Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

kicek0  

Stały User

Beztytularny



Do³±czy³: 08 Maj 2011

Sk±d: Przemy¶l

   

Wys³any: 2011-05-11, 14:44   Neil Gaiman

Dziwi mnie brak tematu o jednym z najwybitniejszych pisarzy przełomu wieków. Jego dzieła, począwszy od komiksów (m.in. wybitny, poruszający Sandman) poprzez opowiadania grozy, humoreski, fantasty kończąc na powieściach dla młodzieży totalnie zawładnęły moim sercem. Sięgając po jego twory zawsze mam świadomość, że wkraczam w świat, który mnie pochłonie i nie wypuści, póki nie przebrnę przez jego korytarze znajdując na końcu coś co mnie rozbawi, poruszy, przerazi a najczęściej wszystko to na raz.
Polecam gorąco wspaniałą powieść Amerykańscy Bogowie, która traktuje o zapomnianych bogach, którzy osiedlili się w kolebce nowej cywilizacji - Ameryce. To kilkaset stron o pamięci, przemijaniu i wytrwałości.
Od tego proponuję zacząć a później sięgać po wszystko co wpadnie w łapki. 17 tomowy komiks Sandman co prawda nie jest zbyt tani, ale był jednym z ważniejszych dzieł, które coś zmieniły w moim życiu.
A co wy sÄ…dzicie o Gaimanie?
_________________
"Nie ma nic piękniejszego, niż śmierć pięknej kobiety"
~Edgar A. Poe
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-05-11, 15:08   

Gaiman jest specyficznym twórcą. Ja nie miałem aż takiego kontaktu z jego dziełami. Czytałem Gwiezdny Pył i Amerykańskich Bogów. Innych książek nie znam. wydaje mi się, że jego twórczość jest jednak bardziej znana za granicą.
Jego powieści są okraszone porcją dobrego humoru. Ah ten Pan Wednesday. :-)
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-05-11, 19:16   

Znam jedynie jego wspólną książkę napisaną z Terrym "Omen". Podobała mi się, koleżanka bardzo lubi tego pisarza i go poleca, więc może w przypływie dobrych chęci kiedyś się zabiorę za coś innego.
_________________
lol
 

kicek0  

Stały User

Beztytularny



Do³±czy³: 08 Maj 2011

Sk±d: Przemy¶l

   

Wys³any: 2011-05-11, 20:28   

Everthus napisa³/a:

Znam jedynie jego wspólną książkę napisaną z Terrym "Omen".



"Dobry Omen" ; )
_________________
"Nie ma nic piękniejszego, niż śmierć pięknej kobiety"
~Edgar A. Poe
 

Ched  

Stały User

Ciasteczkowa Potwora



Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-11, 20:31   

Znam i lubiÄ™.
Amerykańskich bogów czytałam i kilka innych pozycji z Sandmanem włącznie.
To jest jeden z tych autorów, których książki można rozpoznać po jednym przeczytanym zdaniu. Nawet w tłumaczeniu jest tak bardzo Gaimanowy, że nie da się go pomylić z nikim innym.

Strasznie lubię też jego pozycje skierowane do młodszego odbiorcy - nie chodzi mi tu o Koralinę, ale o Wilki w ścianach. Książka zrobiła na mnie spoooore wrażenie, mimo że składała się z bardzo, bardzo prostych, krótkich zdań.
_________________
TIGER, tiger, burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearful symmetry?
 

Bleblepsik  

User


Do³±czy³: 30 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-30, 15:24   

Czytałem kilka książek Gaimana, między innymi wymienione: Gwiezdny Pył, Amerykańskich Bogów i Dobry Omen, poza tym Koralinę, ale najlepsza moim zdaniem powieść tego autora to Nigdziebądź. Niepowtarzalny klimat, świetna fabuła i dobrze napisana!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com