frankie  

Wymiatacz

It's alive!



Wiek: 27

Do³±czy³: 25 Lip 2014

Sk±d: ³ódzkie

   

Wys³any: 2014-08-07, 15:40   

Helena jest akurat imieniem pochodzenia greckiego, nie polskiego. :-P Podobnie Jadwiga (germańskie korzenie), Janina (hebrajskie), Zofia (greckie), Antoni (łacińskie); tak pobieżnie z komentarzy wybrałem.
Ludziom często się mylą imiona staropolskie (czyli rdzenne słowiańskie) z imionami popularnymi parę pokoleń wstecz. Czepiam się, ale kilka lat temu tak się zagłębiłem w tematykę imion, bo sam mam nie najczęstsze, delikatnie ujmując, no i teraz jestem przeczulony.
Autorka właśnie chyba miała na myśli te cieszące się zainteresowaniem ileś pokoleń wcześniej, więc się o nich wypowiem. Podobają mi się, owszem. Jest to miła odmiana, lecz i tak nie wszystkie bym nadał, raczej unikałbym tych z czołówki.
_________________
I never chose this fate - brains what I want
I never chose this fate... more!!
 

Zosiak  

Stały User

Zosiak



Wiek: 26

Do³±czy³a: 23 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-08-07, 17:43   

Mnie się bardzo podobają :D Frankie, ma rację, pochodzenie większości jest obce, ale chodzi głównie o imiona typu właśnie Antoni, Tadeusz. Moje nie podobało mi się bardzo długo, ale przywykłam do niego. W tedy było dość rzadkie. Teraz ciągle słyszę jak do małych dziewczynek zwracają się: Zosiu, Zosiu i po prostu za każdym razem się odwracam :D
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2017-02-16, 18:59   

Imiona takie jak Staś, Zbyszek, Wojtek, Sławek, Mieszko, Bogna czy Milena to ładne imiona słowiańskie. Osobiście mógłbym nadać któreś z nich dziecku. Nie uznałbym tego za krzywdzenie imionami.
Natomiast

Champion napisa³/a:

"Jadwiga", "Zenon"


nie są imionami staropolskimi, bo Jadwiga to imię niemieckiego pochodzenia, z Zenon - greckiego. Nie podobają mi się, jeśli o to chodzi.
Zenek kojarzy mi się z jakimś podstarzałym, wsiowym głupkiem.
Jadwiga - po części z królową Polski.

Imię Józef mi się nie podoba, bo kojarzy mi się ze starcem. Podobnie Janina to takie imię dla staruszek, dla prababć. Tak samo Stefania. Krystyna to też taka starsza pani - tzn. pierwsze skojarzenie z tym imieniem. Nie chciałbym mieć syna Józefa ani Henryka, ani córki Janiny ani Krystyny.

Nie chciałbym mieć syna Antoniego, bo teraz sławny jest głównie jeden Antoni. :P
Nie chciałbym, żeby mój syn miał na imię Makary, bo będą na niego mówić Makaron, ani Tytusa, bo mówiliby na niego Tyfus.
Ani Pankracy, bo mówiliby na niego "Kracek" albo "pan Kracek".

Bernard, Benedykt i Franciszek za bardzo kojarzÄ… siÄ™ z zakonnikami.

zielona napisa³/a:

Dla dziewczynek w sumie nie ma fajnych, starych imion.


Imiona: Anna, Agata, Dorota, Weronika (Berenika), Monika, Magdalena, Marta, Sylwia, Agnieszka, Anastazja to bardzo stare imiona - starożytne. Inna sprawa, że nie wszystkie były w dawnej Polsce popularne.
 

kinga678

User


Do³±czy³: 13 Lut 2018

   

Wys³any: 2020-07-01, 14:05   

Piękne imię, w tym i staropolskie można znaleźć np tutaj imiennik.com.pl
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com