Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: motyl | 2009-11-13, 21:21

Autor

Wiadomo¶æ

Grafik  

Wymiatacz

Ten zły!



ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Lis 2008

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2009-11-14, 19:30   

To, że "dużo" jesz nie znaczy, że od tego przytyjesz. Zależy co jesz i w jakich proporcjach.

1. Należy spożywać 6-7 posiłków co 2,5 - 3 h
2. Należy w każdym posiłku spożywać "pełne białko" (zawierające wszystkie aminokwasy)
3. Należy w każdym posiłku spożywać węglowodany o w miarę jak najniższym I/G pochodzące z warzyw(najlepiej włóknistych) i owoców
4. Należy dbać aby posiłek przed treningowy był bogaty w łatwo przyswajalne białko
5. Należy dbać aby węglowodany we wszystkich posiłkach poza posiłkami przed i po treningowym pochodziły z warzyw i owoców o niskim IG. Posiłki około treningowe powinny zawierać węglowodany o wyższym I/G
6.Należy dbać aby posiłek po treningowy zawierał węglowodany proste i łatwo przyswajalne białko w proporcji 2:1
7. Należy pilnować aby 25-35%spożywanych kalorii w diecie pochodziło z tłuszczy z podziałem na : 1/3 z tłuszczy nasyconych (zwierzęcych), 1/3 z tłuszczy jednonienasyconych (np. oliwa z oliwek, avocado), a 1/3 z tłuszczy wielonienasyconych (olej lniany, rybi , orzechy i nasiona itp.)
8. Należy unikać napoi innych niż: woda mineralna niegazowana, zielona herbata itp.
9. Należy dbać o to by każdy posiłek za wyjątkiem posiłków około treningowych składał się z naturalnego, nie przetworzonego pożywienia, należy unikać słodzików, konserwantów, polepszaczy itp.
10.Należy spożywać większe ilości węglowodanów tylko w okolicach treningowych (przed i po treningu) , posiłki te powinny być ubogie w tłuszcz. W innych posiłkach powinna występować przewaga tłuszczy nad węglowodanami pochodzącymi z warzyw i owoców
_________________
"Nie myśl jak wiele już zrobiłeś ale ile Ci jeszcze zostało"
 

Ostatnio zmieniony przez Grafik 2009-11-14, 19:43, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Ada94  

Wymiatacz

maniak muzyki



ImiÄ™: Adrianna

Wiek: 29

Do³±czy³a: 04 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-11-14, 19:31   

Może jakieś suplementy na apetyt? Wielka niedowaga, chipsy, itp wykluczone to tylko tkanka tłuszczowa, lepiej mieśnie,ale do tego potrzebne dużo białka.
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2009-11-15, 00:16   

Moja koleżanka ma podobny problem, a właściwie taki sam i ma zamiar sie wybrac do dietetyka, innej rady już nie widzi. Także chyba to samo mogę polecic. :)
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

oOzuziaOo  

User


Wiek: 35

Do³±czy³a: 19 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-11-16, 18:33   

Heh tez mam taki problem :) mam 170 cm wzrostu i waże 48 kg i też chce przytyć chociaż parę kg ale moje starania na nic :/. W przeciwieństwie do Ciebie bardzo dużo jem jednak to nic nie pomaga. ale z drugiej strony sa plsy tego, bo pomysl tylko o dziewczynach, które sie katują, żeby zrzucić parę kg, a tTy nie musisz robić nic :)
 

kinga2881  

Stały User

Zapalara


ImiÄ™: Kinga

Do³±czy³a: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-12-07, 18:27   

Tam ktoś pisał o tasiemcu a to totalna głupota, bo przy tasiemcu je się strasznie dużo .

A teraz tak ja jestem dziewczyną ;D<trudno nie zauważyć>. Ja całe życie jestem za chuda no może nie, aż tak strasznie ważę 44 kg i mierze 168cm ;D. I tak nie wyglądam strasznie źle, ale mam chude długie nogi i do tego ogromną stopę <40>. Ja akurat jem dużo i też nie tyje mam taką przemianę materii , to po tacie ta sama historia.

Całe życie słyszę teksty typu : ,,jej ale ty chuda przytyj" , ,,ty to masz anoreksje" a co ma do tego anoreksja eh Olałam to i teraz akceptuje siebie, wręcz lubię twierdze, że mam idealną figurę. Bo nie wyglądam źle rozmiary na mnie są ? Są najmniejsze , ale są ;) A dziewczynom podobają się szczuplutcy chłopcy ;D Więc się nie martw ;)
_________________
Skoro moje życie przelatuje mi przed oczami
Zastanawiam się, czy kiedykolwiek zobaczę jeszcze świt?
Za bardzo przyzwyczajona do mówienia 'żegnaj'
Ale jest już za późno, by podnieść wartość mojego życia
 

JustDoIt  

User



ImiÄ™: Violetta

Wiek: 29

Do³±czy³a: 25 Gru 2009

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2009-12-26, 14:32   

Ja od_kąd pamiętam zawsze miałam niedowagę. Jednak nic mi się nie dzieję. Z moim organizmem wszystko w porządku. Jem i funkcjonuje normalnie. Zdarza mi się przytyć parę kilo. Hmmm ... może po prostu jedź więcej czy coś. A jeśli z Twoim organizmem wszystko okss to nie przejmuj się aż tak niedowagą chyba, że jest zbyt duża to skontaktuj się z lekarzem czy coś.
_________________
' Chodź pokaże Ci świat w moich barwach.' ; ***
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-12-26, 16:39   

Zacznij ćwiczyć. Może ta rada brzmi dziwnie, ale tak, zacznij ćwiczyć. Takie ćwiczenia, aby nabrać mięśni. Nie będziesz wyglądał jak chuderlak. Po za tym może jak się zmęczysz, to zgłodniejesz.
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-12-26, 22:47   

a jak dla mnie jedz ile wlezie, szczególnie dużo makaronu i pączków. rozpychaj sobie stopniowo żołądek.
a i zgłoś się do agencji modelek, tam takich potrzebują ;]
_________________
ona umrze martwa.
 

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 28

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-12-26, 22:52   

Mam koleżankę w klasie. Jest taka malutka , "płaska" , i strasnzie chuda. ! A je chyba na każdej przerwie coś słodkiego. Też ma niedowagę od zawsze. I jakoś z tym zyje. W przyszłości chce zostać modelką i szczerze mówiąc ma szanse . ;)
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

Klaudi.  

User

Idealna inaczej .



ImiÄ™: Klaudia

Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-15, 19:47   

Ja też mam niedowagę . Mam 170 cm wzrostu i ważę 46...staram się przytyć, lecz jestem niejadkiem . Myślę, że się uda jak przestanę rosnąć...
_________________
Give a bit of mmh to me,
and I'll give a bit of mmh to you.
 

Cookiee  

User



ImiÄ™: Marta

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Sty 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-01-17, 11:48   

Moja mama i ojciec w dzieciństwie byli chudzi, więc ja też jestem.
Kiedyś się tym przejmowałam, teraz się ciesze ^^
Nigdy się nie odchudzałam, staram się przytyć.. ale nie mogę
Cóż, każdy człowiek jest inny :]
 

Alexis  

Mega wymiatacz

Księżniczka huligan



ImiÄ™: Ola

Do³±czy³a: 15 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-01-17, 13:24   

¯ryj !
_________________
Zbieram na zupÄ™ dla Placka, bo chudy.
 

jeknekei3

User


Do³±czy³: 25 Cze 2018

   

Wys³any: 2018-06-25, 10:44   

Mi pomogły mieszanki ziołowe, nie są drogie a można spróbować zawsze
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com