Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

krysstoff

Stały User


Doł±czył: 21 Gru 2016

   

Wysłany: 2017-02-22, 15:02   NiektĂłre przedsiÄ™biorstwa z przed 89 roku mnie zaskoczyĹ‚y.

Kiedy przyglądałem się niektórym przedsiębiorstwom sprzed 89 roku sprzed prywatyzacji Polski to zauważyłem, że wszystkie działały one na podobnych zasadach. Kiedy przyjrzałem się jednemu z nich, to zaskoczyło mnie nie to, ze zatrudnia ono 5 tyś ludzi i nie przynosi strat, ale zaskoczyło mnie to, że wybudowało ono hotel dla pracowników, ośrodki wczasowe dla pracowników, pomogło wybudować osiedle mieszkaniowe, pawilon handlowy, basen, ośrodek rehabilitacyjny dla pracowników, sponsorowało zespoły sportowe i wiele innych rzeczy w mieście i mówimy tu tylko o jednym zakładzie pracy, więc widzimy, co był w stanie dla miasta zrobić, a było ich mnóstwo w Polsce w każdych mieście. Kiedy zapytałem się w dzisiejszych czasach po co ten zakład to wszystko robił tyle inwestował w ludzi i w miasto, dowiedziałem się, bo był państwowy, działał dla społeczeństwa i całego kraju. Dlaczego więc po 89 roku stały się one niepotrzebne i zaczęły przynosić straty i przestały inwestować w społeczeństwo, bo w prywatyzacji inwestuje się w swój biznes i dba o prywatny portfel, a nie jakiegoś kraju i społeczeństwa. Dlatego dzisiaj zauważamy, ze przedsiębiorstwa przynoszą ogromne zyski prywatnym właścicielom, bo dba on o swoje własne interesy i potrzeby i nie inwestuje kapitału tylko wywozi z kraju na swoje konto, a wtedy zaś dbano o interesy społeczeństwa i gotówka była inwestowana na potrzeby kraju i społeczeństwa.
 

RudigerKarton

User


ImiÄ™: RudigerKarton

Wiek: 37

Doł±czył: 31 Lip 2017

   

Wysłany: 2017-07-31, 13:45   

Państwo polskie nie potrafi zarządzać przedsiębiorstwami. Owszem czytamy, że rekordowe wyniki osiągają Orlen, KGHM i inne spółki Skarbu Państwa, ale gdyby ich właścicielami byly prywaciarze, choć to ze względu na strategiczny interes Państwa nie do pomyślenia, wyniki finansowe (jestem pewien!) byłyby zdecydowanie lepsze. Sektor prywatny jest zdecydowanie mocniejszy, inne są cele, sposoby ich realizacji, inny typ inwestowania w potencjał ludzi. Tego w budżetówce nigdy nie było i nie będzie...
_________________
kartoniarnia.pl
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com