Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

rozmarynowa  

Wymiatacz



ImiÄ™: Olimpia

Do³±czy³a: 06 Lip 2012

Sk±d: jeste¶?

   

Wys³any: 2012-07-07, 22:57   

Uwielbiam i z głosem Tarji i Anette. Z utworów najbardziej Phanotom Of The Opera i Amaranth.
_________________
CaÅ‚e życie martwimy siÄ™ o przyszÅ‚ość. Robimy plany. Próbujemy przewidzieć przyszÅ‚ość. Jakby mogÅ‚o to (…)zaÅ‚agodzić wstrzÄ…s.
 

Martynella  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 10 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-07-09, 22:26   

Isair troszkę mnie rozbawiło stwierdzenie, że kompozycje Nightwisha są nieskomplikowane i twórcze. W takim razie jakie są? Tuomas to na prawdę zdolny kompozytor i nie trzeba się wyjątkowo przysłuchiwać, aby zauważyć, że on ma talent zarówno do pisania dobrych, bogatych kompozycji jak i poetyckich tekstów. Nie rozumiem tak szczerze mówiąc, dlaczego symfoniczny metal uważany jest za coś gorszego.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2012-07-09, 22:48   

Martynella napisa³/a:

Nie rozumiem tak szczerze mówiąc, dlaczego symfoniczny metal uważany jest za coś gorszego.


Bo zwyczajnie jest gorszy pod względem muzycznym, a kompozycje pozostają nieskomplikowane, jak przystało na metal. Powtarzanie w kółko tych samych fraz, harmonia zwyczajna, melodie nieskomplikowane, perkusja praktycznie zero dynamiki - ot, metal.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2012-08-14, 22:44   

Cytat:

Bo zwyczajnie jest gorszy pod względem muzycznym, a kompozycje pozostają nieskomplikowane, jak przystało na metal. Powtarzanie w kółko tych samych fraz, harmonia zwyczajna, melodie nieskomplikowane, perkusja praktycznie zero dynamiki - ot, metal.



Nie wziąłeś pod uwagę w ogóle tekstów i ich głębokości oraz tematyki. Poleciałeś po najprostszej linii oporu, skrytykowałeś, i tyle. Twoja wypowiedź zabrzmiała, jak wypowiedź człowieka, nie mająca nic wspólnego z metalem symfonicznym, i oceniająca go po prostu powierzchownie. Gotyk posiada niesamowite bogactwo, wystarczy się w niego zagłębić.
A co do Nightwish... Dobry, za czasów Tarji, Anette ma zbyt popowy głos, który często wybrzmiewa. "Sleeping Sun", to bajka.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Martynella  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 10 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-09-09, 17:47   

TQIT, to bardzo zabawne co piszesz. To, że przez wpływy muzyki klasycznej, metal symfoniczny jest nieco łagodniejszy, nie oznacza, że jest gorszy. A co więcej, właśnie dzięki tym wpływom zyskuje na szlachetności i kunsztowności. A co do braku dynamiki... http://www.youtube.com/watch?v=R82paQbF0Yo zarówno ta jak i wiele innych kompozycji cechuje się dynamizmem. Jeśli chodzi zaś o nieskomplikowanie, to posłuchaj sobie na przykład tego http://www.youtube.com/watch?v=0O8e2hMAL6c . Metal symfoniczny to specyficzny gatunek, jednak wystarczy się odrobinę wsłuchać i poczuć tę muzykę. Bez tego można co najwyżej gadać takie - proszę wybaczyć - bzdury.

Czarne Indigo, Anette ma dobry głos. Gorszy w wielu aspektach od głosu Tarji, ale nadal interesujący i przyzwoity, co udowodniła przy najnowszej płycie. Muzyka gotycka i symfoniczny metal są właśnie chamsko chowane do jednego worka jako muzyka dla pseudomrocznych pozerów, którzy słuchają jakiś bezwartościowych, banalnych smutów i to bardzo krzywdzące. Bardzo, bo to muzyka tak bogata i tak piękna... Metal + muzyka klasyczna. Połączenie idealne. Gotyk również ma swój niesamowity urok, ale ogólnie rzecz biorąc muzyka gotycka wytwarza nieco inny klimat.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2012-09-09, 17:55   

Martynella napisa³/a:

TQIT, to bardzo zabawne co piszesz. To, że przez wpływy muzyki klasycznej, metal symfoniczny jest nieco łagodniejszy, nie oznacza, że jest gorszy. A co więcej, właśnie dzięki tym wpływom zyskuje na szlachetności i kunsztowności. A co do braku dynamiki... http://www.youtube.com/watch?v=R82paQbF0Yo zarówno ta jak i wiele innych kompozycji cechuje się dynamizmem. Jeśli chodzi zaś o nieskomplikowanie, to posłuchaj sobie na przykład tego http://www.youtube.com/watch?v=0O8e2hMAL6c . Metal symfoniczny to specyficzny gatunek, jednak wystarczy się odrobinę wsłuchać i poczuć tę muzykę. Bez tego można co najwyżej gadać takie - proszę wybaczyć - bzdury.


Zaczynając od końca nie komentowałbym nie mając żadnej styczności z gatunkiem, a styczność miałem dużą. Mając jednak porównanie potrafię na chłodno określić i porównać jak się ma metal symfoniczny do innych gatunków. Porównanie metalu z mniejszym/większym metalem z celem się mija. Co do dynamiki przeze mnie wspomnianej chodzi o to, że utwory charakteryzują się podobnym poziomem głośności., bez żadnych zmian
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Martynella  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 10 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-09-09, 18:10   

Skoro tak uważasz, to w porządku. Ja jednak tak nie uważam, a wbrew pozorom nie jestem muzyczną ignorantką. :>
 

oem20  

User


Wiek: 23

Do³±czy³: 09 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-09-09, 19:46   

IMHO całkiem niezły zespół :) Kobiecy wokal przynajmniej daje jakąś odmianę :P Najlepsze piosenki: Wish I Had An Angel, Planet Hell i Nemo :)
 

polka  

User



Do³±czy³a: 12 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-11-18, 19:14   

https://www.facebook.com/...PrawdziwaMuzyka bardzo proszę o lajkowanie. Rozkręcamy nowy świetny fan page! Mam bardzo ciekawy pomysł na niego! Liczę na Was! :))
_________________
Jedno słowo, słowo znaczy tak wiele
jedno słowo, słowo i od razu się śmiejesz,
jedno słowo, słowo i wylewasz łzy'
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-11-18, 19:38   

nie wiem jak można słuchać tego gówna.
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

Bazyl666  

Mega wymiatacz

Bazyl


ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 25

Do³±czy³a: 24 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2012-12-15, 11:43   

Mam do nich sentyment. Ale z Tajrą było o wiele lepiej niż jest teraz.
 

amadeus_mozart

User


Do³±czy³: 21 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-21, 09:59   

Siostra ich nałogowo słucha więc i mi zdarzy się posłuchać muzyki z sąsiedniego pokoju. Całkiem fajna muzyka, nie jest zbyt ciężka, nie za lekka :)
 

Lawenda  

Wymiatacz

Oboistka



Do³±czy³a: 23 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-24, 12:15   

Dawniej sluchałam ze względu na ciekawą muzykę, operowy wokal sopranistki i mam dobre wspomnienia. Coverowałam ich na fortepianie i wrzucałam na YouTube.
_________________
"Dorożki mokrej w deszczu wrak
Spoczął na dnie wielkiej kałuży,
Wydęty ciszą żagla garb
Wspomina chwile wielkiej burzy."
 

Bazyl666  

Mega wymiatacz

Bazyl


ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 25

Do³±czy³a: 24 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2012-12-25, 00:51   

Lawenda napisa³/a:

Coverowałam ich na fortepianie i wrzucałam na YouTube.


Pochwal siÄ™. *-*
 

Lawenda  

Wymiatacz

Oboistka



Do³±czy³a: 23 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-25, 12:34   

Wpisz sobie "Epilogowa" na YT i Ci wyskoczę. Zza krzaka. Ale filmiki są dość stare i w ogóle jakoś nie ma szału.
_________________
"Dorożki mokrej w deszczu wrak
Spoczął na dnie wielkiej kałuży,
Wydęty ciszą żagla garb
Wspomina chwile wielkiej burzy."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com