Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-06-03, 14:27   NieÅ›miertelność

Czy chcieli byście być nieśmiertelni . . . żyć wiecznie i nigdy nie umrzeć ? :roll:

Z jednej strony dobrze by było nigdy nie umierać, obserwować świat, jego zmiany, rozwój itp..
Ale z drugiej ... będąc nieśmiertelnym patrzylibyśmy jak odchodzą nasi bliscy, rodzina, znajomi, przyjaciele aż w końcu zostali byśmy sami.... czy znieśli byście coś takiego ?

Gdybyście mieli wybór .. to co byście wybrali? Nieśmiertelność czy bycie zwykłym "śmiertelnikiem" ?


NieÅ›miertelność jest bardzo Å‚atwa do osiÄ…gniÄ™cia. Wystarczy nie umierać. » Woody Allen

Wiem, że temat nierealny .... ale jestem ciekaw waszego zdania.
 

kasiaaa  

Hiper wymiatacz

Walk to remember.



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-06-03, 14:48   

vialink napisa³/a:

Czy chcieli byście być nieśmiertelni . . . żyć wiecznie i nigdy nie umrzeć ?



Moja wypowiedz będzie lakoniczna. Oczywiście ze nie. Bo życie nie jest dobre. Podobno po śmieci czeka nas nagroda ;P życie wieczne w raju ;D (tzc jak ktoś spodziewa się wylądować w piekle raczej do umierania mu się nie spieszy) ;D
_________________
'Nieznajomość zła nie jest cnotą, lecz głupotą; zachwycanie się nią to jakby nagradzanie za uczciwość człowieka, który nie ukradł ci zegarka, bo nie wiedział, że go masz'

Nie jesteśmy normalni.
Jesteśmy lepsi.
 

schale  

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 29 Maj 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-06-03, 20:17   

Temat, jak vialink zauważył nierealny, więc pozwolę odnieść się do fantastyki. Nieśmiertelni byli Elfowie u Tolkiena, ale nawet oni nie byli w stanie wytrzymać w tym świecie (¦ródziemiu) i wreszcie wszyscy odpłynęli do Valinoru :).
Zatem niesmiertelność - TAK, ale nie na tej Ziemi, gdzie panuje śmierć (zabierze naszych bliskich), cierpienie i inne paskudztwa.
 

Mtbor1111  

User

Mati ;)



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Cze 2008

Sk±d: Toruñ

   

Wys³any: 2008-06-09, 21:50   

Ja niechciałbym być nieśmiertelny :-/ . Wiedziałbym że niemoge się zakochać bo ta osoba i tak by umarła :cry: . Acha i czy pisząc "być nieśmiertelnym" miałeś na myśli bycie niezniszczalnym i wiecznie młodym :?: :?: :?:
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-06-09, 21:52   

Mtbor1111 napisa³/a:

Acha i czy pisząc "być nieśmiertelnym" miałeś na myśli bycie niezniszczalnym i wiecznie młodym :?: :?: :?:



To, to ja zostawiam do własnej interpretacji tego pojęcia :-P
Przyszedł mi do głowy temat .... nie myślałem nad nim w każdym jego aspekcie :-P
 

Ufo

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 04 Maj 2008

   

Wys³any: 2008-06-11, 18:48   

Wole być śmiertelna, powody są wyżej już wymienione.
_________________
Ufo jest wszędzie
Nawet na Forum Młodzieżowym
 

SyLwUs2927  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 06 Maj 2008

   

Wys³any: 2008-06-11, 22:35   

Nieśmiertelności mówię nie... a większość powodów wymieniona jest przez poprzedników.
_________________
Mały, pyskaty, wredny, słodki Aniołeczek z charakterem, różkami i ciętym języczkiem ;p ! :) - taaak..to właśnie ja! ;D
 

kasiaaa  

Hiper wymiatacz

Walk to remember.



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-06-12, 22:12   

Czyli jednak moc nieśmiertelności, która jest motywem przewodnim wielu opowiadań ie jest tak kusząca, dla teraźniejszego świata ;)
_________________
'Nieznajomość zła nie jest cnotą, lecz głupotą; zachwycanie się nią to jakby nagradzanie za uczciwość człowieka, który nie ukradł ci zegarka, bo nie wiedział, że go masz'

Nie jesteśmy normalni.
Jesteśmy lepsi.
 

mrs_tarotka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 06 Maj 2008

Sk±d: z Nik±d :P

   

Wys³any: 2008-06-13, 12:32   

kasiaaa napisa³/a:

Czyli jednak moc nieśmiertelności (...) jest kusząca dla teraźniejszego świata



kuszÄ…ca napewno, ale prowadzÄ…ca do niekuszÄ…cych konsekwencji :mrgreen:
_________________
nienawidzę poniedziałków.. xD
 

Ufo

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 04 Maj 2008

   

Wys³any: 2008-06-13, 19:18   

Ha ha :D
Racja!Jak najbardziej :D:D

ROZWIJAJ SWOJE WYPOWIEDZI !! - kasiaaa
_________________
Ufo jest wszędzie
Nawet na Forum Młodzieżowym
 

Zulman

User



Do³±czy³: 14 Cze 2008

   

Wys³any: 2008-06-14, 11:53   

Ja również nie chciałbym być nieśmiertelny. Jak wszystko ma to swoje wady i zalety.
 

lusia  

Mega wymiatacz

subtelna wariatka



ImiÄ™: Lucyna

Do³±czy³a: 30 Kwi 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2008-07-01, 22:26   

Ja mogłabym żyć po prostu bardzo długo. Czyli na przykład jakieś trzysta lat. Ale tez żebym nie stała się taką zgarbioną, zniedołężniałą staruszką... Swoją drogą to aż mnie przekręca z ciekawości: "co będzie za te sto lat, no co?" ale z drugiej strony czy chciałabym wiedzieć? Nie wiem. Ale plus za ciekawe pytanie ;-)

[ Dodano: 2008-07-01, 22:27 ]

schale napisa³/a:

Nieśmiertelni byli Elfowie u Tolkiena, ale nawet oni nie byli w stanie wytrzymać w tym świecie (¦ródziemiu) i wreszcie wszyscy odpłynęli do Valinoru :).



Poprawka: oni byli nieśmiertelni w tym sensie, że się nie starzeli i nie mogły ich zabić choroby czyt. śmierć naturalna. Można ich było zamordować.
_________________
Niech nikt nie mówi jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze!
Nigdy nie dyskutuj z idiotami, bo ściągną Cię do swojego poziomu i pobiją doświadczeniem.
 

Locke108  

Mega wymiatacz

First Aider



Imię: Michał

Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-02, 10:20   

A ja nie chce być nieśmirtelny bo jakoś tak dziwacznie i ktoś tu napisał =, że moge sie zakochać i potem ten ktoś umrze i co wtedy??
_________________
Go¶æ zapraszam www.ratmed.pl
 

schale  

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 29 Maj 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-02, 17:37   

Locke108 napisa³/a:

ten ktoÅ› umrze i co wtedy??


Ponoć czas leczy rany i nie ma ludzi niezastąpionych. W taaaakim długim (nieskonczonym życiu) zakochałbyś się jeszcze raz :-)
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-02, 23:35   

schale napisa³/a:

i nie ma ludzi niezastÄ…pionych.


Nie prawda ... jest już taki temat, ale nikt nie zastąpi Ci matki, ojca, siostry, brata, żony, męża itd itp...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com