Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

vakuti  

User


Wiek: 30

Do³±czy³: 11 Wrz 2011

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2011-09-20, 21:48   Niemiecki w gimnazjum

Witam, czy jest możliwość zwolnienia z języka dodatkowego w gimnazjum? Jestem dyslektykiem, na sam ogół nie znam swojej opini. Aczkolwiek niemiecki sprawia mi wielkie trudności i wiele stresu wywołuje na mnie.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2011-09-23, 21:22   

Nie można się zwolnić z drugiego języka, tak, jak nie można się zwolnić z polskiego, matematyki czy biologii - to przedmiot obowiązkowy.

Cytat:

nie znam swojej opini



Dysleksja nie ma tu nic do rzeczy, ja sama uczę dyslektyków, mają po prostu dostosowane wymagania.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-09-23, 21:47   

Heh,śmieszny jesteś.Musisz zostać pod okupacją.
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-10-01, 20:53   

Wszystko by się chciało wytłumaczyć dysleksją... Nie, nie możesz.
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

Reves.  

User



ImiÄ™: Monika

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2011

Sk±d: Kujawsko-Pomorskie

   

Wys³any: 2011-10-03, 20:40   

Nie ma czegoś takiego jak zwolnienie się z języka z powodu dysleksji.
Znam wielu dyslektyków i aby opanować język nie trzeba nie być dyslektykiem. Oczywiście takie osoby mają trudniej, ale to nie jest wymówka. Musisz więcej czasu poświęcić na ten język, języki to dzisiaj podstawa,niestety..
:-(
_________________
'"Jeśli coś kochasz puść to wolno,jeśli do Ciebie wróci jest Twoje,jeśli nie to nigdy Twoje nie było''
 

katja_de

User


Do³±czy³: 03 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-09-15, 22:16   

Z doświadczenia wiem, że osoby z dysleksją są w stanie bardzo dobrze opanować język niemiecki. Z pewnością mają większe trudności z prawidłową pisownia, jednak jest to problem, która da się pokonać. Ponadto nauka słówek i prawidłowe mówienie nie są trudnością dla takich osób. Szczerze mówiąc- wystarczy chcieć i trochę się postarać.
_________________
Niemiecki online
 

Alcatraz  

Hiper wymiatacz

Upadły Anioł


Do³±czy³: 15 Kwi 2011

   

Wys³any: 2012-09-17, 19:15   

katja_de napisa³/a:

Z doświadczenia wiem, że osoby z dysleksją są w stanie bardzo dobrze opanować język niemiecki. Z pewnością mają większe trudności z prawidłową pisownia, jednak jest to problem, która da się pokonać. Ponadto nauka słówek i prawidłowe mówienie nie są trudnością dla takich osób. Szczerze mówiąc- wystarczy chcieć i trochę się postarać.


Gratulacje. Jesteś kolejną osobą, która wygrała : Z£OT¡ £OPATÊ!!! Za odkop roku.
 

Zwariowana097  

User

zwariowana


ImiÄ™: Dominika

Wiek: 26

Do³±czy³a: 19 Wrz 2012

Sk±d: ok. Bielska-B

   

Wys³any: 2012-09-23, 21:14   

Mój brat ma zwolnienie z języka dodatkowego, do tego nie musi chodzić na angielski wedle opinii (przynajmniej w szkole nie wiem czy nie miał by w poradni, ale on chodzi w szkole), ale on jest niedosłyszącym. Polski mu sprawia trudność a co dopiero obcy język.
_________________
Ja i tylko ja !
 

sacharon  

Mega wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-09-25, 18:09   

Autor tematu pewnie nie zobaczy tego postu, ale ci co przeglądają forum, tak, więc napiszę.
To, że ktoś ma dysleksję, to nie znaczy, że od razu się nie dogada. Na egzaminach czy sprawdzianach, gdzie trzeba poprawnie pisać, dyslektycy mają przecież więcej czasu. A w życiu codziennym - co to za problem, że ktoś na GG odpisze: Dnake Scohn zamiast Danke Schon - to idzie zrozumieć. To nie jest żaden problem, żre niektre literik są porprzrestaiwnae. Zrozumieliście? :-D
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com